17 Haziran 2019’da gün 17/8 günerjiyse 35/8 ediyor. Günün bitişler açısından önemi çok yüksek. Dolunayın ışığında yenilenmeye ve yeni olana yer açan bu bitişler alma verme döngülerinin de tamamlandığı anlara işaret ediyor.

Birikimler bugüne kadar getirilen deneyimler ve elde edilen sonuçlar yeni yapılacaklara yer açmak fazlasıyla fikir verebilir. Yeterki kendinizi kandırmayın ve ertelemeyin. Bu dolunay bütünsel olarak yaşama bakmanızı sağlayacak ve bir yandan da sahip olduklarınızın kıymetini anlamanıza yarayacak süreçler getirebilir. Yardım almaktan ya da istemekten çekinmeyiniz. Bunu profesyonel boyutlarda iyi değerlendirmek gerekiyor.

Atılacak adımlar ve yeni başlangıçlar önümüzdeki dönemde size rehberlik edecek bilgiler için eğitimler alabilirsiniz ya da iyileştirmeniz ve geliştirmeniz gereken yönleriniz üzerinde bireysel çalışmalar yapabilirsiniz. Bazen fırsat kaçmış gibi görünse de yeteneklerinizi elde ettiğiniz deneyimlerle birleştirmeye özen gösteriniz. Bu size gerek yeni fırsatları oluşturma gerekse yeni girişimler yapmak için kaynak sağlayacaktır.

İşinize yaramayan artık sürecini doldurmuş olan şeylerse yeniye yer açacak şekilde yaşamınızdan çıkmak durumunda olacaktır. Şimdi sahip olduklarınıza bakın ve size ait olmayanları bırakın. Ait olan ne varsa da ona sahip çıkın!

Yeniye direnmek, eylemsiz ve atalet içinde kalmak, düşüncelerinizi değiştirmeden sabit şekilde alışkanlıklarınızı devam ettirmek özellikle size zarar verenleri, olgunlaşmayı ve büyümeyi reddetmek, sorumluluk almadan ilerlemeye çalışmak bu dönemin olumsuz ve nafile eylemleri. Bir yerden başlamak gerekir kendiniz mi başlayacaksınız yoksa korkuların ve endişelerin gölgesinde saklanmaya devam edip dolunayın aydınlattıklarına kör kalarak öylece kendinizden ve yaşamınızdan çalarak ve kaçarak mı yaşamaya çalışacaksınız? Ataletini yen ve ilerle!

Bu dolunay finansal konularda, iş para kariyer ve sağlık konularında ışığıyla bolca konuya aydınlık getiriyor. Kurumlar, devlet işleri, aile ve sağlık konuları, bilgilenme ve eğitim öğretim konularında açılımlar istiyor. Kendinizi yenilemenin ve yaşama bütünsel bakmanın zamanıdır. Kendinle yüzleş kendi yaşamına dokun!