Eylül 2018  Yeni Ay Dönemi İçin Günerji

Karanlığın İçinde Saklı Aydınlık

9 Eylül 2018’de bir yeni ay başladı. BU yeni ay bazı açılardan çok önemli mesajlar içeriyor. Geçmiş yazılarımda da bolca bahsettiğim yüzleşme ve aydınlanma konularını biraz daha vurgulayan bununla birlikte oldukça akıcı ve hareketli bir enerji sağlayan bu yeni ayda iyileşme, eğitim ve kendini yenileme ,geliştirme, bazı sonlanmalar ve yeni başlangıçlar gündeme geliyor.

Öncelikle bu yeni ayda 2 tane 9 yan yana gelirken , aynı zamanda 2 tane de 11 enerjisi işliyor. Bu sebeple bir 9/11 kapısı oluşuyor. 9/11 kapısı aslında hepimize yeni ayın karanlığından bir aydınlığa ulaşabileceğimizin mesajını veriyor. Belki de son bir treni yakalamak gibi bu yeni ay.

 

Geçmiş ve gelecek arasındaki köprü olan şu anın sizin için değerini bilerek yaşamanızı vurguluyor. Bu ne demek? Yenilenmek ve bazı düzenlemeler için fırsat arayanlar için şimdi tam da bir değişim zamanı. Yani sonbaharın kapıları açılırken değişken enerjiyle yeni başlangıçlara yol almak isteyenler bitirmeleri gereken ne varsa onları tamamlayıp artık yeni organizasyonlarla nasıl ilerleyeceklerinin çalışmalarını yapabilirler. Ekim zamanı yaklaşırken hem bazı provalar yapılabilir hemde eksiklerinizi görüp tamamlayacağınız bir süreçle ilerleyebilirsiniz.

 

9 /11 kapısı deneyimlerden ve bilgeliklerden faydalanarak aydınlanmanıza imkanlar sunacak bir açılım için sizi davet ediyor. Bu kapıdan geçmek demek öncelikle kendinizi yansımalarınızla farkederek bir yüzleşmeyle kendinizi tanımanızı ya da gölge yanlarınızı görerek bu yolla iyileşme ya da yenilenme yönünde neler yapabilirsiniz bunları eyleme dökerek yapmanızı tavsiye diyor.

9 ve 11 sayıları icracı değil daha çok mesajcı gibidir. Bazı mesajları farkındalıkla bilinç düzeyinde (gerçek yaşam yansımalarından / ilişkilerden / ortaklıklardan / eğitimlerden / danışmanlıklardan) bazı mesajlarıysa daha bilinçdışı-bilinçaltı, ruhsal / spiritüel plandan (rüya veya sezgisel kanal / ilahi oluşumlar) alabileceğinizi gösteriyor. Olası tüm bu seçeneklerin tamamı aslında yolculuk açısından size kendi tekamülünüzde varacağınız yer için bir değişim alanı sunuyor. Şimdi bu yeni ayın bu özelliğiyle siz neler yapabilirsiniz onlara bakalım!

Dilekler dilenip, niyetler artaya konulurken, bu niyete uygun eylem planları hazırlanabilir. Bu eylem planları hazırlanırken kendi, değer ve inançlarınızla örtüşüp örtüşmediği çok önemlidir. Kenidinizi ne kadar tanıdığınız ve keşfettiğiniz bu anlamda size o kadar yardımcı olacaktır. Kendinizi daha iyi keşfetmeye ve tanımaya ihtiyacınız varsa öncelikle bunu bir başlangıç noktası olarak kullanmak daha verimli adımlar atmanıza yardım eder.

 

Biz 8-9 Eylülde Kendinle Yüzleş Kendi Yaşamına Dokun eğitimiyle yukarıda bahsettiğimiz kanalı kullanarak kapalı bir grupla ilk adımı attık. Verdiğim bu eğitimin zamanlamasını tam da bu zamana denk getirdim. Böyle bir zamanda yapmamız bu tarihin bize sunduğu mesaj ve değişim enerjisini en üst düzeyde kullanmak içindi. 8 Eylülde tam(am)lanmalar ve sonlanmalar, 9 Eylül’de iyileşme ve yenilenme, öğrenme ve öğrendiğini etkin şekilde bilgelikle kullanma enerjileri, aynı zamanda aydınlama yönüyle gerek eğitmen olarak bana gerekse eğitimin tüm katılımcılarına farkındalık sağladı. Ben her eğitimimde farklı şeyler öğrenirim. 9 aynı zamanda öğretirken öğrenmek demektir. Tüm katılımcılar bana birer yansımayla farkındalık sağlayacak şeyler sunarlar! Eğitmen aydınlatırken aynı zamanda aydınlanır.
Yeni ay döneminde eğitime katılanlar kendi eylem planlarını nasıl hazırlayacaklarını ve bu hazırlığı yaparken nelere dikkat edeceklerini artık biliyorlar. Bu çalışma bilinç düzeyinde farkındalıkla oluşan ve bu yolla hedef seçimlerini yaparken kendi yaşamlarına rehberlik ve liderlik yapmalarına yardımcı oluyor. Şimdi siz de kendiniz için neler yapabilirsiniz bir düşünün. Sorunlarınız varsa bunların kökenine inerek çözümleme, eskiyi bırakmak ve yeniye yer açmak zamanıdır. Neleri yenilemek istersiniz?

Geçiş dönemleri ya da mevsimsel döngülerin başlangıç zamanları sizi yeni dönemlere hazırlamak içindir. Şimdi yavaş yavaş 2019 yılının provaları yapılıyor. 2019 yılına yönelik hazırlıklar başlıyor. Ekim döneminde yeni neleri ekeceksiniz? Aslında oldukça keyifli bir dönem. Sanıcılı ve sıkıntılı süreçleri olanlar bu dönemde iyileşme fırsatları bulabilirler. Ümidinizi ve çoşkunuzu koruyarak hatta artırarak şimdi kolları sıvama ve eyleme geçme zamanı!

Bir helikoptere binmiş gibi düşünün ve yaşamınıza biraz yukarıdan bakarak stratejik kararlar alın! Bunları alırken kötü deneyimlerinizin siz de oluşturduğu olumsuz inanç kalıpları varsa bunların iyileşmesi için neler yapabilirsiniz bakınız. Sonra yaşamınızın hangi alanında neye ihtiyaç duyuyorsanız o konularla ilgili yeni hedefler belirleyiniz ve bunların eylem planları üzerinde çalışıp ay büyürken ve ışığını yansıtmaya başladuğı zamanda harekete geçiniz! Karanlığın içinde saklıdır aydınlık!

Bolluk , bereket, aşk, sevgi, huzur, barış ve sağlık yaşamınızda daim olsun!