Bir büyük 11 kapısı… Yılın en etkileyici günlerinden birisi… Sadece bu yılın mı? Tabi ki sadece bu yılın değil önümüzdeki dönemlere damga vuracak etkileriyle bence uzun bir dönem içindeki en etkileyici günlerden birisi. Bir de 22 Kasım var ki bu 11:11:11 kapısının devamı niteliğinde…
 
Kasım günerjisinde yazmıştım bu ayın derin dönüşümler ve yenilenmeler getirme potansiyeli çok yüksek diye. 11 Kasım 2018’de gün 11, Günerji ise 33/6 ediyor. Aynı zamanda yeni ayın ışığı da gittikçe büyüyor. Karanlığın içinde saklıdır aslında aydınlık ve yeni ay dönemleri de bunu çok açık bir şekilde gösterir. Yeni ayın karanlığında ay doğar ancak onu hemen göremeyiz bir kaç gün sonra ay görünür olmaya başlar ve dolunaya kadar büyüyerek gider. İşte bu sürecin en önemli basamaklarından birisi olan 11.11. 2018’de öncelikle ideallerinize dikkat çekeceğim.
 
Uzun süredir emek verilen konularda karşılıklarını göreceğiniz bir dönemde ulaşmak istediğiniz yerler varsa şimdi bu konularda yeni açılımların zamanıdır diyebiliriz. Olmaz denen şeylerin olabileceğini, ulaşılmaz denilen şeylere ulaşılabileceğini söylersek ne kadar etkili bir zamanda olduğunuzu belki daha iyi ifade etmiş olurum. Bugünün ideallerinize hizmet edecek eylemlere basamak oluşturduğunu bu amaçla sizinde hedeflerinizi buna göre harekete geçirmek isteyebileceğinizi vurgulayalım. Kalbinizin sesini bu süreçte yapacaklarınıza rehber kabul etmek en önemli adımlardan birisi olacaktır. Kafa sesinizin çok yükselebileceği, kontrol duygunuzun artabileceği bu günde, yaşam sizi en zayıf noktalarınızı güçlendirecek şekilde test etmek isterse bilin ki aydınlanma sağlayacak o karanlığın içindesiniz. Yani korkmak yerine yüzleşin ve aydınlanın. Kaçmak yerine adım adın ve kendinizi ortaya koyun. İdeallerinizi hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için adımlar atmaktan korkmayın hatta cesur ve fuleli adımlar atın.
 
11 sayısında veya 11 kapısında niyetler ve niyetinizin gücü çok önemlidir. Yapacaklarınızda “niçin” sorusu sizin anahtarınız olacaktır. Niçin istiyorsunuz yapmayı? Ne kadar tutkulusunuz ve kendinizi ne kadar katacaksınız? Bu uğurda yanmaya hazır mısınız? Ne uğruna yandınız bu zamanda kadar şimdi elinizde neler var? Bu neye hizmet etti ya da etmedi? Ters bakış açılarını çalıştırın!
 
11 Kasım’da oldukça ters yönde işleyebilecek karmik etkilerde mevcut. Bu süreçte gelişebilecek olayları kabule ne kadar hazırsınız? Aynı soruyu farklı şekilde soralım, hayallerinizi ve ideallerinizi süsleyen olaylar gerçeğe dönüşürse bunu yaşamaya gerçekten hazır mısınız? Oldukça fazla soru var aslında böyle zamanlarda sorulacak? Sizin sorularınız ya da şüpheleriniz varsa o zaman hayallerinizi ve ideallerinizi gölgeleyen endişe ve şüpheler sizi ne kadar kısıtlıyor bir bakmak ve farketmek zamanıdır.
 
 
Farkındalık kelimesi çok tüketildi bu zaman kadar bununla birlikte 11 Kasım 2018 artık farkına vardın ya da varmadın seni beklemek zorunda değilim havasında! Açılımlarını bir bir getirip aydınlananlara yol verirken karanlıkta kalmak isteyenlere de derslerini verme durumunda olabilir. Nasıl öğrenmek isterseniz dersini de öyle verecektir. iyiden mi yoksa kötüden mi? Başka bir deyişle işleri kolaylaştıranlardan mısınız yoksa zorlaştıranlardan mısınız buna bakmanız?
 
33/6 günerji, denge ve sorumluluklar yanında, ölçüler ve estetik değerleri de vurgular. Ölçüler ve estetik değer tüm sorumluluk alanlarında dengeleri kurmaya ya da bozmaya yönelik işleyebilir. En önemli denge içinizdeki dengedir. İçerideki denge neyse dışarıdaki denge de odur. 33/6 sayısı yerde ne varsa gökte o var, gökte ne varsa yerde o var demektir. Ezoterik yasaların temeli oluşturan bu enerji 11 Kasımda yaşamınızı farketmenizi, yeteneklerinizi farketmenizi, bu yetenekleri gerek kendiniz gerekse bütünün hayrına ne yönde kullanıyorsunuz bunu sorgulamanıza neden olabilir. 6 sayısı krizlerde çok iyidir ve krizi o kadar iyi yönetir ki tam bir denge oluşuncaya kadar soğukkanlılıkla ve sorumlulukla çalışır. Peki ya her şey yolundaysa o zaman ne yapar? İşte o zamanda kriz yaratır! Kendi yaşamınıza sorumlulukla dokunma zamanı! Kriz varsa bunu da çözme zamanı doğal olarak!
 
 
Tüm bu anlatımların sonunda özetle şunu söylemek isterim Varacağınız yerde aslında kendinizi keşfedeceğiniz ve bu yaşamda hizmetiniz neyin yolunda olacağını bulacağınız bir yol görünüyor. Tabi ki siz de bunu istiyor ve arıyorsanız!