Denge, güç, liderlik, kendini yeniden var etmek, alma/verme döngüsünde yüzleşmeler

2018 yılı bir çok açıdan oldukça önemli bir yıl. Her yılın kendine özgün doğası vardır. 2018 yılında da gunerji 11/2 ediyor. Bu sayı oldukça etkili ve güçlü aynı zamanda zorlu bir dönemden geçebileceğimize işaret ediyor. Etkili ve güçlü tarafı bu sayının olumlu yönde özelliklerini kullanırsak ortaya çıkarken zorlu kısmıysa doğal olarak deneyimleri daha ders niteliğinde yapmayı ya da kötüden öğrenmeyi seçersek oluşur.

11, iki tane 1’den oluşuyor ve terazi etkisinde en sade haliyle 2 demek. 2017’nin zorlayıcı ve yıpratıcı hatta sanki hiç bir şey olmamış gibi bir etkisi vardı. Aslında bu etki dönüştürücü ve yeni başlangıçlara  zemin oluşturan enerjisiyle 2018 yılında oldukça yoğun bir şekilde somuta ve görünür hale gelmeye çalışacak.  Ne kadar bu yönde somutlaştırma adımları atarsanız o kadar emeklerin karşılığı oluşacaktır.

Hemen belirteyim ki 2018 yılında gerginlikler ve karşıtlıklar oldukça fazla diplomasi yeteneğini açığa çıkaracak durumlar oluşturabilir. Karşıtlıkları ele alırken deneyimler ve yaşanmışlıklar önemli görünürken artık güven arayışı son derece hassas bir dengede olacaktır. Güvensizliğe bağlı kopmalar ve gerginliklerde maddi ve manevi kayıplar gündeme gelirken, güvenilir ve sağlam olanlar /ayakta  kalanlar daha da güçlenmeye ve ilerlemeye imkân bulacaklar.  Alma / verme döngüsü sanırım son 10 yılın en yüksek derecesinde buradayım ben diyecek! Yaşamın bu yöndeki getirdikleri 2017 yılının kozasından çıkanlara neye ne kadar emek verdiysen al sana işte o kadar diyecektir. Olmadığını / olgunlaşmadığını düşündüğünüz bir çok şeyin neye dönüştüğünü 2018 çok belirgin şekilde gösterebilir.

11, aydınlanmanın sayısı olarak nasıl öğrenmek istediğinizle ilgili de seçimler yaptırır. Iyiden ya da kötüden… Sarkacın hangi tarafına giderseniz öyle… Bu yıl zorluk yaşadığınız alanlarda  kendi seçimlerinize ve bugüne nasıl geldiğinize bir bakın. Sanki kendinizle konuşur gibi olsun ayna misali… Yaşamın içinde olanlar  bunları görmeye yardımcı olacak. Dostlukta göreceksiniz düşmanlıkta muhtemelen… Sevdiğiniz ve sevmediğiniz bir arada aynı yerde olabilir.  Bu güne kadar niyetiniz neydi , ne yaptınız , elde ne var? Nereden nereye geldiniz ya da gelemediniz. 2019 yılına kadar olan bu dönemde kendi yaşamınıza hiç olmadığı kadar liderlik etmek ve sahip çıkmak durumunda kalırsanız elinizdeki yetenekler ve deneyimleriniz sizin yegane gücünüz olacak. Hatta bazı durumlarda ben neymişim meğer diyeceğiniz  açılımlar da olabilir. Buna ödüllerinizi almakla ilgili bir alma verme döngüsü sonucu da eklenebilir.  Ödüllerin 2019’a kalan kısmıda olacaktır.Tam tersi durumlar, trajedik bitişler ve açılımlar ya da kral çıplak hikayesi de oluşabilir.  Alma ve verme döngüsü gerçekleri önünüze getirecektir …

Tablonun iyi mi kötü mü diye yorumlanacağı her yerinde kişisel olarak yaptıklarınızı ya da yap(a)madıklarınızı görebilirsiniz. Ertelenmişlikler geç kalmalar… Kendinizi değerli kılan şeyleri rafine halde kullanmaya yeterince cesareti olanları şimdiden alkışlamak lazım. Onlar bunun karşılığını oldukça bollukla bereketle görebilirler… Korkaklar için tablo sanırım yüzleşme şeklinde olacak.

2017 yılında kendini kuluçkadan, kozadan yeniden varederek, uyanarak çıkartanlar içinde alkışlarımız hazır… Onlarında bu uyanışları ilahi plandan gelen destekle büyüyerek onları 2018 ve 2019’da çok önemli yerlere taşıyacaktır. 2019 yılının 2018’den alacağı çok şey var. Ne kadar beslenirse o kadar büyüyecek ve 2019’da büyümeye devam edecek. 2018 tam bir köprü gibi çalışacak bu süreçte. Yansıma ya da sıçrama etkisi bu dönemde görülecek meyvelerini yemekse hem 2018 hem de 2019’da olacak gibi görünüyor. 

İlişkiler diğer yıllarda olmadığı kadar 2018 yılına damga vuracak diğer bir alan. Bunu özel ya da iş tüm ilişkiler için söyleyebiliriz.  2018 yılına damga vuracak bir diğer konuda liderler ve onların karşılıklı mücadeleleri. Kısır çekişmeler ve çıkara dayalı mücadeleleri 2018 cezalandıracak şekilde sonuçlar üretmeye sevkedebilir. Bütünün hayrına olmayan çıkarcı yaklaşımlar karşılığını alma verme döngüsünden dolayı çok zorlayıcı cevaplarla bulabilir. Liderlerin ve toplumu etkileyen kararlar alacak kişilerin verdikleri kararları bu yönüyle çok iyi değerlendirmeleri gerekiyor.  Ülkeler ve dünya açısından çok kırılımlı bir dönem olabilir. Uzlaşmak ve bütünleşmek , bütünün hayrına olacak şekilde harekete geçmek ya da bu yöndeki hareketleri desteklemek barışa huzura maddi ve manevi zenginliğe hizmet ederken tersi durumlarsa bu anlamda kayıplara götürebilir. Hep birlikte barışa hizmet edecek şekilde birleşelim. Aynı topraklarda ya da aynı dünyada yaşadığımızı ve hepimizin birbirimize ihtiyacı olduğunu hep hatırlayalım.  Bütün olarak ancak bir şey ifade ettiğimizi ayrıştıkça zayıfladığımızı ve gücümüzü kaybettiğimizi farkedelim. Bu, hem ülke için hem de dünya için geçerli…

2018 de maddi ve manevi zenginliğe hizmet edecek birliklerin içinde olalım. Bencillik bu yılın bir tuzağı olabilir. Kendi girişimlerinizi yapınız, yeteneklerinizi gösteriniz, bunları yaparken niyetiniz bütünün hayrına da olsun ve düşüncelerinizi bu anlamda da netleştiriniz.

11 aydınlanmak olduğu kadar profesyonel yaklaşmaktır. O yüzden yaptığınız işlerde daha profesyonel açılımları yapmanız yüksek getirili  olacaktır. Profesyonellik bu dönemde çok aranan bir şey olabilir. Her zamankinden daha çok.. İş ilişkileri açısından bu yönde kendilerini gösterenler daha bereketli kazançlar elde edebilirler. Hazır olan servise geçebilir.

2018 dengeleri değiştiren ve yeni dengelerin oluşumuna hizmet eden oldukça önemli bir yıl. Tam bir kavşak noktası. Görünen kadar görünmeyene, aydınlık yanlarınız kadar gölge yanlarınıza dikkat etmeniz bu yıl sizi oldukça farklı kılabilir. Aklınızı kullanırken sezgilerinizi de aynı şekilde harekete geçirmeniz size bir çok durumda avantaj sağlayabilir. Hayallerinizde olanları bulmak ya da bunları inşa etmek 2018 yılında mümkün olabilir.

Materyalist yaklaşımlar kadar felsefi ve ezoterik açılımların da olduğu bir 2018 yılı yaşayabilirsiniz.  Ruhsal yada ezoterik konular bu yıl farklı boyutlarıyla gündeme gelebilir. Bu yönde eğilimler artabilir.

Bu yılın 11’den kaynaklanan enerjisi yüzleşmeleri önemli kılıyor. Neye karar verdiniz, bu kararlarınızın getirileri 2018’de deneyim boyutuyla bambaşka deneyimleri yaşamınıza katabilir. Geçmiş deneyimleri farklı bir akılla birleştirmek ve kullanmanın yanında, sezgilerinizi ve ruhsal gücünüzü de harekete geçireceğiniz veya fark edeceğiniz açılımlar olabilir. Bütünün hayrına niyet ederek yapılan işlerin içinde kendinizi hiç görmediğiniz yeteneklerinizle yeniden var olmuş gibi hissedebilirsiniz.

2018 yılının tüm insanlığa sevgi, barış, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirmesini diliyorum.

Sevgilerimle,