Kendi dizenizi yazma ve sonrasında da tomurcukları toplama zamanı…

Ekim ayında yeni başlangıçlar önerilir ve bu ayda yapılacak etkinlikler ve girişimler devam eden yılda kendini gösterir. Bunu 2018 Ekim ayı içinde söyleyebiliriz. Bununla birlikte Ekim 2018 günerjisi başka bir çok şeyi de vurguluyor. Aslında 2018 yılının genel teması aydınlanmak ve bazı bitişlerin getirdiği zorunlu yenilenmelerdi. Halen aydınlanma ve yenilenme süreci devam ederken bitişlerin getirdiği sonuçları iyi okursanız başlangıçlarınızı ve bunların kalitesini etkileyecek şekilde harekete geçebilirsiniz.

Şimdi sayılar ne diyor bakalım? Ekim günerjisi 21/3 (10 +2+0+1+8=21) ediyor. 10 sayısı tamlık ve düzen ifade ederken, 0 sayısının olduğu her yerde baştaki sayının etkisi güçlenir. Toplam 21/3 aslında ekim ayında yeni başlangıçlar için güçlü arzular içinde olabileceğinizi anlatıyor. Başlamak ve başlatmak ama neye göre kime göre bunu ortaya koymak gerekiyor. Çoğu zaman başlama isteği ve arzusu basit hevesler düzeyinde kaldığından eriyip giden karlar gibi olabiliyor. Şimdi kendinize bir hedef seçeceğiniz dönem! Bu hedeflerde ne kadar kendiniz varsınız ona bakmanız faydalı olacaktır.

Ekim ayının günerjisinde büyük toplam 21 sayısı mükemmeliyetçiliği vurgularken neyi ne düzeyde yapabileceğinizi düşünürken beklentileriniz sizi zorlayabilir. Kendinizi sahneye koyacaksınız ve yeteneklerinizi etkin şekilde kullanacaksınız. Bu ekim döneminde özgüveni yüksek olan kişiler sahne almaktan korkmazken özgüven sorunu yaşayanlar daha çekingen kalacaktır. Arkada kalmayı sevenler, mazeretlere sığınanlar, yerim dar oynayamıyorum diyenler yine oyalanabilirler. Yüzeysel takılıp elini taşın altına sokmayanlarda yine aynı şekilde oyalanarak kışa hazırlandıklarını zannedebilirler. Olumsuza çok nefes harcamadan olumluya gelelim.

Bir şeyler yapmak istiyorum diyenler kimler! Onlara anlatalım!

21 (3 X 7) demektir. Yani hayalleriniz ve birikimlerinizle, kendinizi yapmak istediklerinize katıp kat(a)mayacağınız çok önemli olacaktır. 7 sayısı aslında Neptün etkisi yaratır Zaman zaman sisli ve bulanık bir etkiyle yanıltıcı olabilir. Kurgu yapmak yerine gerçeğe bakmak, gerçeğe bakarken sezgilerinizi de etkin şekilde kullanmak yanılgılarınızı ortadan kaldırabilir. Tüm bunlara coşkulu bir yürekle tutkularınızı katmalısınız. Kendinizi katmaktan bahsederken sadece tutkularınızı ve hayallerinizi ortaya koymaktan bahsetmiyorum. Onları yaşamak için ne kadar cesaretiniz var ve tüm bu bileşimi nasıl bir potada eriteceksiniz. Bu ayın en riskli konularından birisi yapılacak şey(ler)in çerçevesini çizmek üzerine. Onu da yapalım, hatta bu da olsun, şunu da ekleyelim diyerek şişireceğiniz hedeflerin altını doldurmak düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir ve siz daha bu yönde eyleme geçmeden yorulup kalabilirsiniz.

 

Şimdi yapılacak şeyin çerçevesini çizmek demek ne demek derseniz ben de onun için plan oluşturmak derim. Bu plana sadık kalarak disiplinle hareket etmek ve sonuçları elde edecek şekilde çalışmak derim. Hayali gerçek yapan sizin cesaretiniz ve disiplininiz olacaktır. Tabi ki ilahi planı unutmuyoruz. Buna şöyle bir ölçü getirelim, elinizden gelenin en iyisi yaparak olma haline bırakın ve ilahi plan katkısını dileyin. Niyetinizi ne kadar güçlü şekilde ortaya koyarsanız onun kalben yayacağı enerji o kadar güçlü olacaktır ve gerçekleşmesine o kadar destek verecektir. Bu sizi sahnede yeteneklerinizi daha kullanabilir hale getirir.

 

Kafa sesiniz ruhunuzun ve kalbinizin sesiyle birleşirse doğru yere doğru kişiye doğru işe… gidersiniz. Büyük resmi oluşturmak ve bu resme yukarıdan bakmak ve sonrasında resmin gereksinimi olan eylem adımlarını büyük resmi unutmadan çalışarak yapmak sizi başarıya ya da istediğiniz sonuca götürür. Son söz kendini tanımak ve bilmek üzerine. 3 ve 7 sayıları (21/3) kendini bilmek, idrak etmek, yapmak için seçtiğiniz hedeflerin kendi yaradılışınıza ve yeteneklerinize uygun olup olmadığına bakmak için önemli olduğunu söyliyor. Henüz ne yapacağı konusunda karar verememiş olanlar için özellikle söylüyorum kendinizi tanıma çalışmasıyla başlamak sizin için çok önemli olacaktır. Kendinizi bilmek ve bu yönde seçimler yapmak sizi daha doyumlu bir yaşama götürecektir.

Kendi dizenizi yazma ve sonrasında da tomurcukları toplama zamanı…