Yeni ayın karanlığından aydınlığa…
18 Kasım 2017’de Akrep burcunda 26 derecede bir yeni ay oluşuyor.

Bu yeni ayda gün 18/9 günerji ise 39/12/3 ediyor. Burada 39, 12 sayıları bize çok şey anlatıyor. Alt toplamdaki 3 Kasım ayının da günerjisi olan 3 ile aynı enerjiyi sunduğu içinde etkisi katlanarak artıyor. 26. derece , alt toplamda 8 ile bu yeni ayın aslında geçmişle ve tamamlanmayla ilgili olduğunu gösteriyor. Çok büyük yenilikler değil ancak yaşamınızı yapılandıran / dönüştüren yenilikler olabileceğini söyleyebiliriz. Yetersizliklerden, küçük şeyleri dert etmekten, ıvır zıvır şeylerle oyalanmaktan vazgeç. Kendin ol , kendini göster, ifade et ve eyleme geç zamanı! Genişle(t)me için, yaşama yerleşmek için yapılacaklar var!

 

18/9 enerjisi, sonlanmaları ve bu sonlanmaların hem ödüllerinden hem de öğreten etkileri olabileceğini gösterdiğinden , neye ne kadar emek verdiyseniz artık karşılıklarını ve ödülünü alma zamanında olduğunuzu gösteriyor. Ödüllerin sadece maddi olmadığını bilmek önemli. Çünkü toplamda oluşan 39/12/3 serisi bunun yaşama dair, kendinizi bulmaya keşfetmeye dair, yeteneklerinizi göstermeye ya da şöhret kazanmaya dair olabileceğini söylüyor. Başka bir deyişle yeteneklerinizi deneyimlerinizle birleştirerek uzun zamandır emek verdiğiniz konuları yeniden yapılandırarak veya bunları yeni ve farklı alanlara aktararak kullanmak isterseniz maddi ve manevi ödülleriniz olabileceğini gösteriyor.

Bitişler özellikle 26/8 derecesinden dolayı karmik etkiler taşıyabilir. Geçmişinizin yanlışları, ya da büyüklerinizin/atalarınızın yanlışları elinizde olmayan sebeplerle size dersler getirebilir. Zaman zaman bu derslerin öğretilerinin oluşturduğu deneyimler bambaşka yeni kapıların açılmasına da sebep olabilir.

Ruhunuzun derinliklerinden gelen isyanların da bu dönemde artık kendinizi daha ortaya koyacak ve ispat edecek şekilde hareket etmeye zorlaması muhtemeldir. Kendinizi kimseye ispat etmek zorunda değilsiniz. Yüreğinizin sesini, bilgelikle kullanırsanız aslında büyük dönüşümlerin yaşanacağı harika bir dönem olabilir. Özellikle 2017 yılı 1 enerjisi sunarken, Kasım 2017 günerjisi 3 enerjisi sunarken, tüm kırgınlık, öfke, kötü deneyim, engelleyici inançları bir kenara bırakıp, yaşamınıza kendinizi bilerek sahip çıkmanız bu dönemde oldukça önemli. Atacağınız adımlar, kavga etmek, çekişmek, amaca hizmet etmeyen yerlerde amaca hizmet etmeyen insanlarla ya da şeylerle uğraşmak olursa karmik etkiler kendini daha çok gösterecektir. Tam tersi adımlar ise, yani amaca hizmet eden yerlerde amaca hizmet eden insanlarla birlikte, hayalini kurduğunuz yaşamın temellerini atmak için yapacağınız tüm eylemler size ödüllerini sunacaktır. O zaman kendini bilmek ve amac(lar)ın ne olduğunu tarif etmek yani seçimleri yapmak bu yeni ayın en önemli konusunu oluşturmaktadır. Ben kimim ve ne yapıyorum?

11 (Kasım) aydınlatan bir sayıdır. Bunu 18/9’un bilgeliğini ve 39/12/3’ün zenginliğinde kullanın. 3 Jüpiter demektir. Neyi büyütmek istiyorsan onunla uğraş. Neyi genişletmek istiyorsan ona emek ver. Hayalini nerede gerçekleştirmek istiyorsan oraya git! Bu yeni ayda ruhunun bilgeliğiyle zekanın birleşimi sana tüm kapıları açabilir. Hayallerini ete kemiğe büründürmek aslında kim olduğunu farketmende gizli. 39/3 kırgınlıkla kendini içeride saklama artık dışarı çık ve kendini göster diyor. Kendini göstermek için bekleme! Harekete geç! Eyleminin her nefesinde , her soluğunda tutukularını ve inancını ortaya koy! Odaklan! Yaşamın tadını çıkarmak istersen yaşamak ne demektir önce onu bir anla! Kendini onayla, kendini sev, kendini kabul et, kendini gör! Yaşamla mücadele etmeyi, kavga etmeyi bırak! Hayatı yaşa! Yaşamın iyi/ güzel yönlerine de bak!

Umudunu korursan karanlığı aydınlığa, yürekten ister adım atarsan ışığa, ışığını yansıtırsan amacına ulaşırsın demiştim Yoldaki Işık kitabımda. Yine Yoldaki Işıktan :

Yapacaksan öyle bir yap ki tutkun seni sürekli iteklesin ve ruhundan gelen güçle devam et yoluna. Neyse içindeki derinliklere götürecek seni, orada aslında ihtiyacın olan tek şey sevgin olacak. Senin sevgin ve öncelikle kendine karşı olan sevgin. Ruhunla ne kadar bütünleşirsen bedeninle de o kadar bütünleşeceksin ve o zaman anlayacaksın içindeki sonsuz gücü ve yine anlayacaksın ki sen zaten bir mükemmel bütünün parçasısın ve bütün yolculuğunda bu “birliğe” ulaşmak üzerine. İçinde bulacağın sevgi ve aşk ise bu “bir” ve “bütün” için olan sevgidir. O zaman seveceksin etrafındaki her şeyi. Tıpkı Yunus Emre’nin dediği gibi “yaratılmışı severim yaradandan ötürü” diyeceksin. O zaman anlayacaksın ve başka bakacaksın etrafına! Gözün kusur aramayacak, hata kovalamayacaksın, eksiklerden yakınmayacak yola bakacaksın. Başkalarınında kendi yoluna bakmasını ve nihayetinde hepimizin yolununda bir yerde “bir” olacağını anlatacak hatta anlatmayacak belki sadece bir ışık bir kıvılcım olarak yanmasına vesile olacaksın!

Evet hayat işte böyledir.

Bazen birisi girer yaşamınıza hayatınız değişir…
Bazen de birisi çıkar yaşamınızdan hayatınız değişir…
Bazen bir sorudur bütün yaşamınızı değiştiren…
Bazen de bir şüphedir sizi değişime götüren…
Bazen bir bakıştır size durumunuzu gösteren…
Bazen de gördüğünüz bir detaydır alt üst eden…
Bazen gitmektir ve yolda olmaktır….
Bazen öylece durup beklemektir…
Bazen susmaktır… dinlemektir…
Bazen nefes almadan söylemektir…
Bazen işte hayat böyledir…

Bir ışıktır aslında yolda aradığımız. Bir türlü etrafa bakmaktan bulamadığımız. Dönüp içimize baktıkça yakaladığımızdır aslında gerçek ışık ve odur yolumuzu aydınlatan. Yani aslında senin yolundaki ışıktır bulacağın dışarıda değilde içeride olan ve senden dışarıya yansıyan…

Kendi ışığınızı bulup yansıttığınız muhteşem bir dönem olması dileğiyle…