4 Kasım 2017’de saat 08.24’de Boğa burcunun 11.derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunay dönemleri bir tamamlanma ve bazı durumların iyice görünür ve belirgin hale gelme zamanıdır. Kasım ayı günerjisinde kendi içine dönme ve ruhsal bir keşifle yeniden var olmaktan ve aydınlanmaktan bahsetmiştim. İşte bu dolunay günü , gün 4 günerji 25/7 ederken bu mesaj vurgulanıyor.

4 sayısı temsili kare olan, tamlık ve mükemmellik içeren bir sayıdır. Düzeni, organize olmayı, adaleti, sorgulamayı, araştırmayı ve ispatlamayı anlatır. Günerji 25/7 ise bunun hem analitik hem de ruhsal boyutlarıyla yapılmasına işaret eder. Dolunay 11.derecede gerçekleşiyor bu da hiçbir şeyin karanlıkta kalmayacağını ve doğru bir denge kurarak yüzleşmelerin olacağını gösteriyor. Yüzleşme korkutucu olmaktan ziyade size göstermek amaçlıdır. O yüzden dikkate alarak bu yüzleşmeyi yaşamak gerekir. Görmezden gelmeye çalışmayın!

 

7 sayısının analitik yönü hep dışarıyı analiz ettirip içeriye bakmayı unuttururken, aslında ruhsal yönüde tam tersi görünmeyenle ya da bilinmeyenle ilgili derinleşmeye yönlendirir. Özetle bu dolunayda kendi ruhumuzun derinliklerine bir göz atacağız. Neler var orada açığa çıkmayı bekleyen, ya da kendi özümüzdeki ışığı aydınlığa nasıl çıkartırız bir düşüneceğiz. Kendini ispatlamaya çalışanlarda olacaktır ispatlama gereği duymadan kendini ortaya koyanlarda. Her ne olursa olsun kendinizi ispatlamaya değil de keşfetmeye ve bulmaya çalışın!

Kendi gerçeğini görerek aydınlanan, ruhsal dönüşümlerini tekamül ederek tamamlayanlar daha kendileri olarak bu yaşamda yol alabilirler. Kişisel etkileri açısından oldukça önemli bir dönemi tetikleyecek bu dolunay, maddi değerleri kendi özgün ve etik değerlernizle nasıl oluşturacağınıza da ışık tutabilir. Çalışma şeklinizde veya düzeninizde, yaşama şeklinizde veya yaşam felsefenizde büyük kırılımlar oluşabilir. Bunların yansımalarıyla yeni bir kimlik ve yeni bir tarz ortaya çıkarabilirsiniz.

Yandım, bittim, tükendim diyenler kendi küllerinden yeniden var olup bir yeni başlangıca gerçek benlikleriyle yol alabilirler. Yeni bir yaşam arayanlar ne kadar kendi küllerinde bir yeni ben var etmek istiyorlar! Yalan yüzlee ve sahte maskeler düşebilir! Gerçekler tüm çıplaklığıyla bu süreçte ortaya konabilir. Yüzleşmelerin bu boyutu bile aydınlanmanıza ve daha sonra karanlıktan çıkmanıza hizmet edebilir.

İlişkiler, ortaklıklar bu dönemde yine hayatınızda muhteşem değişimlerin kapılarını açabilir. Bu yolla fırsatlarınız oluşabilir. Yaşamınıza bambaşka bir pencereden bakmaya başlayabilirsiniz. Dolunayın ışığında oluşan aydınlık size maddi değerleri ve plan yapmayı, istikrarı, sorgulamayı, güvenlik arayışlarını getirirken, kaynaklarınızın ne kadar yeterli olup olmadığınıda gösterebilir.

 

Bu dolunayın bir önemli mesajı da materyal değerler kadar manevi değerlerin de ne kadar önemli olup olmadığıyla ilgili. Gerçek gücünüz içinizde ve köklerinizde saklıdır. Onsuz materyal değerler aslında hiç bir şeydir. Kendini bilmek ve anlamak tüm materyal değerleri oluşturmaya zaten hizmet edecektir. Kendi değerlerini ve özünü kabul etmek, herşeyi kontrol etmek yerine biraz da ilahi plana teslim olmayı öğrenmek, endişe ve korkularından sıyrılmak, elinden gelenin en iyisini yapıp gerisini olmaya bırakmak bu dolunay döneminde altı çizilebilecek başlıklar.

 

Son olarak, sana bahşedilenleri de bu süreçte görmen mümkün… Tabi ki kabul edersen ve görmeyi istersen ya da seçersen!