Şubat ayı günerjisi 2018 için ayakların yere değdiği bir dönemi ifade ediyor. Ocak ayında iki güçlü dolunay ve oluşan tutulma sonrasıda şimdi biraz daha kendine gelme ve toparlanma zamanı diyebiliriz. 2018’in 11/2 olan günerjisini Şubatın 2 olan sayısı daha çok ilişkilere yönlendiriyor. Bu ay ortaklıklar ve ilişkiler biraz da organizasyon boyutuyla önem ve ağırlık kazanırken, ayağımızı yere sağlam basmak isteyebilirsiniz.

İlişkiler içinde kendini güvene alma veya daha güvenli bir ilişki ve ortaklık zemini oluşturmak adına paylaşımlar artabilir. 2 sayısı aslında diplomasi ve uzlaşı içn en temel enerjileri sunar. Toplamında 4’e ulaşan günerji, bunu sağlam ve adil bir zeminde ve düzen içinde devam ettirme ihtiyacını gösteriyor. Eşinizle, sevgilinizle, iş arkadaşlarınızla ya da ortaklarınızla olan ilişkiler açısından bir nevi kontrol ve organizasyon zamanı.

İş için özellikle bütçe ve planları mutlaka gözden geçirmek gerekebilir. Yeni ortaklıklar yapılırken gerek organizasyon gerek paylaşım gerekse oluşacak düzenin ve sistemin yapısı üzerinde detaylı ve özenli çalışmalara ihtiyaç olabilir. Olası sorunlar varsa bunların kaynağına inilmeli ve karanlıkta bir konu kalmadan açılımlar sağlanmalıdır. Aynı şeyi özel ilişkiler açısından da söyleyebiliriz. Şubat ayında ayağınızı yorganınıza göre uzatarak yaşamanız faydanıza olacaktır. Borçlanmamak, borçlarınız varsa bunları ödemek, yeni kredi vs almamak bu ay önemli. Şubat günerjisi disiplin gerektiren ve özellikle teknik detayları ele alarak yapılacak çalışmalarda oldukça destekleyici. Vazgeçmeden sorunların üzerine gitmek, ya da detay çalışmaları yapmak ileri ki dönemlerde size çok şey kazandırabilir.

İşlerinizde ya da ilişkilerinizde bir düzen sağlamak istiyorsanız bu ay emek verin! Sevgi alışverişi, aşk ve romantizm, iş yoğunluğu ve teknik bazı işlerle birleşiyor. Yani işinize ve duygusal dünyanıza zaman ayırın ve ilgi gösterin. Bu ay yine ilişkiler ya da ortaklıklar açısından aldanmalara ya da aldatılmalara karşı dikkatli olunuz. Bazı arkadaşlarınızı ya da dostlarınızı farklı yüzleriyle görebilirsiniz. Olan olayların altını eşeleyip altında yatan sebebi görmeden acil kararlar almamanızı tavsiye ederim. Madalyonun öteki yüzü var sözünü unutmayınız.

2018’in 11/2 olan enerjisinde 11 sayısı aydınlanmayı anlatır demiştim yılın Günerjisi’ni yazdığım yazıda. Şubat ayında yine endişe ve kaygılarınızla oluşan birçok engelinizle yüzleşme durumunda kalabilirsiniz. Burada “fark etmem gereken nedir” diye sorunuz. Bu yolla kendi gerçeğinizi görebilir ve kendinizi yenileyecek kaynakları nasıl oluşturacağınızı anlayabilirsiniz. Bir nevi değişim ve dönüşümünüze hizmet edecek zemini hazırlamış olursunuz.

Kendini geliştirmek ve yaşamına çekidüzen vermek isteyenler için çok iyi bir zaman diyebiliriz. Bu yönde bazı yeni öğrenmeler ve eğitimler için şubatta kendinizi geliştirme fırsatlarını kullanınız. Devam eden aylarda bu gelişimin hayatınıza olan yansımaları sizi çok farklı yerlere taşıyabilir. İş açısından zorlandığınız yerlerde danışmanlık almak ve yanlış ya da hatalı olan şeyleri düzeltmek için yine çalışmalar yapmanız anlamlı olacaktır.

Kısıtlı hissettiğiniz her konuda bakış açılarını yenileme, engellerinizi görme ve bunları nasıl kaldıracağınıza dair aydınlanmalar olabilir. Ertelemeyin, kendinizi tanıyın ve kendi değerinizi bilerek ilişkiler ortaklıklar içinde kalınız! Kendinize yatırım yapınız!

Sevgi,aşk, barış, huzur, kardeşlik, hakkaniyetli paylaşımlar ve adalet, adil bir düzen, sağlıkla, sıhhatle, bollukla ve bereketle yaşamınızda daim oldun.