Mart 2019’da günerji 15/6 ediyor. Mart ayı yılın ilk döneminde kuzey yarım kürede doğanın uyanmaya başladığı bir geçiş dönemi olarak hem bitişler hem de başlangıçlar zamanıdır. 15 sayısı oldukça önemli ve gerçekten Mart ayındaki yeni ayın oluşma derecesi de 15 olduğu bize çok şey anlatmaktadır.

Önce 15 sayısının ve bunun alt toplamda oluşturduğu 6 sayısının birbiriyle uyumlu bir enerji oluşturduğunu söyleyelim. 2019 yılının da kendisi 12/3 olduğundan Mart ayında 3 sayısı ve katları, yaşamımıza yeni ve taze bir aşk ve sevgi havası hava getirmekte.

Aşk, sevgi, maddi ve manevi zenginlik, kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ve neye hizmet ettiğinizle gündeme gelecektir. Bu anlamda değer ve inançlarınızı sorgulayabilir, hatta değişime zorlanan bir yapı bile hissedebilirsiniz. Bu ayın içinde inançlar hiç olmadığı kadar gündeme gelirken fanatik yaklaşımlardan hatta bu şekilde fanatikleşme süreçlerinde olası karşıt tutumlardan dolayı ciddi denge kayıplarından zarar görebilirsiniz.

Değişimin ve yeniden varoluşun ayak sesleri gibi olan Mart ayında bu durumu olumlu yönde açığa çıkarmanın her zaman mümkün olabileceğini ve bunu seçimlerimizle ilgili olduğunu belirtelim. 15/6 enerjisi iletişimin bu anlamda önemini gösteriyor ve uyumlu olurken sevgiyle yaklaşmanın, barışçıl olmanın ve uzlaşı niyetiyle harekete geçmenin kritik değerde olduğunu söylüyor. Uzlaşılar için sağlam adımlar atmak istiyorsanız çözüm odaklı ve konuları ele alırken sevgiyle ve gerçekten huzuru yakalama isteğiyle bir şeyler yapmak gerekiyor. Samimi ve sıcak, dostane ve gerçekten dürüst yaklaşımlar karşılıklarını bulurken aksi tutumlar düşman kazanmaya, dostluğun ve huzurun bozulmasına hizmet edecektir.

Ne yaparsanız yapın ancak vereceğiniz kararlarda ya da atacağınız adımlarda körü körüne adım atmayın. Takım tutar gibi taraftar olmayın. Değer ve inançlarınızın ne olduğunu, neyi neden yaptığınızı ya da neden seçtiğinizi bilmeden adım atmaktan dolayı çok zarar görebilirsiniz. Yıkmak kolay olurken yapmak zor olabilir. Yıkacağınız şeyin ne olduğuna ya da yapmak istediğiniz şey(ler)in ne olduğuna bir de bu boyutlarıyla bakın! Kafa sesiniz ve yüreğinizin sesinin birleştiği yerlerde daha doğru adımlar atabilirsiniz. Söylemeden önce iki kere düşünün derim! Yapmadan önce etraflıca konuları ele alın ve inceleyin sonra yapın derim.

Yaşamı temsil eden 3 sayısı, kendini yeniden var etmenin yılında neye hazırsınız ya da değilsiniz biraz onunla şekillenen bir genişleme sağlayabilir. Biraz da beklenmeyen ve çalışmadığınız yerden gelen sürpriz etkilerin oluşturacağı genişlemelerde olabilir. 3 sayısı zenginlik demektir ve 15 sayısındaki 1 ve 5 ayıları bunun için yapılacak şeyler, gidilecek yerler, üretilecek çözümlemeler ve netleştirilecek durumlara ihtiyaç olduğunu söylüyor. Toplamdaki 6 hem kozmik bir ebeveyn enerjisini hem de ölçü, denge , uzlaşma ve barış temalarının da kendisini ifade eder.

Denge kurmak için ölçüye ve uzlaşıya çok ihtiyaç olacaktır. Aynı zamanda gelişen, genişleyen süreçlerde de bu denge ve ölçü kavramı yine gündeme gelecektir. Aile olmayı, ebeveynliği, sevgiyi ve dostluğu anlatan 6 sayısının etkili olduğu Mart ayında, gerçek zenginliği bunların oluşturduğunu gösteren süreçler ay içinde bolca karşımıza gelebilir.

Son söz olarak kendinizi ifade etmek, yeteneklerinizi göstermek, yeni değerlerle yaşamınızda dönüşüme hizmet edecek eylemler içinde olmak Mart ayında karşılık bulabilir. Yeni dengeler kurulurken eskimiş işlemeyen yapıların değişime uğryacağı bu ay da maddi zenginlik için yeteneklerinizi ne amaçla nerede kullanıyorsanız bu alanlarda değişim ve dönüşüme uğrayacak ya da bu süreçte kendinizi yeni kazanç yollarına doğru yönlenirken bulabilirsiniz. Sahneye nasıl çıkacağınız ya da hakettiğiniz bir sahne sizi bekliyor olabilir ve bu sizin yaşamınızda yeni dengeler getirebilir! Hazır mısınız değil misiniz onu Nisan ve Mayıs aylarında göreceksiniz! Özellikle Mayıs ayında somutlaşan süreçlerle gündeme gelen şeyler maddi zenginlik açısından ciddi göstergeler oluşturabilir! Gelişen ya da genişleyen neyse onun altını doldurmak gerekiyor ve bu yönde ciddi sorumluluklar almak gerekiyor.

Sevgiyle, aşkla,barış ve huzurla, bollukla ve bereketle…