Ağustos Ayında Yoğun Tamamlanma Enerjisi!

Büyük kırılımlar ve arkasından gelen yeni açılımlarla oldukça hareketli bir Ağustos ayı günerjisi var. Yoğun diyorum çünkü toplamda 9 enerjisi görünüyor. Bu sayı oldukça önemli titreşimi yüksek bir frekansı temsil eder. Hem yorucu hem eğlenceli hem öğrenen hem de öğreten hem sorun(lu)ları kendine çeken hem de sorunları en kolay ve en bilgece çözen demek. Tamamlanarak süreçlerin yeni bir döneme geçişini anlatan 9 frekansı aynı zamanda verilen emeklerin ödüllerinin de geldiği bir dönemdir.

İSekizinci ayda yılın enerjisinin 1 olduğu bu tamamlanma sürecinde büyük döngüler başlarken biten büyük döngülerinde getirilerini toplamak zamanıdır. Ne kadar emek verdiğiniz neyi ne kadar büyüttüğünüz ve geliştirdiğiniz bu dönemde yine belirgin şekilde görünür olabilir. Ödüllerinizi ve çalışmalarınızın karşılığını böyle dönemlerde alırsınız. Gecikmiş ya da olgunlaşmış kazançların da kapıları açılabilir. Bunları söylerken şunu açıklıkla ifade etmek gerekiyor. 2017 yılı bir başlangıç yılı ancak yapılacak her şeyde bir ustalık bir farklılık gerekiyor. Bitişlerinizin size göstereceği bazı sonuçlar farklı öğrenmelerle ve deneyimlerle birleşerek kendinizi yeniden konumlandırmanızı sağlayabilir. Sizinde buna uygun bir istek ve şevkle destek veriyor olmanız bir o kadar önemlidir.

Ağustos ayında tutkularınızı gösterin. Kendinizi ortaya koyarken açıklıkla bilgeliğinizi becerilerinizi ve hatta sezgilerinizi çok iyi kullanınız. 9 bir öğrenci gibidir ve öğrenmeye heveslidir. Çocuksu enerjisi her an için saf ve olanca gördüğüne bakarak hareket etmeye meyillidir. Kafanız karışıksa o zaman gördükleriniz sizi yanıltabilir. Sezgilerinizi işte tam bu zamanlarda etkili şekilde kullanırsanız daha rahat ilerlersiniz ve seçimlerinizde daha doğru kararlar verebilirsiniz. Kararları kimin verdiği önemli. Kendinizi görmezden gelmeyiniz. Öğrenmenin en iyi yolu ise öğretmektir. Öğrettikçe öğreneceğiniz çok şey olabilir!

Mücadele ruhu yüksek 9 enerjisi, her an öne çıkıp kahramanlık yapabilir. Kendi hayatınızın kahramını olmak ister misiniz? Öncelikle bunu deneyimlemenizi öneriyorum. Kendi söküğünüzü dikiniz. Kendi yaşamınıza etkin şekilde dokununuz , sorumlulukla, bilgelikle, becerilerinizi harmanlayarak ve sonuç alacak şekilde. Mutlaka yapacaklarınıza bir çerçeve çiziniz. İş tanımlarınızı yeniden oluşturunuz. Yaşam görüşünüzü, dünyaya bakışınızı, yaşam felsefenizi, inançlarınızı gözden geçiriniz. Nereden mi başlayacaksınız mesela öncelikle inatlarınıza bakınız. Tekrarlarınıza bakınız. Düşünce şeklinize , aklınızı nasıl kullandığınıza, sezgilerinizi kullanıp kullanmadığınıza…

Bu ay astrolojik olarak 2 tutulma var. 7 Ağustos’ta ay tutulması Kova’da ve derecesi 15. 7 çok özel bir sayı. Ruhsal ve duygusal dünyanızı ciddi etkileyecek ve hatta yaşama bakışınızı değiştirecek bir derecede oluyor. 15 sayısı bu anlamda tüm düşüncelerinizi değiştirecek olaylar olabileceğini ve etkilerinin derin şekilde ruhsal olarak yüzleşmeler getirebileceğini gösteriyor. Kendinizle ve duygularınızla baş etmekte zorlanabilirsiniz. Aklınızla kendinize koyduğunuz sınırlardan çıkabilirsiniz. Bu tutulmada daha bütünsel olmaya aklınızı duygularınız ve ruhunuzla birleştirmeye daha kendinizi keşfetmeye ve hatta kendinizle yüzleşmeye özen gösteriniz ve korkmadan yapınız. Tutulmanın olduğu gün günerji yine 7 ediyor. Şifalanma enerjisi o kadar yüksekki. Ruhsal yönden kendinizi yeniden bularak ilerleyen süreçte oluşacak güneş tutulmasında yaşamınıza muhteşem bir şekilde yeni başlangıçlar ve seçimlerle yol verebilirsiniz. Yabancılardan gelebilecek etkiler mutlaka ki önemli ancak bir de kendi iç dünyanızda olanı görmenizi sağlayacak durumlar sizi yenilenmeye ve kabuk değiştirmeye itebilir. 7 Ağustos 2017 bu kabuk değiştirmede yeni bir soluk. Düşünce modelleriniz tamamen yenilebilir. Felsefi, dini, ahlaki, sosyal, siyasi büyük değişimlerin kökten radikal adımlarla yeniden inşa edilmesi söz konusu olabilir.

Peki 21 Ağustos 2017 ‘de ne var. 21 sayısı inanç boyutuyla çok önemli bir sayıdır ancak her şeyden önce yaşamı ve kendiniz ifade etmeyi anlatır. Günün toplam enerjisi yani günerjisi de 3’e tekabül ediyor. Yani farkındaysanız günün toplam enerjisi 7 agustosta 7 iken 21(3) Ağustos’ta da 3 oluyor. Ağustos ayı bir ayna gibi çalışıyor. Kendinizi o kadar açıklıkla göreceksiniz ki , lütfen bu ay kendinizi görmezden gelmeyin. 3 sayısı kendini ifade etmek demektir. Yeteneklerinizle yaratıcı yönlerinizle siz bahsedilmiş ruhsal ve duygusal zenginlikle nelere sahipsiniz bunun farkına varın diyor. Çünkü Güneş tutulmasının dereceside 28. Bu da 1 demektir. 2 ve 8 sayıları birbiriyle kolay birleşen ve etkili sayılardandır. 1 enerjisi tam da güneşi temsil ediyor. Kendini ortaya koymak, kimliğini bulmak, kendini bilerek ve tanıyarak süreçlere liderlik etmek demektir. Kendinizi ifade edecek ve ortaya koyacak büyük süreçlerin kapılarını açmak için gönüllü müsünüz o zaman bu bitişlerin döneminde hangi kapılar açılsın istiyorsanız o kapılara gidin. Hedeflerinizi belirleyin.

Ağustos ayı sarsıcı bir enerji var. Yenilenmekten , kabuk değiştirmekten, fırsatlarınızı kullanmaktan çekinmek yerine daha cesuyr ve atak, kendinizi gösteren ve iyi sunan bir yaklaşımda olun. Kendiniz olun. Bu ayın ve yılın en önemli dönemlerinden geçiyoruz. Kabuk değiştirmek bir anlık bir şey değildir. Bir süreçtir. Yeter ki siz bu sürece adım atın ve bunu kabul edin. Kendinizi kabul edin. Olduğu gibi…

Ağustos ayını tamamlanma yönünde önemli bir ay olduğunu söyledim. Bunu iyi değerlendirmek gerekiyor. 9 eski bir ruh gibidir. Zaten her şeyi bilir. Aslında bilgelik özündedir. Sadece aktive etmek gerekir. Kendini unutmuş birisi için yaşam bunu size hatırlatacaktır. Sen kimsin dedirtecek şeyler olursa kabuğa çekilmek yerine o kabuğu kaldırın ve kendinizi gösterin! Korkularla sinmek yerine korkularınızla yüzleşerek yaşamınıza yön verin! Eski ve bilge ruhunuz size sezgilerinizle bunu yapmanızda yardımcı olacaktır. Ruhunuzun rehberliğine güvenin!

Fırsatların nerede olduğunu bilemezsiniz. Siz kendi mucizelerinizi ve fırsatlarınızı oluşturmak isteyip istemediğinize karar verin. Fırsat siz olabilir misiniz?

 

Sevgiyle kalın.