Dolunayın Işığında Denge Arayışları

Aralık ayında yılın son ayı olmasından kaynaklanan bir tamamlanma süreci işliyor. Bu süreç eskiyle yeni arasında bir bir geçiş sağlarken beraberinde getirdiği bir denge arayışı olabilir. Dengelerin değişimi radikal ya da devrimsel büyük değişimlerin oluşmasına sebep olurken, tamamlanma süreci bitişleri getirirken, oluşan her bitiş yeni bir başlangıca geçişi sağlayacaktır.

Aralık ayında günerji, 22/4 ediyor. 22 büyük usta demektir. Devletlerin yaşamında , hukuksal ya da kanuni anlamda büyük düzenlerin kurulması ya da bu yönde devrimsel değişimleri anlatan bu enerji, bürokrasi ve hukuk düzeninin yanında , yaşam alanlarının düzenlenmesi, siyaset vb toplumsal konuların yoğun şekilde gündeme geleceğinin bir işaretidir. Sosyal alanın çok hareketli ve karşıt enerjilerle çalkalanabileceği, ya da bu yönde çalkantıların tetikleyici olaylarının oluşabileceğini de söyleyebiliriz. Adalet düzeni ve organizasyonu, bu yönde arayışlar, yapılan yanlışların geçmişten gelen kökleriyle daha görünür olması ve karanlıkta kalan konuların özellikle dolunayın ışığında aydınlanması söz konusu olabilir.

3 Aralık’ta oluşan dolunayda gün 3 günerji 25/7 ediyor olması bu adalet arayışının görünür görünmez taraflarının daha belirginleşeceği ve özellikle ilahi planın devreye girerek, engellenmiş ya da geçikmiş adaletin yerine gelmesini sağlayabilir.

22/4 Aralık günerjisi kişisel planda, yılın 1 enerjisiyle son virajı dönerken, yaşamınızı değiştirmek için neler yapabilirsiniz bir daha bakın diyor. Dolunay bunu kendinizi bilerek ve kendinize karşı adil davranarak yapmanız yönünde ışığını yayıyor. Nedir gerçeğiniz kendinizi görerek(keşfederek) yaparsanız kalıcı ve geleceğinizi inşa edecek büyük değişimlere başlayabilirsiniz diyor. Oluşan süreçler bu yönde sizi zorlayabilir de…

Neye ne kadar direnç gösteriyorsanız bu süreç o kadar zorlayıcı olabilir. Süreci ne kadar kolaylaştırmak istediğiniz de bu süreci ne kadar esnek ve farklı noktalardan baktığınızla ilgili. Eski deftelerin açılabileceği bu dönemde, artık hesapları kapatmak ve yeni defterde yeni safyalar açmak mümkün.

22/4 için söylenebilecek en önemli konulardan birisi de iş dünyası açısından planları yapmak ve özellikle mali göstergeleri iyi okumak gereksinimi. Yılın bitişi yeni yılın açılışı esnasında en çok dikkat edilecek konuların başında bütçe geliyor. Gerçek harcama gerek gelir bütçenizi gözden geçirmekte ve kısıtlı da olsanız yapacağınız çalışmalarda bütçenize bağlı kalarak işlerinizi yürütmek gelecek günler açısından çok önemli olabilir. ayrıca organizasyonel açıdan işleri toparlamak içinde oldukça elverişli br dönem.

Aralık 2017 dönemini kendinizi kısıtlı hissettiğiniz bir çok konuda oyunu değiştirmenin zamanı olarak görebilirsiniz. Bunu kısır döngüleri kırmak açısından değerlendirmenizi öneriyorum. Geçmişin tortularından kurtulmak, esiri olduğunuz konulardan ya da sizi kapana sıkışmış gibi hissettiren durumlardan kurtulmak için yapabilecekleriniz var. Çekingen kalmayınız. Farkındalık böyle dönemlerde oldukça yükselir. Soru sormak, araştırmak bu tip zamanlarda seçeneklerinizi artırmanızı sağlayabilir. Çaresiz hissettiğiniz durumların da çarelerini bulabilirsiniz.

Bu ay ilişkiler çok önemli. 22 terazi etkisiyle ilişkilere vurgu yapmakta. İlerlemek için organize olmaya ihtiyaç var. İlişkiler aracılığıyla farkındalık sağlanacak konular olabileceği gibi, ilişkiler aracılığıyla farklı bir planda ilerlemeler olabilir. Ertelenmiş konularda sürecin tamamlanması farklı aşamalara geçişi sağlayabilir. Sorunlu ilişkilerde çözümler mümkünken bunun nasıl olacağını karşılıklı empati kurarak bulmak en iyi yol olacaktır. Terazinin iki kefesi var! Bencil olmak ya da konuyu sadece kendi çıkarlarınıza göre yönlendirmek ya da yönetmek gerginlik getirebilir. Bunun yerine daha uzlaşmacı yaklaşmak ilerlemeyi kolaylaştıracaktır.

Büyük usta, ustalıkla çalışırsa yapamayacağı bir şey yoktur! Engellerinizin ne olduğunu farkederseniz onları ustalıkla kaldırabilir ya da çözümler bulabilirsiniz. Yeter ki isteyin. Bir son söz de ne yeteneklerinizi hem bütünün hem kendinizin en yüksek hayrına ortaya koymaya özen gösterirseniz, bütüne gelenden beslenmeye razı olursanız bunun size kazandıracağı çok büyük maddi ve manevi değerler olacaktır.

Sevgiyle…