21 Haziran 2017 – Mevsimle birlikte dönüşen yaşam!

Gün 21/3 günerji ise 37/1 (21+6+2+0+1+7 = 37/1) ediyor.

3 sayısı en temelde yaşamı ve yaşamayı anlatır. Bireysel bazda kendini ifade etmektir. 1 sayısı başlamak, yaratıcılık ve ben demektir. Kimlik ve yaratılışla ilgilidir. Bu dönence yani Yengeç dönencesi, oldukça önemli dönüşümlere hizmet edecek olayları başlatabilir.

Kişisel olarak kendinize dönüşüm yolları bulmak istiyorsanız 21 Hazirandan itibaren başalayan bu süreç sizin dönüşümünüze hizmet edecektir. Bunun kabuk dönüşümü şeklinde değil biraz yanarak olacağını söylersek yanlış olmaz. Yani ateşle su birarada olacak. Biraz sıcak sonra biraz soğuk. Tıpkı demiri dövmek gibi önce ateşte yanacak ve eriyecek sonra suyla birlikte soğutarak şekil vererek. Böyle böyle güçleneceksiniz. Zayıf yönlerinizden gelen yaralarınız olabilir bunları dağlayacaksınız belki de! İyileşme yenilenme ve sonra kabuk bağlama gibi bir süreç…

37 bir asal sayıdır ve en dipte 1 oluyor. 3 ve 7 yanyana, 21 de ise 3 X 7 enerjisi bir bileşimle oluşmakta. Bu ne demek. Öncelikle kaynaklarınızı iyi anlamalısınız ve kendi köklerinizle barışmalısınız. Alışkanlıklar ve sizi bağlayan durumlardan, kendinizi ifade etmeyi engelleyen tüm inanç ve satın alınmış düşüncelerden, edilmiş yeminlerden arınmalısınız. Kendinizi daha içten, ruh ve duygu dünyanızla bütünleşiren gerçek beninizi anlatarak yeniden yapılandırmalısınız. Tıpkı demirci ustası gibi demiri ısıtarak ve döverek sonra suyunu vererek…

Demirci ustası kim mi… O sizin yaşamınız! Yaşamınızda olan şeyler sizi zaman zaman yakacak zaman zaman suyla rahatlatıp iyileştirecek ve şekillendirecek. Hamlıklarınızı atacak ve pişeceksiniz. Hamlığınızı atmaya gönüllü müsünüz?

Başlatmak(1), beslemek(2) onu büyütmek(3) ve şekillendirmek(4), o şekilleneni işe yarar hale getirmek (5) yani kullanmak, ona estetik katmak ve uyumlamak(6) ve sonra ona ruh katmak(7) ve dinlenmeye/olmaya bırakmak(7), onun son şeklini vermek(8) ve alma-verme döngüsünü tecelli ettirmek… İşte bu döngü bu demirci ustasının döngüsü… Yani yaşam… Bu dönence de bunların hepsi var!

21 yaşamınızı şekillendirecek her şeyi mükemmel şekilde ele almanıza fırsat sunuyor. Mükemmel ne demek kendinizin ve bütünün en yüksek hayrına. 3 yetenekleri ve inançları, 7 ise tüm derinliğiyle yaşamı anlatıyor. Bu yaşamı nasıl idrak edeceğinizden bu yaşamı niye yaşadığınıza burada neden varsınıza kadar bir dizi soru ve sorgulamayla gelen kendini keşfetme süreci. Ateş ruhunuzu, su ise tüm detaylarıyla şifanızı bulabileceğinizi bunu yapmak için kendiniz olmayı vurguluyor 37/1 ile. Kolay değil biliyorum. Bununla birlikte zor da değil. Sadece bir adım bu. Başlat ve devam ettir. Niyet ne kadar güçlüyse arkasıda o kadar güçlü… Bilmem anlatabildim mi? İnancınızı ve tutkularınızı tüm yüreğinizle birlikte ortaya koyarak…

Kendi değerinizi bulacağınız, kendinizi yaşama yerleştireceğiniz, yaşamı büyük bir nefesle ve iştahla kendiniz olarak yaşayacağınız, bence harika bir dönem acısıyla tatlısıyla! Kendi ışığınızı bulmak ve yansıtmak sizin ödülünüz. Bundan sonrası daha iyi bir yaşam… kendiniz olarak… İşinizde ilişkilerinizde hülasa yaşamınızın her alanında… Toz pembe rüyaların gerçeklerle birleşmesi bu dönemin en önemli vurgularla… Neyi niçin yapmak istiyorsun bu tip şeylerin sorgulaması bu dönemin getireceklerinden… İşini, sevdiğini, arkadaşını, yaşamının her alanını belki sorgulayabilirsin belki sorgulaman gerekebilir… Yeni bir yaşam felsefi, yeni bir inanç ve tutku…

İçsel çatışmalarınızı ortadan kaldırmak, etrafa bakmayı bırakıp kendi içinize bakmak, kendinize zarar veren tüm inanç ve duygulardan kendinizi özgürleştirmek, geçmişin tortusundan silkelenmek ve uyanmak için önemli bir gün 21 Haziran. Her şey bir adımla (37/1) başlar… Kendiniz için atacağınız bir adım… Yaşama yerleşmek için, kendi hayat amacınıza hizmet ederek yürüyeceğiniz bir adım… Sadece çevreden gelen etkilerle adım atmak yerine gönüllü olarak bunu yapmak çok dah büyük bir motivasyonla başlamak demektir.

Toplumsal açıdan büyük çatışmaların olabileceğini, buradan gelen ateşin herkese zarar verebileceğini de söylemek gerekiyor. Şartlar ne olursa olsun, barışa ve huzura, yaşamın en insani şekilde ve adaletle yaşanmasına hizmet edecek niyeti hepimizin ortaya koyarak ilerlemesi yaşamı kolaylaştırıyor. İnanç kavgaları, din kavgaları, cemaat kavgları yerine, ayrıştırmak yerine, birleştirenlerden, destekleyenlerden, sevgiyle saranlardan olmak gerekiyor. Dünya herkese yeter. Bencillikten kurtulmak, dar bakış açılarından ve peşin fikirlerden vazgeçerek paylaşmayı öğrenmek gerekiyor. Gerçekten gerçek değerlerinizi bularak kendinizle ve çevrenizle inatlaşmadan yaşamaya adım atmak bu dönemin en temel fikrini oluşturuyor.

21 Haziran için, gerek bireysel gerekse toplumsal olarak sahip olmamız gereken bilinç şu :

Her türlü kaynağa sahibiz. Yeter ki bunu bir idrak edelim ve kendi kimliğimizi bilerek ve ona sahip çıkarak yaşayalım. Her şeyden önce insanız, sonra doktor, avukat, yönetici, siyasetci, satıcı, ve daha sayamadığım diğer meslekler, anne, baba, kardeş, eş, erkek , kadın vs sayamadığım toplumsal roller. Her şeyden önce insanız! Bunu hep hatırınızda tutunuz!