Dolunayın Aydınlığında

Bugün bir dolunay günü ve dolunaylar gece boyunca da yüksek bir ışıkla aslında karanlıkların da aydınlandığı bir dönem olarak dikkat çekicidir. Dolunay zamanları sonlanmalar ve bitişler olur. Bu dolunay Balık burcunda ve 3 derecede gerçekleşiyor. Balık burcu zodyaktaki son burç olarak sonlanmalara işaret eder. Balık burcu iki farklı yönüyle de değişken bir enerjiyle aslında ruhsal dünyayla fizik dünyanın bir arada dengesini de vurgular. Onkinci burç olması sebebiyle 12 sayısıda bir tamlık ifade etmektedir.

Bugünün en önemli konusu tam(am)lanma ile ilgili görünüyor. Bir defterin kapanması ve yeni bir defterin açılışı gibi. Kapanan defterin sonuçları mutlak bir değer ifade ediyor. Buna nasıl baktığınız çok önemli! 26 sayısı tamda bu aşamada bazı şeyleri görmenize olanak sunuyor. 2 ve 6 sayısı aile ve ilişkiler yanında sorumluluklar ve duygusal yaklaşımlara işaret ederken, günün toplamında 4 ve 5 sayılarıyla gerçeklerinizle bir yüzleşme ortamı sunuyor. 4 ve 5 sayısı görünür görünmez tüm detayları ele alarak somutlaştırmaktan yana önemli sayılardır. Sadece somutlaştırma değilde bunları dönüştürerek yapmaya katkıda bulunur bunu özellikle 5 sayısı vurguluyor. Günün 26/8 enerjisi günerji olarak 45/9 ‘la yaşamınızda yansımalar oluşturacaktır. 8 sistemi, düzeni ve otoriteyi anlatan ve gerek karmik gerekse deneyimlerle şekillenen yaşamınızda bir devrin kapanması ve yeni bir devrin açılışına kapı görevi görüyor. Bu esnada yaşam sizden yeni düzen ve yeni bir sistem oluşturma yönünde emek isteyecektir.

Yeni başlangıçlar bir zemine oturmak ve bir temelle devam etmek durumunda olduğundan geçmişten getirdikleriniz çok önemli bunu özellikle iş açısından vurgulamak gerekir. Bir anlamda “ne kadar köfte o kadar ekmek” diyebileceğimiz sürecin gösterdiği şey emek verdiğiniz yerlerde yenilenerek ve yeni sistemler oluşturarak ilerleyebileceğiniz yönünde. Kapanışlar sadece kötü anlamda bitişler demek değildir. Burada tamamlanmak deneyim olarak biraz daha ustalaşmış olmak, yaptığınız şeyleri daha kalifiye hale getirmiş olmak bundan sonrası için size iyi bir basamak oluşturacak demektir.

 

Geçmişin duygusal yorgunlukları, kırgınlık ve kızgınlıklar, içsel kavgalarınız ve çatışmalarınız, özellikle değersizlik öykülerinin son bulması gereken bir dönem olduğunu vurgulayalım. Böyle dönemlerde duygusal sıkışmışlıklar, kurban edilmişlik duygu ve düşünceleri, duygusal geri çekilmeler ve ifadesizlik, affedemediğiniz durumlar yaşamınızdaki tıkanıklıkların kaynağı olarak öne çıkabilir. Kendinizi bu tip olumsuz duygu ve düşüncelerin etkisinden kurtarmak için bazı çalışmalar yapabilirsiniz. En basitiyle böyle bir durumdaysanız bunların tespiti ve kabulü bile bir başlangıç sayılır. Tüm kırgınlık ve kızgınlıklarınızı, duygu ve düşüncelerinizi bir kağıda en açık şekliyle yazınız ve bunları dolunayın etkin olduğu 30 ağustos gününe kadar yakarak atınız. Yazarken samimi ve içten olmak ve gerçek hislerinizi yazmanız çok önemlidir.

 

Bir paragrafta inançlarınıza açmak istiyorum. Zira 3 derece Balık burcunda gerçekleşen, 8 ve 9 sayılarının etkin olduğu bir günde mutlaka ki inançlara bakmak gerekiyor. İnançlar ve bu inançların değer boyutuyla yaşamınızda nasıl yer aldığı ve bunların sizin yaradılış ve kimliğinizle ne kadar örtüştüğü de yine bu dolunayın ışığında ele alınması gereken konulardan birisidir. Yanlış ya da sapkın inançların peşinden giderken yaşamınızda kendi değerinizi ve kendi benliğinizi bırakmak bir anlamda ben ne yaşıyorum diyenlerin ilgilenmesi gereken konuların başında geliyor. Size ait değilmiş gibi hissettğiniz tamamen dağılmış olduğunuz bir yaşamın içinde muhtemelen yeni bir denge ile yeni bir düzen sizin bekliyor. Doğal olarak yaşamınıza bütünsel bakmak için çalışmalar yapmak oldukça verimli olabilir.

Yaşamınıza nasıl bütünsel bakarsınız bu konu çok basit değil. Kendinle Yüzleş ve Kendi Yaşamına Dokun isimli bir eğitimim var. İçeriğine bakabilirsiniz. Bu tipte eğitimler ve çalışmalar yapılması gerekebilir. Yaşama bütünsel yaklaşmak bir süreçtir. Bu yüzden eğer böyle bir şeye ihtiyacınız varsa bu dönemde bir başlangıç yapmanızı öneririm. Bunun Ekim ayına kadar size katacakları ve Ekim ayından itibaren ekeceğiniz tohumlarla sizi taşıyacağı yeni mecraları olabilir. Tabi ki kişisel özelliklerinizi anlamak ve bilmek, kendinizi tanımak, kendi kişisel yılınız gibi konuları da bu yönde aldığınız eğitimlerle birleştirmek yine aydınlatıcı ve kendi yaşamınızı yeniden oluşturmak açısından yaşam yolculuğunuzda önemli duraklar oluşturduğunu söylemek gerekir.

 

Düzene ve sisteme girmek, istikrarlı ve kök salacak adımlar atmak, aksayan ya da sorun oluşturan konuları kökenine inerek ele almak ve bunların çözümüne yönelik adımlar atmak , yeni eylem planları oluşturmak, hülasa yaşamınıza yeni bir bakış açısıyla ve bu bakış açısının dönüşümüyle katkıda bulunmak  yapacağınız taze başlangıçlara geçiş sağlayan ve değişim isteyen bir dönemin güçlü adımlarıdır. Gündüz güneş gece dolunay parlak ışıklarıyla size bu dönemi göstermektedir. Dolunay özellikle karanlık yönlerinizle yüzleşme sağlayacak şekilde sizi aydınlatacaktır.

Herkesin kendi yaşamında iyi / kötü konusunda düşünmesi gereken böyle dönemde bağışlama ve affetme süreçleri (öncelikle kendinizden başlayarak) oldukça etkili sonuçlar üretebilir. Kendi içinizdeki dengenin yaşamınızın fizik boyutunda da yansımaları olacağını hatırınızda tutunuz. “İçerisi nasılsa dışarısı öyledir” sözünün açılımını yaşayabileceğiniz böyle dönemlerde yukarıda saydığımız çalışmaların diğer zamanlara göre daha etkili olacağını unutmayınız. Sadece aklın değil, sadece duyguların değil, sadece ruhun değil, hepsinin birlikte bir bütün olduğunu hatırlayınız. Bu dünya da sadece kendinizin olmadığını, başkalarının da olduğunu ve aslında tek bir birey olarak hem çok şey ifade ettiğinizi hem de hiç olduğunuzu yine hatırınızda tutunuz. Büyük bir bütünün parçası olarak ne değer ifade ettiğiniz, bu dünyada sadece olmak için varolmadığınızı ve insanlığın hatta yaşamın ne olduğu üzerine biraz kafa yorulması gereken bu dönemde belki bütüne bakarak kendinizi farketmeniz de olasıdır. Başka bir deyişle bu yaşamda yer alırken belki de içinde bulunduğunuz bütüne ne şekilde hizmet ettiğiniz, bunun kimlik ve yaradılış boyutu üzerinde biraz düşünmeniz ve bunu netleştirmeniz belki de bu bu dolunay döneminin size yaşamınızda göstermek istediği en önemli şeydir!

Sezgisel ve duygusal kanalınızın, fiziksel ve zihinsel kanalda oluşan yansımalarıyla bu dolunayda yaşamınıza bilgelikle dokunma zamanı. 45/9 son söz olarak bir çocuk kadar saf, eski bir ruh kadar bilge bir enerjiyi birleştirip sunuyor! Ne kadar saf baktığımız ve ne kadar bilgelikle yaklaşıp dokunduğunuz önemli olacaktır!

Sevgiyle, aşkla, barışla, huzurla, bollukla ve bereketle…