İş,para, kariyer ve bolluk bereket konularının gündeme geleceği Nisan 2019 dönemini bir dönemeç olarak değerlendirmek gerekiyor. Ayın günerjisi 16/7 ediyor ve 16 oldukça sorgulatan ve zorlayıcı bir enerji olmasına rağmen yapacaklarınız var demektir. Bu senenin en önemli ayı Nisan ve Mayıs ayları dersek yanlış olmaz zira bu iki ay boyunca ekonomik konular ve finans açısından çok önemli. Mayıs ayında bankaların da sürece katılacağını söylemek lazım. Mayısın sayısı da bitişleri ve bankalarla ilgili bazı durumları işaret ediyor.

16/7 günerjisi olan Nisan ayında, 5 Nisan 2019 tarihinde de yeni ay enerjisi başlıyor. 5 Nisan 2019’da gün 5, günerji 21/3 ediyor. 3 dokunduğu her şeyi büyüten ve aslında olumlu kullanılırsa oldukça iyimser enerjilerin ortaya çıktığı bir sürece hem de 5 sayısıyla değişime götüren bir iyimser enerjiyle geliyor diyebiliriz. Tamamlanması beklenen süreçlere vurgu yaparak değişimin, geçmişin tortularından kurtulabilirseniz olabileceğine işaret ediyor. Burada otorite figürleri ve inatlaşma konularının getireceği tezatların ne yazık ki olumsuz etkileri olabilir ve eğer bu konu büyürse herkesin olumsuz etki altında kalabileceği süreçlere eşlik eden bir büyüme olabilir.

Kişisel boyutlarıyla kendinizi daha iyi ifade ederken bunu ne ölçüde başarabilirseniz, yeteneklerinizi ve yüreğinizi ne kadar ortaya koyabilirseniz o kadar daha başarılı olabilirsiniz. Emek vermeden, alavere dalavere ile işler yapmaya kalkmayın. Bu sürecin devamı bunu daha da körükler. Sonrasında işin altından kalkmak çok daha zor olur. Kral çıplak hikayesine dönmesin. İlişkilerinizde patavatsızca sözler söylemeyin ve dengenizi koruyun zira bu ayın aslında nefis bir var oluş enerjisi var.

Baharın o yenilik ve canlılık enerjisi, kendinizi farkederek ve ruhunuzla birlikte bütünleşmiş şekilde harekete geçerseniz çok şeyler başarabileceğinizi gösteriyor. Aslında böyle dönemler büyük zeminlerin oluşturulmasına hizmet eder. Yaşamınıza biraz yukarıdan bakarak yapmak istediklerinizi altını dolduracak emeği, deneyimi, bilgi ve beceriyi katarak ilerleyebileceğinizi gösteriyor. İşin çimentosu tutkularınızda ve o içinizdeki savaşçıyı ortaya çıkartmakta. Bazı kişiler o savaşçı yerine içlerindeki sabotajcıyı açığa çıkararak bir şey yap(a)madan/yaptırmadan öylece atalet halinde kalırken bazıları azimle ve istekle yollarını açarak devam edebilir. Siz hangisinden olacaksınız? Ayrıca yapmak biraz ilahi plana güvenerek tevekkül etmek yine bu ayın konuları arasında. Yani ilahi plana direnerek kendinizi heba etmeyin. Değişimi bu anlamda da destekleyecek bir yaklaşımda olmak ya da açık olmak ve kabullenebilmek çok önemli.

Kurban ettiler, beni anlamıyorlar ve harcıyorlar, değerimi anlamadılar tarafında mı olacaksınız yoksa direksiyona geçip sorumluluk alarak ustalıkla ve bilgelikle yolunuza mı bakacaksınız? Evet tabi ki yapılacak şeyler var ve siz bunlara gönüllü ve hevesli şekilde yüreğinizi açarak katılırsanız , inanırsanız olacak yoksa mış gibi yaparak kendinizi kandırarak öylece kalabilirsiniz. Oyalanmadan , tarzlı ve birikimli şekilde, neyi ne kadar rafine ve özgün yaptığınıza bakarak şimdi sahneye çıkma ve kendinizi gösterme zamanı. Baharın o taze ve yenilenmiş canlı enerjisini içinizdeki çocuğun coşkusu ve hayalleriyle birleştirip eyleme geçme zamanı. Oturma, durup düşünme, vah tüh diyerek hayıflanma zamanı değil. Şikayet ederek, eleştirerek, kibirle, kendini beğenerek, “sen benim kim olduğumu biliyorsunlarla” başlayan cümleler kurarak yapılacak ya da varılacak bir yer de YOK! Yetersizlik hissiyle kıvraran herkes için ilk önereceğim kendinizi tanıyarak ve kabul ederek başlayın.

Kendiniz için yeni bir solukla yeni başlangıç yapmak istiyorsanız yaşamınıza yukarıdan bir helikopterle bakıyormuş gibi bakınız ve neler yapmanız gerekiyor yaşamın hangi bölümünde nerelerde ne yapmanız gerekiyorsa oraya bir nefes bir solukla adım atma vakti. Kendini bilmek, niçin buradayım neye hizmet ediyorum ve ben kendimi bu dünyada neyle var edeceğim / var ediyorum bunlara bakarak çalışma zamanı. Birikimler akıl mantık ve ruh süzgecinden geçerek artık kullanıma sokulabilir. Kendini bilen haddini bilen işinin uzmanı ve ehli kişilerin yükseliş zamanı! Gelişen süreçleri özellikle olumsuz ve sorunlu süreçleri onların bilgi deneyim ve becerileriyle çözmek mümkün görünürken mış gibi yapanların maskeleri düşecektir. Donanımlı olanlar sahneye!

Yolunuz her daim açık olsun, bollukla bereketle aşkla sevgiyle …