Yeni ayın karanlığından aydınlığa…

23 Şubat 2020’de bir yeni ay var. Günün 23 sayısıyla başlaması bu dönemde gelgitli bir enerji oluşturuyor. Hemen belirtelim ki 23/5 aslında etkili kullanılırsa büyük yenilenmeler getirebilecek bir enerji bu yenilenmenin en temel kavramı geçmişe tutunmadan bunu yapmak! Geçmişin köhne ve işlemeyen yapılarını ve düşünce modellerini, eski alışkanlıkları bırakmadan yenilenmenin olması pek mümkün değil. Bu yeni ayda ne yapıyorsanız bilin ki önce eskimiş olanın etkilerini, ve enkazlarını kaldırmadan oraya yeni bir şey oturtmak mümkün olmayabilir.

Ruhsal yönden gelişmenizi isteyen bir dönem olarak, bu yeni ayın içinde akıl ve mantık örgülerine kalbinizin sesini de katmaya özen gösterin. Zaman zaman görüşünüz bulanıklaşabilir ve olayları anlamakta, kavramakta zorlanabilirsiniz. Yanlış algılar ve alınganlıklar ciddi kopmalara sebep olabilir. Buz gibi soğuyarak anlık gelişen bu tip değişimlerin getireceği iniş ve çıkışlarla denge arayışlarınız çoğalabilir.

Eski defterleri kapayarak artık yeni şeyler söyleme zamanı. Vaktinizi kendinizi en iyi şekilde ifade edeceğiniz şeylere aktarın. Kendini bulma, anlama, tanıma ve keşfetme yönünde arayışlar sıkça olabilir. Bu arayışları endişeli yaklaşımlarla değilde gerçekten bu dünyadaki misyonunuzu araştırmak ve o misyona uygun bir yaşamın alt yapısını hazırlamak şeklinde kullanmanızı öneriyorum. İlahi planınızın ve ruhsal yolculuğunuzun farkına varın! Bunu gerçekten anlamak istiyorsanız iç ve dış gözleme ihtiyaç var! Tek taraflı yaklaşımlar yerine daha derinliğine yapılan çalışmalar size fayda sağlayacaktır.

Kalabalıkların içinde yalnız kalmak yerine kendinizi keşfederek amacınıza hizmet eden yerde olun! Özellikle Mart ayında ruhsal dünyanızı besleyecek çalışmalar, tarihi, mistik ve kutsal saydığınız yerlere ziyaretler yapmaya özen gösterin. Geçmişle olan gerçek bağlarınızı ve köklerinizi bulup onların üzerinde yeşeren bir yaşama adım atın! Özünüze dönün ve yenilenirken kendi öz kaynaklarınızdan ve yüksek benliğinizden beslenin!

Sevgiyle, saygıyla, aşkla, barış ve huzurla, bollukla bereketle…