19 Mayıs 2019’da oluşan dolunayın aydınlığında , gün 19/1 günerji ise 36/9 ediyor. 1 ve 9 enerjileri dolunay dönemine o kadar hakim ki bu sayıların ne gösterdiklerine bakalım:

 

1 başlangıçları ve yeniden var oluşu(19) temsil ederken 36/9 bitişleri ve sonlanmaları gösteriyor. 36 sayısı 3 ve 6 sayılarını içinde barındırırken en yüksek titreşimi olan 9’a varıyor. 3 sayısı projeleri, yetenekleri ve yaratıcılığı,sahneyi etkin şekilde kullanımı ve sunumları, 6 sayısı estetiği, barışı, aileyi, romantizm ve aşk ilişkilerini, hizmet etmeyi ve değer üretmeyi anlatır. Birleşiminde oluşan 9 sayısı bilgeliği, iyileşmeyi, parayı, insanlığı, danışmanlığı ve sorun çözmeyi anlatır.

 

Her koyun kendi bacağından asılır dersek bu dolunayın etkisine uygun bir şey söylemiş oluruz. Hatalarınıza bakmak ve bunları utanılacak şeyler olarak görmekten vazgeçmek gerekiyor. Bunun yerine şahane hatalar olarak görüp dersler çıkarmak gerekiyor. 9 sayısının en yoğun enerjisi inatla bir şeylerle mücadele etmesi ve inadından vazgeçmeyip hatalarından ders almadan tekrar aynı noktaya gelmesidir. Şimdi derslerini öğrenme ve bu derslerin öğretisini kullanarak fırsatları oluşturma/yakalama zamanıdır. Dolunay büyük bir bitişi ve buradan yeni bir varoluşu anlatıyor. Yeniden var olmak, küllerinden doğmak gibi! Bugüne getir(eme)diklerin neler olmayan şey nedir bunun nedeniyle uğraşmak yerine nasıl yaparım’a bakmak. Aynı yollarla olmadıysa o zaman değişik neler yapabilirsin!

 

Kendine güvenmek, mükemmeliyetçilik tuzağına düşmeden yapacaklarına odaklanmak, yeteneklerinizin ve birikimlerinizin değerini bilerek onları kullanmak zamanıdır. Bilgi kullanılmayınca hamallık, kullanılınca ve paylaşılınca çok değerli bir hazinedir. Bilgeliğini kullanma ve gösterme zamanıdır. Dolunay bitişleri yeni başlangıçların sancılarını oluşturur. Mayıs ayının 17/8 olan toplam günerjiside özellikle bu doğum sürecinin biraz zaman alacağını ve zorlayıcı dönemlerin Temmuz ayına kadar (Temmuz dahil) devam edebileceğini gösteriyor. Temmuz’da 19/1 olan günerji 2019 yılının yeniden var oluş enerjisinin zirvesi gibi duruyor. Şimdiden hazırlanmak gerekiyor!

20 Mayıs 2019’da gün20/2 günerji ise 37/1 ederken, özellikle maddi konuların daha fazla gündemimizde yer alacağını vurguluyor. Kişisel olarak ne kadar üretiyoruz ve getirileri maddi hedeflerimizle örtüşen ne tür eylemler içindeyiz bakmamız gereken detayların olduğu bir gün. Ortaklaşa işler ve organizasyonlar da yine bu anlamda önem kazanıyor ve kendimizi bu yönde güdülemek ve harekete geçmek anlamlı sonuçlar doğrulabilir. Hayal dünyanızı ete kemiğe büründürecek hedeflerle şekillendirmek ve kendinizden katmak için harika bir zaman dilimindeyiz.

21 Mayıs dolunay döneminin en çok aydınlatan günü olarak görünüyor. Detaylarını 21’inde paylaşacağım.