Karanlığın içinden aydınlığa!

20 Eylül 2017’de gün 20 günerji 39/3 ediyor. Bugün aynı zamanda bir yeni ay oluşuyor. 27 derece Başak burcunda. Günerji olarak 39/3 ilginç bir enerji oluşturuyor. 3 sayısı kendini ifade etmeye göstermeye çalışan bir sayıyken 9 kendini insanlığa adamış bir enerji olarak 3 ile birleşiyor sırasıyla 39/12/3 oluşuyor. Ne yaman bir çelişki var ki ortada kendini bilmek ve anlamak kalbinin ve ruhunun sesini dinleyerek içinden geldiği gibi hareket etmek terazinin bir kefesinde dururken yaşam bir de tüm insanlık için yapılacak şeylerin varlığını vurguluyor ve o tarafta da hizmet etmek gerektiğini anlatıyor. Bu süreçte 12 tamamla(n)maya dikkat çekiyor en azından buradan geçeceğini gösteriyor. Peki nasıl olacak bunun dengesi?

Yeni ay 27 derecede yani 27/9 demek. Kendini ifade etmenin yolunun da insanlığa hizmet etmekten geçtiğini gösteriyor. Şimdi düşünelim kendimizi ortaya koyarken ne kadar kendimiz olarak ve kendi içimizden geldiği gibi yaşıyoruz ve bu durum ne kadar bütünün hayrına ve kendi hayrımıza işliyor.

20 sayısı parayla çok yakından ilgili bir sayıdır. En sade haliyle 2 dediğimiz enerjininse parayla pek işi olmaz o da duyguları anlatır. Özetle, duygusal, ruhsal, mantıksal bir denge arayışı bu yeni ay içinde oldukça bariz şekilde ortaya çıkmakta. Para konusunu ele almak bu ay çok doğru. İnsanlığa hizmet etmek, ulvi değerler, hakkınızı almanıza engel değildir. Yeterki siz burada çıkarlarınızı bencilce koruyarak başkalarını görmezden gelmeyin. Ortaklıklar ve ortak çalışmalar bu anlamda çok değerli. Çok kazanayım ve sadece ben kazanayım düşüncesi verimli çalışmaları etkileyebilir. Kıskançlık bu anlamda yine negatif ve çirkin yüzünü gösterebilir. Buradan açıklıkla söyleyelim neye inanıyorsan o senin ya engelin ya da kamçın. Seni kamçılayıp amacına güdüleyen inanç seni ilerletirken, belki de sahip olduğun bir yanlış inanç seni aşağıya çekebilir.

Değişimin vurgulandığı bir dönemde miyiz? Evet! Hem de ciddi bir değişimin. Bu değişimi tetikleyecek tüm çalışmaların içinde organizasyonel yapılar ve ilişkiler var. Özel ilişkilerde bu anlamda payını yeni ay döneminde alacaktır. İş ve hizmet süreçleri aynı zamanda ilişkilerin de enerji istediği durumlarda bir yaman çelişki oluşturabilir. Eşlerin birbirine yaklaşımı da kurulucak denge ya da bozulacak denge kavramlarını gündeme getirebilir.

39/3’ü sosyalleşme, kendini toplum önünde gösterme, şan ve şöhret açısından şanslı bir enerji olarak yorumlayabiliriz. Sanatsal aktiviteler yanında yaratıcı ve konsept fikirler etkili şekilde sunulursa karşılık bulabilir. Bu yolla tanınırlık ya da bilinirlik artabilir. Kendinizi tanıtmak ve göstermek için daha fazla sahnede olmak iyi olabilir. Tanıtımını yapacağınız ürün ya da hizmetler varsa bunlar için harekete geçebilirsiniz. Özellikle Eylül ayında yılın en güçlü 1 yani başlatma enerjisi var. Odaklanın! Bunu ekim ayıda destekleyecek ve hatta Ekim ayında bu enerji çok yükselecek.Ekim ayının günerjisi 11 oluyor ve bu özel enerjiyi Ekim 2017 Günerji yazısında ayrıca ele alacağım.

Bu ay tam anlamıyla yeteneklerinizi sunma ve bunu sunarken hem bütünün hem de kendinizin en yüksek hayrına olacak şekilde gözetmekten geçiyor. İlerletici bir yeni ay enerjisi var. Zoru kolay yapan sizin konuyu ne kadar bildiğiniz, bilmiyorsanız ne kadar öğrenmek istediğinizle ve tutkularınızı ortaya koyarken ne kadar cesur olduğunuzla ilgili. Küçük şeyleri dert ederseniz dengenizi hemen bozmaya , küçük şeylerden mutlu olmayı biliyorsanız o zaman yaşamınızı keyifli bir noktaya taşımaya başlayabilirsiniz.

Yaşamına çekidüzen vermek isteyenler, kendine yeni bir yaşam tasarlamak isteyenler bu ay harekete geçebilir. Eylemsiz kalan tüm fikirler ve tutkular ölmeye mahkumdur. Eylemle ve tutkuyla desteklenen tüm amaçlar ve hedeflerse can bulmaya adaydır. Kendi yaşamınıza yön vermek için kendinize hedefler seçin ve tutkularınızı ortaya koyun! Yaşamın size sunacağı tüm desteği,fırsat ve sürprizleri eyleme geçerseniz görebilirsiniz.

Tutkularınız,hayalleriniz hedefleriniz için kaynaktır. Ne yapacağımı hala bilmiyorum diyenlere her zaman ki önerim kendini tanımakla işe başlamak! Kendini bilmek bu anlamda her şeydir ve ilk hedeftir!

 

Sevgiyle kalın.