Temmuz ayı yılın ikinci döneminin başladığı ve 2019 yılı için oldukça önemli bir ay. Zira bu ay günerji 7 + 12= 19/1 ediyor. 2019 yılının yeniden var olma ve kendini yeniden var etme anlamında yükselen ve genişleten enerjisinden faydalanmak için Temmuz’da yeniden fırsatlar var. Nasıl mı?

Şimdi yılın ilk yarısında neler olduğuna bakarak bir değerlendirme yapabilirsiniz. İlerlemenin zor olduğu ve sizi zorlayan konuların neler olduğunu tespit ediniz. Bir türlü olmayan ya da gelişmeyen ve ilerlemeyen durumlar ya da işler işin yeniden kolları sıvama ve başlama zamanı diyebiliriz. Başlangıçların yeniden olması sizin motivasyonunuzu düşürmesin çünkü 2019 yılı zaten bitişler ve başlangıçlar yılı olarak bu anlamda işaretler veriyor. Olmayan ve ilerlemeyen şeylerde bırakmanız gereken alışkanlıklar olabilir ya da konfor alanınızdan çıkarak yenilenmeniz ve bu anlamda yeni öğretilerle kendinizi geliştirmeniz gerekebilir. Biraz daha yukarıdan konuşacak olursak büyümeniz ve gelişmeniz bu yolla sorumluluklarınızı daha farklı boyutlarıyla ele alarak yerine getirmeniz gerekebilir. Zoru kolay yapan bilgelik ve bu bilgeliği kullanarak yaptığınız deneyimlerdir. Bilmediğiniz ve deneyimlemediğiniz şeyler zor görünebilir. Bilmiyorsan öğren, öğrendiysen yap, deneyimlediysen deneyimlerinin sana gösterdiklerini ve öğrettiklerini ustaca kullan. Yolunuzu açabilirsiniz. Bu sizin elinizde ve sizin seçiminiz.

Bitmeyen ya da biteremedikleriniz bir türlü vazgeçemedikleriniz varsa ve bunlar sizi engelliyorsa o zaman bunlardan nasıl kurtulursunuz bir bakın! Suçlu aramayın, bunları başkasına yüklemeyin, dışarı atarak, başkalarını yargılayarak ya da geçmişin ağır tortusundan çıkmadan eyleme geçmeye çalışmayın. Göllenmiş bir suyun yosunları arasında boğulup kalmadan yaşamınıza bir akış vermek istiyorsanız yaşamınıza yukarıdan bütünsel bakarak o suyun önü nasıl açılır bakınız! Bu konuda gerekirse profesyonel yardım alınız ve kendi yaşamınıza yeni bir solukla yeni hedefler belirleyerek yeniden başlayınız. Temmuz yeni ayı bir güneş tutulmasıyla başladı ve şu anda o tortuyu kaldıracak ve önünüzü açacak sıkışmalar yaşıyor olabilirsiniz.

Sağlık konuları, aile ve vatanı ilgilendiren konular bu ay öncelikli. Yaşamınızın her alanında yeniden başlangıçlar yapabilirsiniz ancak geçmişin getirdiği tüm olumsuz durumların oluşturduğu duygulardan ya da yanlış inançlardan ve hastalıklı düşüncelerden arınarak başlayın. Önce iyileş ve kendi geliştir sonra seçimini yap ve hedeflerini hayata geçirmek için başla!

Kendini bilmek, kendi yeteneklerini bilgi ve deneyimle birleştirmek, geçmişten bugüne getirdiğiniz olumlu birikimleri zemin olarak kullanıp üzerine bina etmek bununla birlikte geçmişten gelen olumsuz duygu ve düşüncelerden sıyrılmak ve berrak bir zihin ve duygu durumuyla harekete geçmek Temmuz ayının temel konuları! Hangi alanda olursa olsun yapacaklarınızı iyi ve sağlam bir zemine oturtmak için emek vermeniz gerekiyor. 2019 yılı emeğin en çok değerlendiği ve değerleneceği yol olarak kendinizi yeniden ortaya koyabileceğiniz çok önemli bir yıl. 2019 yılı yeniden başlıyor sakın uyuyup uyuşuk ve tembel bir enerjiyle kalma, yaz ayının ve tatil düşüncelerinin rehavetine kapılma bu yıl bir dönemin kapanıp yeni bir dönemin açıldığı önemli bir yıl. Neyi ne şekilde büyüttüğün ya da büyüteceğin gelecek günlerinde ve yıllarında sana geri dönüşleriyle hizmet edecek! Neyi büyütürsen o! Haydi kendinle ve yaşamınla dürüstçe yüzleş!

Sağlıkla mutlulukla bollukla bereketle aşkla ve sevgiyle…