Kendinle Yüzleş Kendi Yaşamına Dokun

Yaşama Bütünsel Yaklaşım - Kendine ve Yaşamına Yukarıdan Bakma

Joharinin Penceresi

 

Kişinin kendisiyle ve çevresiyle olan iletişimi…

 

Değerler ve İnançlar

 

Davranışlarınızın ardındaki güçler… Kararlarınızın , hedeflerinizin motivasyon kaynakları…

 

Şahane Hatalar

 

Size değer katan deneyimler… Yaşam öğretileriniz ve dersleriniz…

 

Helikopter Bakışı

 

Yaşamı bütünsel görme… Büyük resme bakabilme… Detayları ele alma…

 

Hayaller

Hedefleriniz için doğal kaynaklar… Yaratıcı özellikleriniz….

Hedef

Hedef seçimi… Hedefi sorgulama…Hedefin altını doldurma…

 

Yaşam Çarkınız

 

 

Yaşadığınız hayat… Yaşamak istediğiniz hayat… Yaşama bütünsel bakış…

Hepimiz yaşam yolculuğuna doğduğumuz andan itibaren başladığımızı sanırız. Oysa yaşam yolculuğumuz anne rahmine düştüğümüz an başlar. O kadar ki yaşayacağımız hayatın sırları bu aşamadan itibaren belirlenmeye başlar.

Jung der ki ; Kişi doğduğu gün evrenden bir enerji alır ve bu enerji o kişinin hayat amacını açıklar.

Kimse ben kendimi tanımıyorum demez. Dünyaya geldiğimiz ilk andan itibaren büyümeye başladıkça anne ve babanın rehberliğinde yürüyen yaşam serüvenimiz kimileri için çok anlamlı ve olumlu olabildiği gibi kimileri içinse çok olumsuz durumlar barındırabiliyor. Doğduğumuz andan itibaren başlayan süreçle yaşam içinde işimize yarayacak olumlu şeylerin yanında, yolculuğumuzu olumsuz etkileyecek bir çok şeyi de öğrenebiliyoruz. Bunların bir kısmı bizi olgunlaştırırken bir kısmı da travmatik etkilerle, korku, endişe, yetersizlik, özgüven eksikliği, cesaret kaybı yada bunlardan farklı öğrenilmiş çaresizliklere dönüşebiliyor.

Çok iyi bir çocukluk evresi geçirdim diyen bir çok kişinin , otuzlu yaşlardan itibaren yeni arayışlara gittiğini görebiliyoruz. Hatta kimileri “benim hayat” amacım nedir ? sorusunu bu aşamada tekrar sorabiliyor. Yaptığı işten keyif almadığını söyleyenlerden tutunda, annem babam böyle istedi o yüzden bunu yaptım diyenlere kadar geniş bir yelpazede sebep sonuç ilişkilerinden uzun uzun konuşulur.

Kendini tanımak aslında yaşam kadar uzun bir süreçtir. Öğrendikçe yaparız yaptıkça deneyimleriz, deneyimledikçe kararlarımız ve tutumlarımız değişir ve yeni kararlar ve tutumlar gelir. Bazen değişmek isteriz ve genellikle değişimin kaynağında acı, üzüntü ve başarısızlık olduğunu görürüz. Kimse güle oynaya değişmez. Her şey yolunda giderken , bir şeyleri değiştirme isteği duyan var mı ?

Yaşamın kırılma anlarıdır aslında bu değişim zamanları ve olan şey kendimizi tanıma çabasıdır. Olan senle olacak sen arasındaki yolculuğun keskin virajlarıdır değişim. Kendimizi tanımak için bir keşif yolculuğuna çıkarız ve yolculuk dışarı da bir yerlerde değil de o güne kadar bakmayı ihmal ettiğimiz yada bakmaktan bir sebeple çekindiğimiz yer olan tam da içimizdedir. Kendini tanımak bir arayıştır. Kendi gerçeğini görmek ve yaşama yerleşmektir. Tanıdıkça keşfetmek keşfettikçe yaşama biraz daha yerleşmek yerleştikçe daha doyumlu yaşamak  daha doyumlu yaşadıkça  biraz daha keşfetmek. Ne büyük bir döngüdür bu içimizdeki.

Yolda olmaktır aslında kendini tanımak. Ve kendini tanımak kendini sevmektir , kendini tanımak kendine güvenmek ve özgüvenini kazanmaktır, kendini tanımak kendine saygı duymaktır ve özsaygısını  artırmaktır. Kendini seven başkalarını da sever. Özsaygısı olan başkasınada saygı duyar . Özgüveni olan daha cesur davranır ve istediklerini yapacak ataklıkta ve güçte olur. Kendini tanımak arkadaşını seçmektir, kendini tanımak işini seçmektir, kendini tanımak eşini seçmektir, kendini tanımak… Bu liste uzar gider sonuçta kendini tanımak yola devam etmektir.

Kendini tanıyan nereye gideceğini bilir. Kendini tanımayan nereye giderse gitsin bir önemi yoktur.

Kendini tanımanın bir çok yolu vardır.  Bu yöntemlerden en etkilisi sayıların bilgeliğinden faydalanmaktır . Doğum tarihinizde ve isminizde saklı sırların açılımıyla kendinizi ve enerjinizi tam olarak bulabilirsiniz.   Gerek sayılabilir ve ölçülebilir teknikler, gerekse de yorumlanan teknikler size kendinizle ilgili çok zengin bir içerik sunacaktır. Kendinizi tanımaktan ve bu arayıştan kaçmayınız ve bunları bir nevi kendinizle yüzleşme fırsatı olarak görünüz.

Yolun başlangıcında kendinize farklı şekilde bakmak , farkındalık sağlamak, sizi siz yapan değerleri bilerek yaşamak, hayallerinizin peşinden koşmak, ruhunuzla, duygularınızla, bedeninizle bütünleşerek bir birey olarak yolunuza devam edebilmek için kısacası hayatınıza sahip çıkarak yaşamak için kendinizle yüzleşebilir  ve kendi yaşamınıza sorumluluk alarak dokunabilirsiniz. Bu eğitimin amacı kendi yaşamınıza sorumlulukla dokunacak bir yaklaşımı size sunmaktır.

Yolunuz açık olsun .

Kendinle Yüzleş Kendi Yaşamına Dokun Eğitim İçeriği

Eğitimin Bölümleri ve Her Bir Bölümün Konu Başlıkları

Kendini Tanıma

 1. Joharinin Penceresi
 2. Değer ve İnançlar
 3. Şahane Hatalar
 4. Helikopter Bakışı

Hayaller ve Hedefler

 • Hedefler  İçin Kaynaklar
 • Hayalden Hedefe Geçiş

Yaşam Çarkı

 • Yaşama Bütünsel Bakış
 • Yaşamak istediğiniz Hayat
 • Yeni Yaşam Çarkını Oluşturma
 • Eğitim Süresi iki tam gündür.
 • Eğitim sonunda katılım belgesi verilir.
 • Özel gruplarla farklı zaman dilimlerinde çalışmalar yapılır ( Özellikle çalışma saatleri uygun olmayan gruplara özel 2 kademeli eğitim programı mevcuttur.)
 • Kurumlara kendi ortamlarında sunum yapılabilir.
 • Hedef Grup :
  • Yaşamına yeni bir yön vermek isteyenler
  • Hedef seçimi ve hedeflerini gerçekleştirme konusunda etkin şekilde yol almak isteyenler
  • Kendini tanımak ve kendisiyle ( yaşamıyla) yüzleşmek  isteyenler
  • Yaşam Kodu çalışması yapmış , yaşam koçluğuna ihtiyaç duyanlar
  • Yaşamına bütünsel bakmak ve yeniden düzenlemek isteyenler

Bu eğitim ile igili sorularınız ve daha detaylı bilgi almak ya da  kayıt yaptırmak için yandaki iletişim kutusundan mesaj bırakabilirsiniz. Bu konu ile ilgili telefonla aranmak ve bilgilendirilmek istiyorsanız lütfen size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası ile bilgileriniz bırakınız.

Kendinle Yüzleş İletişim

1 + 5 =