Mayıs ayının günerjisi bu ayın bir çok açıdan bazı sonlanmalar getireceği yönünde. Öncelikle 17/8 olan günerji maddi değerleri, finans para kariyer iş ve yatırım araçlarını öne çıkartıyor. Bu konuda çok önemli gelişmeler olabileceğini gösteren de bir yeni ay oluşumu var 5 Mayıs 2019′ da.

5 Mayıs 2019 için oluşan günerjiye bakmadan 17/8 değerlendirmesi yapmak çok doğru olmayabilir çünkü gün 5 #günerji ise 22/4 ediyor. Bu 22 sayısı hem dengeyi anlatırken hem de devrim niteliğinde değişimleri getirir. Kaldı ki gün 5 zaten değişim enerjisinin kendisini gösteriyor. Nereden bakarsak bakalım maddi değerler gündeme gelecek.

Nasıl para kazan(ama)dığınıza bakmak ihtiyacı hissederken önemli derslerinde bu ihtiyacı tetikleyebileceğini belirtelim zira 5 Mayıs 2019 gün olarak çok kolay bir değişime işaret etmiyor. 22/4 yeni bir bütçe hatta kısıtlamalarla birlikte gelen yeni bir bütçe planı yapmanızı öneriyor. Bunu yaparken neler ihtiyaç neler lüks iyice ayrıştırmak gerekecek. Iyi bir haber vermek gerekirse bugün bu konulara ait sorunlar varsa bunları da çözmek için çok iyi bir enerji var. Hıdrellez olması da dilek ve niyetleri ortaya koyarak harekete geçmeniz için vesile olacaktır. Yeterki ne istediğinizi bilin ve korkak davranmayın. Azimle çalışmaya ve bir emek ortaya koymaya hazır olun.

Hiç kısıtlamadan söylemek gerekirse niyet dua dilek yapın. Bununla birlikte o dileğin duanın yani istediğiniz şeyin bedelini de ödemeye hazır olun. Bedelini iyice hesap edin çünkü bugünden sonra öyle istiyorum diliyorum gelsin banalarla olacak şey neyse onun için gerçekten çok çalışmak gerekiyor. 17/8 bunun birikimlerle azim ve iradeyle ve emekle ilgili olduğunu tüm ay boyunca hatırlatacaktır.

Bugüne ne getirdiğiniz hangi deneyim ve birikimlerle geldiğiniz de çokça gündeme gelecektir. Özetle ne ektiysen onu biçeceksin dersek tam da ifade etmiş oluruz. Ekmediğin bir şeyin karşılığını bekleme zira alma-verme döngüleri eşitleniyor Mayıs ayında ve geçmiş vurgusu da oldukça fazla var. Şimdi ne getirdiniz bugüne iş, kariyer, emek ve değer olarak bakınız. Tablonuzu yenilemek ve ne yönde değiştirme ihtiyacı var onu iyice anlayınız. Farketmek çok önemli. Kendinizi kandırmayın başkalarını kandırmaya çalışmayın çünkü şimdi biraz da ilahi kanal devrede ve adalet vurgusu bu anlamda hep gündemde olacak.

Hakettiğinizi alma zamanı yani! Neyi hakettiğinizi göreceğiniz bir süreç yaşanacaktır. Bu bir süreç an değil o yüzden niyetinizi yeniden ortaya koymak yanlışlardan ders almak ve yeni deneyimlerle ve girişimlerle iş para kazanç açısından yeni yollardan ilerleme zamanı tabi ki yol bulabilirseniz! Yol yoksa yol açmaya hazır mısınız? Hazırsanız o zaman haydi başlayın! Bu ayın arkasında bolluk bereket var. Bunu yakalamak sizin elinizde. Niyetler ne kadar güçlü bu ay herkese gösterecek ve isteyecek kolaya kaçmadan yapılması gereken neyse onu yapmak disiplin ve düzen içinde konuları ele almak gerekiyor ciddiyetle… kandırmadan…

Ayrıca ertelenmiş ve bekleyen önemli işlere öncelik vermek gerekiyor. Ertelenmiş bitmemiş işlerinizi tamamlamaya özen gösteriniz. Otorite ya da devlet veya baba vurgusu bu ay yine gündemde olacaktır. Toprağa bağlı işler inşaat işleri sanayiye ve bankaları ilgilendiren önemli gelişmeler kapıda diyebiliriz. Kısıtlar eldeki mevcut kaynakları en iyi şekilde değerlendirmek için fırsata dönüşebilir. Kaynaklarınızı en iyi şekilde değerlendirmek için neler yapabilirsiniz bir gözden geçiriniz. Teknolojiyi işinize uyarlamak ve katmak bu sürecin önemli bir parçası artık eski tarzlar işe yaramayacak. Para ve değişim araçları da yine büyük oranda ve uzun dönemde değişime uğrayabilir.

17 sayısı 1 ve 7 sayılarının birarada olduğu ve kişinin özdeğerlerine işaret eder. Kendi tarzınızla, rafine edilmiş ve ruhunuzdan kendinizi katarak yaptığınız işlerin değerlenecegini sahte ve içi boş şeylerinse artık yürümeyeceğini anlatır. Yanı şimdi eğrisi doğrusuna gelecektir. Kurban edilme ya da bu yönde kendini harcanmış görme tuzağına düşmeden durumu arabeske bağlamadan gerçekçi ve yenilenmeye hazır eyleme geçmeye hazır, açık ve net olmak cok şey kazandırabilir.

Aşk, sevgi, barış, huzur, sağlık, bolluk ve bereket yaşamınızda daim olsun…