Yine, yeniden… İşlemiyorsa değiştir… İşliyorsa geliştir…

Mart ayında hızlı hareketli ve değişken bir enerji olmasına rağmen yine de tedbirli hareket edilmesi gereken bir süreç oluşabilir. Bu süreçin önemli adımlarından biri kararlı olabilmek bir diğeri de gerçekten etraflıca olaylara bakabilmek. Olan ya da olmayan (oluşmayan) tüm süreçlerde gözden kaçan bazı detaylar ilerlemeyi engelleyebilir. Başka bir şekilde söylemek gerekirse görünmeyen bazı detaylar zaman zaman ilerlemeyi engelleyebilir. Sağlıklı ve araştırmacı bir düşünme modeli, isyan etmeden önce durumu tam olarak anlamak ve idarek etmek önemli.

Bir tarafınız hızla ilerlemeye çalışırken bir tarafınızda bu konuda iyi bir plan oluşturabilirse o zaman sağlıklı bir süreç içinde yapmak istediklerinizi yapabilirsiniz. Tekrarlı durumların oluşmaması başlangıçta amacınızı ne kadar isabetli tespit ettiğinize bağlı olacaktır.

Mart ayında günerji 14/5 ediyor. Yılın değişimi vergulayan ancak bunu yaparken (karma)şık durumların olabileceğini söylüyor. 14 karma ile ilgili bir sayıdır. Değişime direnciniz varsa, esnek değilseniz, yenilenmeyi sevmiyorsanız, otomatiğe bağlı süreçlerin içindeyseniz ya da otomatiğe bağlamak istiyorsanız, bu dönemler bunların yerinden sarsıldığını gerebilir ve siz istemesenizde değişime zorlanabileceğiniz durumlarda kalabilirsiniz. Emniyet ve güven arayışları cesaretinizi test edebilir. Ne kadar cesur olursanız olun, burada bir tarafınız iyi hesap yapmalı ya da sezgilerinize güveniyorsanız onları etkili şekilde kullanmalısınız.

Akıl ve mantık zaman zaman durumların görünür ve net olmayan taraflarında ilerleyecek veriyi bulamadığı için tıkanıp kalabilir. Bu süreçlerde sezgilerinize güvenerek alacağınız kararlarda yanılma payları olabilir. Riskinizi iyi ölçmenizi tavsiye ederim. Planların değişime uğrayacağı bu tip zamanlarda sürpriz gelişen durumlar tüm dengeleri yeniden değişime itebilir. Bunu kötü anlamda değil iyimser bir bakış açısıyla söylüyorum. Bazen sizin planınızdan daha iyi bir plan işleyebilir. İyi mi kötü mü başlangıçta bilemeyebilirsiniz. O yüzden acele etmek yerine daha esnek olarak neler mümkün diyebilirsiniz. Daha iyisine açık olmak önemlidir düşünce olarak!

Yer değiştirme, şubatta başlayan süreçlerin ilerletilmesi, özellikle işleyen/işlemeyen planların üzerinde durmak ve yenile(n)mek, yeni bir tarz arayışı, hayalleri somutlaştırma ve canlandırma, eskiden beri bekleyen bazı süreçleri yeniden canlandırma yada artık işlemiyorsa tamamen bırakıp yaşamınızdan çıkartma zamanı. Kısacası gelişen süreçlerin değişime yönlendiren sonuçları olabilir bunları değerlendirin. Kendinize yenilenme fırsat(lar)ı verin. İşlemeyen yapılar, düşünceler, işler değişime uğrayabilir. Anlam veremediğiniz karmik süreçlerde biraz kabule geçmek ve bu anlamda değişimi kabul etmek gerekebilir. İsyan ederek kendinizi hırpalamayın. Enerjinizi daha olumlu ve etkin şekilde nasıl kullanbilirsiniz bu yönde odaklayın.

Mart ayında sorgulamak ve bulmak, farkındalıkla başlayan yenilenme istekleri, kendi yaşamınıza çekidüzen vermek anlamında oldukça destekleyici olacaktır. Doğa uyanmaya, kıştan bahara geçmeye hazırlanırken siz de kendi baharınızı oluşturmak istemez misiniz? O zaman harekete geçme zamanı! Eylemlerin bir amacı ve hedefi olmalı ve bu sizin ikmliğinizle örtüşmeli! Mart ayında düşünce şekliniz, yaşama bakışınız değişebilir. Siz ne kadar kabul ediyorsanız! Yine ve yeniden…

Barış, huzur, kardeşlik, sevgi ve aşk, bollukla bereketle sağlıkla yaşamınızda daim olsun.