Içerisi nasılsa dışarısı öyledir ya da gökte ne varsa yerde o vardır!
Dolunayın aydınlığında aslında denge arayışları var. Kimi sessiz sedasız kimi kava gürültü halinde! Nasıl olsun istiyorsan öyle. Aslında terazinin bir kefesine ne koyduysan onu bulacaksın diğer kefesinde.

Yılın kendini var etme enerjisi aslında baharın başlangıcına işaret eden bu nevruz gününde yeni doğumlara temel olan bitişleri getiriyor. Bitişler dinamik süreçlerdir ve bu terazi dolunayı da bu sürecin aktif bir süreç olduğunu vurguluyor. Gün 21/3 #günerji 36/9 ediyor. 3 ve 9 sayılarına eşlik eden 6 sayısıyla dolunayın aydınlattığı gece tam bir ateş yoğun enerji sunuyor. Aşk ve sevgiyi alevlendirmek varken kavga ve nefreti alevlendirmek bir seçim olsa gerek mecburiyet değil! Affetmek ve uzlaşmak denge kurmak ve yürekleri ısıtmak için yapılacaklar var. Affederek ilerlemek yerine savaşarak ilerlemek istersen barış ve huzur yerine savaş ve uzlaşmazlık bulmaya yarayacak.

Baharın sayısı olsa olsa 3 olur. Yaşamı ve yaşamın tadını almayı anlatan bu sayıya eşlik eden 6 ve 9 sayıları ilişkileri uzlaşmayı ve bu yolla bir gecişi anlatıyor. Tadına varmak yaşamı yeni bir doğuş enerjisiyle karşılamak bu dolunayda neleri geride bırakmak istediginizle ilgili. Içeride ne varsa dışarıda o var. Öyleyse dışarıda oluşturmak istediğiniz hayatın filizleri içinizden gelenlerde. Ne varsa içinde takılıp kaldığın affedemediğin bırakamadığım onları bırak ve baharla birlikte içinde çiçekler açacak yeni tohumlar ek. Kendin için yeni hayaller kur ve bunları hedeflerine kaynak yap! Içindeki çocuğu şımart ve onun açığa çıkmasına müsaade et! Yaşamın bir de keyifli yüzü var barışla huzurla sükunetle yaşanacak! Bırak güzellikler çıksın ve yaşasın! Sevgi dolu bir kalbin sesi rehberin olsun…

Sevgiyle aşkla huzurla barışla mutlulukla bolluk ve bereketle…