Yeni Ayın Karanlığından Aydınlığa

19 Ekim 2017’de yeni ay oluyor. Bu yeni ay 26 derece Terazi burcunda. Bu yeni ayın gün olarak başlangıcı olan 19 Ekim’de gün 19/1 günerji ise 39/3 ediyor. 19 sayısı asal bir sayıdır. Yani böleni ve çarpanı yoktur. Sadece kendisine bölünür. Bu sebeple bu yeni ayın en önemli özelliği kendi özüne dönmekle ilgilidir. Kendi özüne dönmek aslında kendini bulmak ve ifade etmekle eşleniyor. Zira günerji 39/3 ediyor. Bu da 3 sayısının ruhsal yönüyle öne çıkması gerektiğini vurguluyor. 3 aynı zamanda inançlar demektir. Yaşamı ifade eden, yaşamdan tat almayı anlatan, kendini göstermek ve kendini gösterirken yeteneklerini sergilemek demektir. Şimdi kendi özüne dön bak ve kendini keşfet hatta küllerinden doğarak yeniden bir kendini var etmek zamanı gibi. İlahi katmandan da bu yönde destek var.

Dilekler, niyetler çabucakta olabilir karşılığı da gelebilir. 19 sayısı bize bu yönde çok şey anlatıyor. 1 başlatan 9 ise başa döndüren enerjisiyle bunun çok hızlı olabileceğini hatta beklentilerimizin üzerinde de geri dönüşler olabileceği yönünde. Günerji 3 ile genişleten ve büyüten tarzıyla sanırım bereketli açılımları beraberinde getirecek. Ne diliyorsanız ve eyleme geçiyorsanız ona göre o yönde büyümeler olacaktır.

13 Ekimde düşündüklerinize dikkat edin demiştim o gününün günerjisi 33’tü. Şimdi 19 etkisiyle oluşan bir 3 enerji var ve yeni ayın derecesi 26 ki bu da 8 ediyor . Kazançları ve sonlanmayı anlatan bu sayısının en büyük etkisi emek verilen ve çalışma yapılan alanlarda alma ve verme döngüsünün eşitlenmesi şeklindendir. Bugüne kadar geçmişten getirdiklerimiz bugünün sonrasına genişleyerek açılımlar sağlarken verdiğimiz emeğin karşılığını göreceğimiz döneme ışıklar saçılıyor. 1 ve 3 sayıları hem ısı hem ışık demektir. Ancak 8 etkisi zaman zaman karmik oluşumları da beraberinde açığa çıkartabilir. İyimser bakış açısıyla şunu söyleyebiliriz, sisteme adaletle hizmet edilen süreçlerin sonunda ödüller hem dünyevi hem de ilahi katmandan gelirken, sisteme adaletsiz şekilde dahil olunan durumlarda karmik etkiler ders verici sonuçlar üretebilir!

Dersinizi öğrenirseniz deneyiminizle maddi manevi kazançlar oluşturabilirsiniz. Ödülünüzü aldıysanız kimlerle büyüdüyseniz kimler size yol olduysa sakın onları unutmayın siz de onları ödüllendirin. Terazinin iki kefesi var unutmayın! Bu yeni ay bu iki kefeye de ışık tutuyor! Hiç bir şeyi tek tarflı olarak ele almayın. Maddi ve manevi, görünen ve görünmeyen, sadece akılla değil aynı zamanda ruhun rehberliğini de kullanarak, sadece dünyevi değil aynı zamanda uhrevi bakarak.

Derste, ödülde insanlar için. 19 sayısı ödülü alana şükretmeyi ve başlangıçları yaparken bu ödülün olgunluğuyla hareket etmeyi öğütlüyor. Altını doldurduğun şeyler deneyimle perçinlenmiş ve yücelten tarzda olacağından elde edilen gücün adil kullanımı bir üst bilinçle hareket etme olgunluğunu getiriyor! Taşıyabilmek önemli. Böyle durumlarda ne kadar genişlediğinize bakmalısınız! Bu yeni ay da vurgulanan bir önemli konu da taşıyamayacağın yüklerin altına girmemek. Çok yiyeceğim, ben hepsini istiyorum, sömüreceğim tarzı yaklaşımlar karma oluşturmaktan öte gitmez özetle! Bir küçük uyarı da kibirle ilgili! Bu yeni ayda çok şey başarmış olabilirsiniz ya da böyle bir başarıya imza atacak konuma gelebilirsiniz. Kibire kapılmayın! Sonuçta dönüş başadır(yaratanadır)! 1 ve 9. Başladığın yere geri dönersin!

Bu yeni ayın girişimsel enerjisi çok yüksek. Kalıcılığı olan/olmasını istediğiniz ne varsa harekete geçebilirsiniz. İşler ve ortaklıklar, ilişkiler bu anlamda destek görüyor. Tabi ki istiyorsanız, niyetiniz varsa ve bu niyetinize kalpten inançla destekleyerek emek vereceksiniz! Hep hatırınızda olsun bu dönemde başladığınız her şey ama her şeyin bir aydınlık bir de karanlık tarafı var. Her iki tarafı da tartarak, iyi bir terazi (adil) kullanarak karar vermelisiniz! Görmek istediğiniz yerden bakarak değil tüm yönleriyle ele almak gerekiyor. Aşırı beklentiler, dillendirilmeyen ancak gölgede bırakılan konular bir zaman görünür olacaktır ve beklentinizin büyüklüğünde hayal kırıklığı yaşatacaktır. Ne istiyorsanız bedelini ödemeye hazır olmalısınız ve bunu açıkça ortaya koymaktan da kaçmamalısınız!

Aydınlık bir yol için kendinizi bilmek ve anlamak, isteklerinizi odaklanarak yapmak, aklınızı ve sezgilerinizi kullanarak yüreğinizin sesini de dinleyerek harekete geçmek bu yeni ayın konuları arasında. İster iş ister özel her türlü ilişkiden maddi ve manevi kazançlar olabilir. Elinizi taşın koyarken sadece karşıya bakarak değil kendinize de bakarak karar alır ve harekete geçerseniz daha anlamlı sonuçlar çıkacaktır.

Yolunuz her daim açık ve aydınlık olsun! Işığınızı yansıtın. Kendini bilenler ve tanıyanlar bu dönemde verimli işlere imza atabilirler! Kendini kaybedenlerde kendilerini yeniden var ederek yeni bir yaşamın kapılarını açabilirler!

Sevgiyle…