16 Nisan 2018’de ay dönemi açısından yeni bir ay başlıyor. Ay dönemleri önemlidir. 16 sayısı 4 sayısının katıdır. Nisan ayının da yeni ayı olmasından dolayı etkisi ve anlamı ayrıca bir önem taşımaktadır. Bu yeni ay Koç burcunda 26 derecede olacak. 26 sayısıda en sade haliyle 8 eder. Bu da 4 ile çok uyumlu olan bir sayıdır ve yine 4 sayısının bir katıdır.

 

Şimdi önümüzdeki bu yeni ayda numerolojik olarak sayılara bakarsak 4 ve 8 sayılarını etkin şekilde görüyoruz. Buna ilk yapılacak yorum bir şeyleri inşa etmek istiyorsan ve kalıcı olmasını sağlamak istiyorsan bu yolda girişimler yapabilirsin demek. 16.4.2018 de gün 16/7, ay 4, yıl 2018’de 11 ettiğinden toplamında 22 sayısına ulaşırız. 22 büyük usta demek. Aynı zamanda ilişkiler ve adaleti de anlatır. Tüm bunlarla birlikte 22 devrimci bir yaklaşımla yeni farklı olanları yaşama ustalıkla koymayı da gösterir. Farkındalık düzeyi yüksek olan, terazi etkisiyle farklı boyutlarıyla değerlendirme yapmayı bilen bu enerjinin yeni ay’la birlikte büyük ve kalıcı adımlara yönelik olan enerjisinden faydanlanmak istiyorsanız şimdi zamanı! Evlenmek, yeni işlere adım atmak, ortaklıklar oluşturmak vs… Herkesin kendi kişisel yılıyla birlikte bu dönemde yapacakları farklılık gösterse de önümüzdeki süreçte ilişkiler ve iş süreçleri açısından oldukça kritik öneme sahip bir dönem başlıyor.

 

Bu dönemin çok akıcı olmadığı ve şekillenmesi için emek verilmesi gerektiğini hemen belirteyim. 4 ve 8 sayıları benzetecek olursak toprak gibidir. Bu şu demek toprağı işlemek gerekiyor ve bu çok enerji ister deneyim ister organizasyon ister. Sanırım artık ne yapılıyorsa biraz daha deneyimler etkili şekilde kullanılacak. Farkındalık ve profesyonellik üst düzeyde olacak ve farkına vardığınız konularda eyleme geçmek bunu destekleyecek yegane adım olacak. Eylemler sistematik ve bütünsel olursa bu süreç anlamlı olacaktır. Uzun zamandır bu yönde verdiğiniz emekler varsa artık meyvelerini verebilir, bu da maddi ve manevi kazanmak demektir. Emek verdiğiniz konuları daha sistematik ve bütünsel yaklaşımlarla nasıl ilerletebilirsiniz bir bakma zamanı. Buna göre eylem planlarınızı hazırlayınız ve harekete geçiniz. Planlar somut ve maddi/manevi yönden gerçekçi yönden ele alınarak yapılmalıdır. Mış gibi olan değil sıkı plan ve uygulamalar gerekebilir. Bunun maddi ve manevi boyutları hemen görünür olabilir. Özellikle Nisan ayında ayın günerjisi 15/6 ediyor. 1 ve 5 sayıları aklınızı ve mantığınızı kısıtlayıcı değil tam tersi hayallerinizi destekleyecek şekilde kullanırsanız size çok şey katacağını gösteriyor. Değişim ve yenilenme enerjileri sistematik ve bütünsel yaklaşımlarla birlikte ele alınmalı ve değişimin altı ciddi bir eylem planıyla doldurulmalı gibi görünüyor.

 

İlişkiler açısından da oldukça elverişli bir enerji var. 22 sayısı terazi etkisiyle evlilikleri destekliyor. Kalıcı ve uzun vadeli ilişklere adım atarken verilecek emekler çok değerli olacaktır. Özel ilişkilerde kopmalar yaşayanlar olursa bunu kendilerini yenilemeleri için fırsat olarak görüp, geçmiş ilişkideki deneyimlerini kendilerini daha iyi tanımakta kullanmalıdırlar. Bırakılması ve kabul edilmesi gereken şeylerin olduğu süreçlerde direnç göstermekse bu dönemin negatif seçimleri olabilir. Böyleyse durum zorlayıcı ve yıpratıcı görünüyor. Seçim tabi ki sizin!

 

Seçmek ve yapmak yerine kurban rolüne bürünmek anlamlı değil! Kurban ettiler demek ben de müsaade ettim demektir. Bu kafadan ve mantıktan ne kadar erken çıkarsanız o kadar nefes alır kendi yeşereceğiniz toprağa kök salabilirsiniz. Yoksa yanlış topraklarda kök salmaya çalışmaktan elde edeceğiniz bir şey olmayacaktır. Nafile bir emek yerine yeşereceğiniz zeminde kendinize bir yaşam inşa etmek için çalışın! Buna değer! Değersiniz! Kendi değerinizi bilerek yaşama yerleşmek için şimdi kendi yaşamınıza ustalıkla dokunma vaktidir!

 

Yolunuz ve bahtınız daima açık olsun. Bolllukla, bereketle, sağlıkla, sıhhatle, barış ve huzurla, aşk ve sevgiyle…