Harekette Bereket Var!

Temmuz ayında günerji 17/8 ediyor ( 7 + 2 + 0 + 1 + 7 = 17/8). 17 bu seneninde sayısı, öncelikle bugüne kadar yılın ilk aynda ne yaptın bir bak bakalım diyor. Neden bak diyor çünkü sayı 8 bu sonuçlanma ile ilgilidir. Aynı zamanda yapılan her şeyin karşılığını alma zamanıdır. Alma-Verme döngüsü bu sayıda tamamlanır. Ne kadar emek o kadar karşılık!

Tabi bu ayın önemli zamanları var. Bugün olduğu gibi 8, 9, 17,21 Temmuz günleri gibi. Bunlardan 8 ve 9 temmuzu bekleyerek bu yazıyı hazırlamayı tercih ettim. Hem ayın günerjisi hem de bu özel günlerin günerjisini birleştirerek yazmak için. 9 Temmuz’da dolunay var Türkiye saatitle 07.08’de burada hem 7 hem de 8 sayısı var, 17 derece oğlak burcunda burada 17 sayısı yine karşımızda. Diyor ki benim numeroloji bilgime göre, iş, kariyer, para konularında bir sıkışıklık var ve bu sıkıştırma tüm tıkanıklıkları açaçak bir sıkıştırma.

Çalışmak ve çalıştığının karşılığını almak herkes için önemlidir. Bugün 8 Temmuz’da gün 8, günerji 7, ayın günerjisi 8 ediyor. Yani 2 sekiz bir 7’ye yol veriyor. Dolunay’da ise yani 9 Temmuz’da gün 9, günerji 8, ayın günerjisi de 8’le büyük bir tamamlanma ve olma enerjisi sunuyor. Bütün bunlar özetle bugünlerde elinizde ne olduğuna bakma zamanı olduğunu vurguluyor. İş ve kariyer konularını önemsemek ve olası sıkışmaları kendi finansal dengenizi geliştirmek için fırsat olarak görmenizi öneririm. Para ve iş konularında elinizdekilerin değerini bilmek önemli bugünlerde. Yenilenmek için geçmişin tortularından kurtulmak isterseniz özellikle özgüven konusunda sorun yaşayan bir türlü yaptığından ya d yapabileceğinden emin olamayanlar için önerim bu dönemde özgüven, özsaygı, özyetenek, özinanç gibi tüm özdeğerleriniz üzerinde çalışma yapınız. Eğer bunu kendi başınıza yapamıyorsanız iyi bir profesyonelle çalışarak üzerine gidiniz. Kendiniz yeniden yapılandırmak isterseniz iş ve kariyer konularına bir daha bakabilirsiniz. Bunu para kazanmak konusunda da yapmak gerekebilir. Çalışıyır olabilirsiniz ancak bir türlü istediğiniz miktara ulaşamıyor olabilirsiniz. Hatta hiç kazanamıyor da olabilirsiniz. O zaman para ile ilgili tüm değer yargılarınıza ve ,inançlarınıza bakılacak bir çalışma çok iyi olabilir. Bunların bilinç ve bilinçaltı kaynaklarını tespit ederek yapılacak bütünsel çalışmalar özellikle bu yönde kendinizi geliştirmenizi ve durumunuzu değiştirmenizi sağlayabilir.

8 sayısı bütünsel demek, 9 ise tamamlanma ve ödüllerini toplamaktır. 9 tekrar 1’e götürür her şeyi nötürler! Yani bitişler ve başlangıçlar 9 içinde zemin bulur. Bu zemin zaten 8 ile oluşmuştur. Yeni bir başlangıca bu zeminle gitmek yerine durumu değiştirmek isteyenler öncelikle ne yapmak ve niçin yapmak istedikleri konusunda iyi bir hazırlık yapmalıdır benim görüşümce. Değişim konusu önce böyle bir hazırlık gerektirir. VAr olan durumunuzu iyi tespit edip nereye gitmek istiyorsunuz ona bakmak.

İş, para, kariyer konuları sadece bu ayın konuları olarak tek başına ele alınarak bırakılmamalıdır. Yaşamınıza yukarıdan bakara bütünsel yaklaşımlar getirmek daha dolu bir yaşam için çok anlamlı olacaktır. Burada yaşam alanınızı tam olarak yeniden yapılandırmaktan bahsediyorum. Aile yaşantınız, sağlığınız, sosyal yaşantınız, hobileriniz, kendinize ayırdığınız özel zamanlar gibi bütünsel bir bakış açısıyla iş kariyer ve par konularını ele alırsanız, 2017 yılınında 1 olan enerjisiyle daha dipli bucaklı bir temel ve zemin hazırlamış olursunuz.

Boluk bereket konusunda çalışma yapmak isteyenler için, daha önceki yıllarda bir ritüel önermiştim. Onu burada yine öneriyorum. Bir miktar para bir kutu, kese ya da banka hesabına her ayın 8’nde veya 9’unda bollukla bereketle çoğalmasına niyet ederek konulacak. Bu paraya hiç dokunmayacaksınız 1 ya da 2 yıl bu para birikecek. Biriktirme ve birikenin çoğalması niyeti çok önemli. Burada paranın miktarı önemli değil. Ancak her ay koyduğunuz para miktarı ya aynı olacak ya da artarak gidecek. Örneğin 20 TL koyarak başladıysanız her ay 20 TL ile devam edin. Daha düşük miktar koymayın. İsterseniz artırın. Diyelim sonra 35 TL koydunuz. Arık hep 35 TL ile devam ediniz. Koyacağınız paranın miktarının büyüklüğü ya da küçüklüğü önemli değil. Önemli olan bolluk ve bereket niyetinizi ortaya koymak! Bir de çok önemli olan şey bu bolluk ve bereketi destekleyen çalışma enerjisi! İşim yok diyenler işe girmeye veya bir iş sahibi olarak bolluk ve berekete niyet edebilirler. Tüm bunları yukarıda bahsettiğim bütünsel yaklaşımlarla desteklemek gerekiyor sevgili dostlar.

Bu ay önemli. Biliyorum herkes tatil planları yapıyor vs. Ancak bu temmuzdan itibaren başlayan hareketli ve oldukça sıkışık bir dönem var. Bu Ekim ayına kadar artarak devam eden bir yoğunluk. Harekette bereket var diyerek başladım yazıma. Harekette bereket var diyerek bitiriyorum. Ataletinizi yenmek ve yeniden başlamak için tatil planları yerine daha kendinize yapılandırma yönünde bir çekidüzen verecek yaşamı planlamak isterseniz Temmuzda yol var. Çok kolay değil sıkışık bir enerji. 8 sayısı yoğun ve sıkışık bir enerjidir. Bunula beraber sıkışan her yerde emeğinizin ödülü saklıdır. Haketmek ve hakkını almak için o gayreti göstermek bu anlamda çok değerlidir. Tüm tutkularınızla kaynaklarınızı harekete geçirmek için yapılacak çok şey var. Çaresiz değilsiniz. Kaynaklarınıza güvenin.

Kendini bilmek ve tanımak kendi kaynaklarınızı görmek için çok öenmli bir başlangıçtır. Bu sebeple her yazımda söylediğim gibi bunu burada bir kere daha tekrarlıyorum. Doğum tarihiniz ve isminiz size bahsedilmiş kaynakları görmek, kendinizi tanımak için dolu dolu bilgi veriyor. Bu konuda zorlanıyorsanız bu analizi yapınız ya da yaptırınız. Hedeflerinizi seçmek, gideceğiniz yolu seçmek, hülasa yaşamınızı oluşturmak ve tüm seçimleriniz için iyi bir başlangıç noktası olarak kendinizden başlayınız.

Yolunuz her daim açık olsun, bollukla bereketle sağlıkla mutlulukla aşkla ve sevgiyle….