Temmuz ayında günerji 7/11 sayılarının toplamıyla 18/9 ediyor.

9 saf , bilge ve çocuk demektir. Bu sayı bitişleri ve geçişleri temsil eder. Özellikle 7 ve 11 sayılarının birleşimiyle oluştuğu için kendinize derinliğine bakmayı ifade ediyor. 7 ve 11 için geçen dolunay yazımda (28 Haziran 2018 Dolunayına Giderken/) çokca şeyler yazmıştım. Bu yazımda o kadar derinliğine inmeyeceğim bununla birlikte vurgulamam gereken yerleri tekrar edeceğim.

9 sayısı özellikle günerji açısından bitişleri anlatır dedik. Bunun evrensel bir enerji olduğunu ve size bazı ödüller getireceğini de söylemek gerekiyor. 9 bitişlerin karşılığında ödüller sunar. Bunu herkes için bir ödül olarak söylemek çok doğru değil. Burada bitişleri ödüle dönüştüren şey sizin bugüne neler getirdiğinizle ilgili. Özellikle geçiş aşamasında neler getirdiğiniz neler yapacağınızla da ilgili. Sonuçları gözden geçirmek, ödülleri almak ya da öğretileri kazanmak. Öğreti derken bunlar sizin kötü diye niteleyeceğiniz bitişler için söylediğim bir kavram. Evet tam karşılığı öğreti…

 

Şimdi bir şeyleri bırakma ve affetme zamanı. Takılıp kaldığınız tüm duygu, düşünce, negatif inanç, negatif deneyim vs ne varsa tüm bunları sonlandırmak için harika bir zaman. Hele ki 7 / 11 birleşimi bu şifalanmaya yol verip zemin hazırlarken. Şimdi bir karar verme zamanı! 7’nin negatif etkisi eski, geleneksel olan, alışkanlık olmuş şeyler , 11 ise gölge taraflarınız ve bakmadığınız yerler. Görmek istemediğiniz kaçtığınız ya da üstünü örttüğünüz şeyler. Çözüm başka yerde değil. Değişecekseniz siz değişeceksiniz başkalarını değiştirmekle uğraşmak, ya da başkalarına öfke duyarak, kızarak, suçlayarak yaşamak tamamen bir seçim ve unutmayın ki bu da bırakmayıp o enerjiyi yaşamınızda devam ettirmek demek! Evet seçim sizin! Geçmişte kalıp olayların oluşturduğu nagatif duygu ve düşüncelerin hapsinde mi devam edeceksiniz yoksa bırakıp affederek yolunuza mı bakacaksınız. Anı yaşamak başka bir şey. Ne yazık ki uzun olduğunu düşündüğünüz yaşam aslında çok kısa ve nasıl bir yaşamı solumak istediğiniz de sizin seçiminiz!

 

Temmuz ayında eğlenceli, kendinizi geliştirebileceğiniz harika bir enerji var. 9 öğrenmek ve öğretmek için harika fırsatlar sunar tabi ki eğlenmek içinde… Temmuz ayında hem eğlenin hem de kendinizi geliştirecek eğitimlere ya da seminerlere katılın. Biliyorum yaz dönemlerinde bu çok zor gibi geliyor bununla birlikte bu öğretilerin ya da eğitimlerin size katacağı şeyler çok fazla. Bunları elde ettiğinizde iyi ki yapmışım diyebilirsiniz… 11 sayısının aydınlanma ve gölge yanlarınızla yüzleşerek size gösterecekleri, iyi bir eğitim ya da geçmişin tortusundan kurtulmak için yapılacak çalışmalarla birleşirse ortaya koyacağınız sinerji tadından yenmez olabilir. Ben sadece söylüyorum yukarıda da dediğim gibi seçim sizin! Sadece eğlenmek, sanki hiç bir şey yokmuş gibi davranmak, sorunların kökenine inmemek ve yüzeysel kalmak, gerçeğini görmemek ve en önemlisi hala başkalarını suçlayarak ben biliyorum demek bu dönemde seçilebilecek olası negatif seçimler.

Kendi değerini bilmek, kendini yeniden keşfetmek, kendi yaşamında sorunlu ne varsa bunlara eğilmek ve gerçekten kendinizle yüzleşmek için oldukça iyi bir dönem. Temmuz ayını nasıl kullanacağınız hem bu seneyi hem de gelecek seneyi çok etkileyecek. Yılın ikinci döneminin başlangıç ayı olan Temmuzu gerçekten laylaylom yaparak geçirebilirsiniz ve hatta harika diye de niteleyebilirsiniz. Ancak hemen belirtmeliyim ki tıpkı sezon öncesi kampa giren takımların hazırlık dönemi gibi olan bu süreyi nasıl geçirdiğiniz bütün bir sezona damga vurabilir. Ne yapacağını bilmek ve hazırlanmak için sezon başladığında ardı ardına gelen yoğun maç trafiğinde hem hazırlanmak hem de maç yapmak nasıl bir şeyse sizin içinde öyle olabilir. Akıp giden bir zaman diliminde sizin seçimlerinizle şekillenecek bir süreç olduğunu, görmezden geldiğiniz her sorunun, ya da kendinizi geliştirmekten kaçtığınız her zayıflığın yine bu akışta önünüze gelebileceğini unutmayınız. Bunu da Kasım ayında çok derinden hissedebileceğinizi / görebileceğinizi söyleyebilirim.

Temmuz ayında fevri ve acele kararlar vermeyiniz, patavatsızca sözler etmeyiniz. Önemli kararlar alırken iyice düşününüz. Öfkenize yenilmeyiniz. Acele etmeyiniz. Olgunlaşan durumların ne gösterdiğine olgunlukla bakınız. Çocuksu yaklaşımlar, büyümeyi kabul etmemek, kendini sürekli olarak başkalarına onaylatmak özellikle ebeveyn onayı almaya çalışmak bu dönemin negatifleri arasında.  Yetersizlik hissi ve mükemmeliyetçilikte yine bu dönemde zorlayıcı etkiler oluşturabilir.

Bir kısa satırda para için yazalım. Para kazanmak çok kolay ya da zor olabilir. Ancak para harcamak çok kolaydır. Paranızın kıymetini bilin. Temmu döneminde bütçenizi iyi kullanın. Bunun bir kısmını gerçekten kendinizi geliştirmek ya da işinizi geliştirmek ya da yeteneklerinizi geliştirmeye aktarınız!

Özetle, evet tatilinizi yapın, eğlenin bununla birlikte kendinizi de geliştirin. Bu dönemde başkalarından ödül beklemeyin. Bence en büyük ödül kendinizi keşketmek, kendinizle yüzleşmek ve bunu yaparken kendinizi olduğu gibi görmek ve kabul etmek ve ONAYLAMAK! Siz kendinizi onaylayın ve affedin. Kendinizi severek geçmişin tortusundan kurtulmak için çalışmalar yapın. Negatifleri hayatınızdan çıkarın ki evrenin size sunduğu ödül gelsin. Yeniye ya da iyi olan yer açmak için nagatif ya da kötüyü yaşamınızdan çıkarmak gerekiyor. 9 sayısının bilgelikle, olgunlukla olan ilintisi, öğrenmeye vurgu yaparken, çocuksu şeffaf yönü bağışlamaya ve takıntıları bitirmeye vurgu yapıyor. Bilgiliğinizi, sezgilerinizi, deneyimlerinizi, öğretilerinizi kullanma zamanı! Dünyaynın en bilgeleri de 9’dan çıkar en serserileri de! Şimdi bardağın dolu tarafında ne var! Eldeki mevcutlar ne gösteriyor ve bugünle geleceğe bakarken eldekiler ne kadar bunlara hizmet ediyor bilgeliğinizle değerlendirin! Bilmediğiniz yerde de danışın ve kendinizi geliştirecek şekilde öğrenin!

Kendinizin bir mucize olduğunu hep hatırınızda tutun. Başka yer de mucize aramayın! Mucize sizsiniz ve sizin yaşamınız! Kıymetini bilirseniz!