Bir elin nesi var iki elin sesi var!

Ekim 2017’de Günerji 10+2+0+1+7 = 20/2 ediyor. 20 sayısı daha önceki yazılarımda da sıkça vurguladığım ve paraya işaret eden bir sayı! Temelde 2 olan bu sayısının günerji olarak aylık yorumunda hem parayı hem ortaklıkları hem de ilişkileri ortaya koyan bir enerji olduğunu vurgulamak isterim. Ekim ayında ilişkiler her zamankinden biraz daha önemli olmakta. Girişimlerini büyütmek isteyenler şimdi size düşen çok şey var. İyi çalışın!

Başlayan her şeyin beslenip desteklenmesi gerekmektedir. Bu sebeple başlattığnız girişimleri büyütmek istiyorsanız şimdi bu yönde organize olmanın tam da zamanı. İlgi ve destek besleyen her türlü sürecin içinde olmak kazançların artmasını ya da kapıların açılmasını sağlayabilir.

Ekim ayında ilişkiler ön planda olduğu için ortak kazançların neler olabileceği konusunda düşünmenizde fayda var. Karşılıklı olarak kazan-kazan ilişkilerinin bir kaç daha önem kazanacağı bu ayın içinde ortak çalışmalara hız vermek, bu yönde paylaşımcı olmak çok fayda sağlayacaktır.

Ekim ayı 10, 2017 yılı da 10 demek. 2 tane 10 sayısının toplamıyla oluşan bu enerjide, terazinin her iki kefesinde olgunlaşan ve tamamlanan süreçlerin oluşturacağı dengeyle ilermenin mümkün olacağını söyleyebiliriz. Her iki kefede aynı ölçüde denge oluşmamışsa o zaman bu dengenin oluşmasına nasıl katkıda bulanabileceğinizi düşünün. Özel ilişkilerde de durum bu yönde olabilir. Olgunlaşan süreçler ilerleme sağlarken olgunlaşmayı bekleyen süreçlerde denge arayışları devam edecektir.
Duygusal bir enerjiyi temsil eden 2 sayısı, zıtlıkları kendi içinde barındırır. Denge arayışlarında tezatları diplomatik şekilde yönetme becerisi uzlaşma noktalarını bulma isteğiyle birleşirse o zaman yine maddi ve manevi kazançlı durumlar oluşabilir. Neye ne kadar ulaşmak istediğiniz ve buna ne kadar katkıda bulunduğunuz neyi ne kadar paylaştığınız ya da paylaşacağınız bu maddi ve manevi kazancın ne kadar olacağını direkt etkileyecektir.

Kendinizle ilgili kararlar alırken karşısınızdaki kişiler ya da çevrenizdeki kişiler size bir durumu gösterecek şekilde duruş sergileyebilirler. Hemen söyleyelim ki emek verilen tüm durumların olgunlaşarak ilerleyeceği bu süreç aynı zamanda 2018 yılına yönelik adımların atılacağı bir süreç olarak da çok önem kazanmaktadır. Ekim ayında başlangıçlar ve bu başlangıçların getireceği sorumluluklar her anını dolu dolu değerlendirmeniz gereken bir sürece işaret ediyor. Sakın boş oturmayın!

Alt üst olan ya da tezat oluşturan süreçlerde büyük değişimler tetiklenebilir ve bu değişimlerin sağlayacağı açılımlarla da yeni ve bambaşka bir yaşama geçiş olabilir. Sonuçta 2 tane 10/1 enerjisi yanyana çok yüksek bir başlatma ve girişim enerjisi sunuyor. 2017 yılı bir başlangıç dönemi olarak 9 yıllık bir kapının anahtarı olurken bu ekim ayında her yönüyle olgunlaşarak görünür duruma gelebilir. Bu ana kadar tam olarak belirginleşmemiş bir çok durumun daha belirginleşeceği süreçler yavaş yavaş oluşmaya başlayacaktır. Başka deyişle Ne biçmek istiyorsanız onu ekin ya da ektiklerinizi besleyin!

Yaratıcılık, cesaret, kendini bilmek ve tanımak, kararlılık, ortak hareket etme becerisi ve arzusu, paylaşma becerisi, niyet, organize olmak, destekleyici ve besleyici yaklaşmak, denge, birleşmek, diplomasi, empati bu ayın kelimeleri ve kavramları! Şimdi kendinize bakın, sonra çevrenize! Ortak alanınızda neler birikiyor ya da birikti? Olgunlaşan süreçlerde iş özel neler var? Sonra bazı adımlar atabilirsiniz ya da biraz daha gözlem yapacaksınız!

Para ve ilişkiler bu ayın tam da içinde bir arada akarak ilerleyebilir! Siz nereye akmak ya da akıtmak istiyorsunuz, ilahi plandan gelen ne var bunları bir arada görebilirsiniz! Verdiğiniz emeklerin ya da girişimlerinizin nereye vardığı / varacağı sizin hiç düşünmediğiniz şekilde olabilir! Kendi iradenizi gösterirken ilahi plandan gelene de saygı duyarak razı olmak, şükretmek ve zaman zaman endişeyi bir kenara bırakarak akışa geçmek çok iyi olabilir. Her şeyi kontrol etmeye çalışmak yerine büyük bir elin yaşamınıza dokunmasına müsade etmek belki de bu ayın en büyük kazancı olabilir!

Bolluk, bereket, sağlık, sevgi ,aşk, dostluk , kardeşlik, barış ve huzur yaşamımızda daim olsun …