Yılın sonuna yaklaşırken 2019 yılının kendini yeniden var etmeye dayalı enerjisi Kasım ayında son bir nefesle herkese bugüne kadar “gitmez böyle dedirten” neler varsa bunları değiştirme fırsatı sunuyor. Geçmişin tortusundan silkelenmek ve yeniden bir doğuşla var olmak için yapacaklarınız var!

Kasım ayında kendi küllerinize bir bakın sizi yakıp kavuran ve küllendiren şeyler nelerdi? Nelere çok üzüldünüz ya da neler sizi çok içeriye çekti kendinizi kaybettirdi? Sustuklarınız nelerdi? Sessiz ve duyulmayan çığlıklarınız neler içindi? Tüm bunları şimdi ele alıp yeni bir nefesle tekrar başlama zamanı!

Yeni bir nefesle diyorum çünkü yenilenmek için eskisinden kurtulmak ve yeniye yer açmak gerekiyor! Artık modası geçmiş bir dille yaşamı seslendirmek yerine yeni şeyler söyleme zamanı! Eski modası geçmiş tekniklerle iş yapmak yerine yeni teknolojiye geçmek zamanı! Bunları yaparken düşünce tarzınızı yenileme, bilgi dağarcığınızı geliştirme, hayalinizde saklı kalan şeyleri ete kemiğe büründürme zamanı. Geçmişten gelen olumsuz duygulara hapsolmuş hedefleri açığa çıkarıp yaşama yeni bir vizyonla başlama zamanı! Tüm kaynaklara sahipsin! Yeterki kendini farket ve yaşam dilini değiştir!

Duygularını yaşa, bununla birlikte yaşamına yön verirken kalbinin sesiyle aklının sesini birleştirmeyi unutma! Vazgeçtiklerin çok önemli! Geride neler bıraktın kimbilir! Eğer kendini geride bıraktıysan ve kendinden vazgeçtiysen o zaman şimdi kendini yeniden keşfet! Kasım ayında aşk başkadır derler! Seni yeniden var edip kendini keşfettirecek o aşkla sarıl hayata! Geçmişin olumsuz duygularından arınıp saflaşmış bir aşkla sarıl! Tüm tutkularını en güzel duygularınla birleştir ve öyle kalk ayağa! Hadi şimdi küllerinden doğma zamanı.

Değişim eski defterde yeni bir sayfayla başlamak değildir! Yeni bir defterde yeni sayfalar demektir! Küllerinden doğarken şimdi sana yeni bir akıl, yeni bir dil, yeni duygular ve tutkular lazım! Onları seslendirmeye , yüreğinde hissetmeye ve çoşkuyla yeniden yeni bir nefesle yaşamaya var mısın? O zaman kendini keşfederek başla seni yakıp kavuran o küllerin içinden yeniden doğarak…

Sevgiyle, aşkla, barışla, huzurla, bollukla ve bereketle…