21.12.2017’de gün 21/3 günerji 43/7 ediyor. Bugün Oğlak Dönencesi ve bu dönencede Oğlak burcunun gezegeni  Saturn, Büyük Öğretmen asıl yerine geçiyor. Dönencenin önemi yeni ayın enerjisini de aldığı için bir kaç kat daha artıyor.

21 mükemmeliyetçi yönüyle öne çıkan önemli bir sayı. 21 sayısını oluşturan 2 ve 1 sayıları gezegen olarak baktığımızda Ay ve Güneşi, toplamı 3 ise Jüpiteri, 4 ve 3 sayıları da sırasıyla Uranüs ve Jüpiteri toplamı olan 7 ise Neptünü anlatıyor. Görünen o ki büyük gezegen haraketleri büyük bir dönüşüme ait kuluçkadan çıkarak artık kalıcı ve görünen bir forma geçisi destekliyor. Bunu sanırım 2018’in Mayıs ayında Uranüs geçişi daha da destekleyecek.

21( 3X7) ile elde edilen bir sayı olarak içinde 3 ve 7 enerjilerinin bolca olduğu bir sayı. Günerji 43/7, 43 bir asal sayı. Burada İlahi plan etkisinin ya da ruhsal yönden gelen etkilerin çok fazla olduğu görülüyor. Derinleşmek, rafine etmek, teknik anlamda zirveler yapmak, felsefesi ya da ezoterik boyutlarıyla da konuları ele almak çok önemli. En önemlisi kendini katmak , kendini katarak yapmak… Yaptığınız/yapmak istediğiniz/yapacağınız her neyse ona ruh katmak gerekiyor. Kendi ruhunuzdan katın ve olma haline bırakın! Kontrol ederek değil elinizden gelenin en iyisini yaparak ve tevekkül ederek!

Bu dönemi gerçekten dönüşüm enerjisiyle birleştiren o kadar çok gösterge var ki, yaşamınızda dönüştürmek istediğiniz alanlar varsa bu yönde verdiğiniz emeklerin karşılığını görebileceğiniz bir evre başlıyor. 7 sayısı tırtıldan kelebeğe olan dönüşümün bir temsilidir. Hemen belirteyim ki büyük gezegen hareketleri yavaş ancak kalıcı bir süreci anlatır. Bunların kuluçka dönemi de uzundur. O yüzden gerçekten neler biriktirip bugüne getirdiyseniz onların meyvelerini artık toplama zamanı geldi. Özellikle iş dünyasını bekleyen, para ve finans konularını da içine alan dönüşümler yeterli emeği ve özeni göstermeyenlere dersler getirirken, özenli ve yoğun emekle tamamlanan işleri ödüllendirecek şekilde sonuçlar üretmeye vesile olabilir. Tırtıldan kelebeğe geçiş… Olgunlaşan olma haline gelen bunun ödülünü alacak…Neye ne kadar sabırla emek verdiniz ve onun olması için çalıştıysanız onun dengesi oluşacak. 2018 yılında bu dengenin nasıl oluştuğunu görebilirsiniz…

Aynı şeyi ilişkiler açısından da söylemek mümkündür. İlişkilerde kalıcı sonuçlarla ilerlemek hem ortaklıklar hem de özel ilişkilerde farklı bir boyuta geçişi sağlayacaktır. Zayıf ve altı boş kalan ilişkilerin de kopabileceğini ve sonlanabileceğini söyleyebiliriz.

Hayallerinizde olanı gerçeğe dönüştürmek, ya da bir zamanlar hayal gibi olan şeylerin artık gerçeğe döndüğünü görmek yine bu dönemde deneyimlenebilir. Hayali gerçek yapan emektir. Satürn vurgusu bu anlamda oldukça güçlü şekilde görünüyor. Hayallerinize yatırım yaptıysanız o zaman ne mutlu size!

Şimdi 21 Aralıkta büyütmek istediğiniz şeyler varsa onlar için emek vermeye devam ediniz. Emek ve tecrübeleriniz hayallerinizle birleşsin! Güç ve otorite sahibi kişilerden destek gelebilir, güç ve şöhret sahibi olacak adımlar atabilirsiniz. Kendi mucizenizi oluşturmaya ne dersiniz? Şimdi tam zamanı… 2017 yılı biterken bambaşka bir yıl geliyor. 2018 yılı için özel bir yazı hazırlayacağım. 2018 günerjisi de bu yönde destekliyor. İyi ile kötü aynı yerdedir ve bunu sizin seçiminiz belirler. 2018’de seçimler çok önemli ve yüzleşmelerde bu yönde olacak. Bu yeni ayın ve dönencenin etkisini 2018 günerjisiyle yoğun şekilde hissedeceğiz.

Ülkeler ve devletlerin, devlet yöneticilerinin seçimlerinin de bu anlamda yaşamımızı çok ciddi şekilde etkileyeceğini söyleyerek, bu dönencede ve yeni ay döneminde hayallerinizin ötesine geçen dönüşümlerin yaşamınızda var olmasını diliyorum. Sizin ve bütünün hayrına olacak şekliyle…

Sevgilerimle….