Mehmet Aktürk

Yaşam Kodu Analisti ve Günerji Uzmanı

Yaşam yolculuğuna 1970 yılında İstanbul’da başlayıp, yolu askeri okullarda okuyarak İzmir (Maltepe Askeri Lisesi) ve Ankara (Kara Harp Okulu) ’dan geçmiştir. Askeri yaşamdan ayrılıp sivil hayata dönünce bilgisayar dünyasına kattığı bir çok yazılım projesiyle ticari yaşamın içinde hem bir girişimci hem de bir bilgisayar programcısı olmuştur. Bilgisayar yazılımları konusunda çalışmaları halen devam etmektedir.

Kendini tanımanın yollarını araştırırken numeroloji ilgisini çekmiş ve uzun yıllar bu konu üzerinde çalışmalar yapmıştır. Doğum tarihinden kişilik analizlerini sistematik bir çalışma yaparak kişisel gelişim metodolojileri ile birleştirip kişilerin yaşamına sorumlu şekilde dokunmaktadır.

Günerji ile günlerin enerjisini yorumlamaya başlamış ve ilk çalışmasını 2012 yılında kitap halinde sunmuştur.

Doğum tarihi yanında isimlerin de enerjileri konusunda çalışmalar yapmaktadır. İsimlerin kişileri nasıl etkilediği, doğum tarihi ile isim arasındaki enerjinin kişi üzerindeki etkileri nelerdir gibi konularda çalışmalarını geliştirerek devam ettirmektedir. Bu çalışmaların bütününü “yaşam kodu” olarak isimlendirmiş ve tescil ettirmiştir.

NLP, Hipnoz, EFT, Access Bars, Koçluk ve Eğitimci eğitimleri alarak bireysel gelişim çalışmalarını , kendini tanıma çalışmaları ile birleştirerek devam ettirmektedir.

Aralık 2013’te “Yoldaki Işık”  isimli aforizmalardan oluşan kitabı yayınlanmıştır. Ekim 2015’te , uzun yıllardır üzerinde çalışmalar yaptığı numeroloji üzerine hazırladığı Yaşam Kodu – Doğum Tarihi ve İsminizde Saklı Sırlar isimli üçüncü çıkmıştır. Numeroloji ve Kişisel Gelişim üzerine yeni kitap çalışmaları devam etmektedir.

Medyada Mehmet Aktürk

Katıldığı TV Programlarından Örnekler