Derin Benle Temas ve Yüzleşmeler

25 Mayıs 2017’de, İkizler burcunda 4 derecede yeni ay oldu. Haziran ayına bu yeni ayın etkileri ile giriliyor. Yeni ayın olduğu gün 25 , günerjisiyse 41/5 ediyor. Haziran ayında etkili olacak sayı ise 7 (6 + 2 + 0 + 1+ 7= 16/7).

Öncelikle 25 Mayısta oluşan etkileşim 25/7 ile ne anlatıyor ona bakalım. 2 ve 5’ten oluşan bu sayıda ilişkilerden yana karmaşalar var. Daha doğrusu çatışmalar. Bu çatışmaların asıl sebebi ise sadece karşınızdaki kişi değil aynı zamanda kendinizsiniz. Yani bu çatışma 41/5 günerjisiyle değişimi tetikleyecek bir çatışmayı öne getiriyor. İçsel çatışma değişimin içerden başlaması gerektiğini vurguluyor. Bunun dışarıya yansıması kendinizi farkederek ve/veya bularak olacaktır.Kendinizle yüzleşmenizde karşınızdaki kişiler size bir şeyleri gösteriyor olabilir. İlişkilerinizin nevi iş , arkadaşlık, aşk yada evlilik niteliğinde olabilir. Burada yaşama bakışınızı değiştirecek bir karmaşadan bahsediyorum. Bu karmaşa başlangıçta biraz zorlayıcı gibi olsa da “derin ben” ile olan yüzleşmenizi sağlayabilir. Kendinizi daha gerçekçi bir gözle görmek için fırsatlar olarak değerlendirebilirsiniz. Bu ayın sayısı da 7.

Kendime yeni bir ben lazım diyorsan uzaklarda arama. Yolculuk yapacağın yer kendi sinendir. Orada kendini bulduğunda yapacakların olacaktır. Gerçekten ne yapacaksan kendini bularak yap!Kendini bilerek yap! Yoksa nereye gidersen git, ne yaparsan yap bir şekilde yaşama yerleşmeden oyalanmış olacaksın. Yaşama yerleşirken, şükret ve sana bahşedilenleri gör. Olan hikaye bu! Zorluk ya da kolaylık hepsi sana bunu göstermek için. Kötü eş, arkadaş, iş ortağı, sevgili bunlar aslında sana bir şeyler gösteriyor! Bakmak ve görmek istersen! Kendini ya da onları yargılamayı bırak ve kendini bul!

Eğer bir mücadele vereceksiniz bunu çevrenizdeki insanlara karşı bir galip gelme hereketi şeklinde yapmayınız. Yegane mücadeleniz kendinizle olsun. Kendinizi yenin ve galip olacaksınız kendi gerçek benininizi bularak bu galibiyeti elde edin. İlişkilerinizde özellikle kendinizi nasıl geliştireceğinize ve değiştireceğinize yönelik detayları bulabilirsiniz. Taleplerinizi karşıdan değil kendinizden yapınız. Başkalarını değiştirmekle uğraşmayın ve değişime kendinizle başlayın. En büyük kazanım kendinizi bulmak olacaktır. İnsanın en anlamlı yolculuğu kendi içine olan ve kendisini tanımak amacıyla yapılan yolculuktur. Buradaki yüzleşmeye yardımcı olan kişiler yani ilişkilerinizde olan kişilere teşekkür ediniz size böyle bir zamanda eşlik ettikleri için. Bu kişiler yaşamınızda kalabilir ya da gidebilir. Onu kozadan çıktığınızda göreceksiniz. Yenilenmiş ve gerçek benliğinizi bulmuş olarak çıkarsanız bu dönemden o zaman sizinle yolculuğa devam edecekleri zaten seçeceksiniz. Daha süreç Temmuz ve Ağustos aylarında da devam edecek. Eylül ayından itibaren yenilenmiş bir sürecin ilk tohumları atılacak belki de Ekim ayında.

7 sayısı, analitik bir sayıdır. Analizi öne çıkarırken fazlasıyla yargılama yapmak durumunda kalabilirsiniz. Yargılamalar eksik ve yetersiz bir bilgiyle yapıldığında, tarafsız ve objektif olmaktan uzak kalındığında, yanlış sonuçlara ve kararlara götürebilir. Bu sebeple yargılamak yerine gözlemlerinizi düşünerek, kendi duygusal ben ve ruhsal beninizle de temasa geçerek yapınız. Bu ayın en önemli konularından birisi de aklınızla büyümeye çalışmanın getireceği hatalar olabilir. Kalbinizle de büyümeye özen gösteriniz. Esneklik, yeni olana bakış ve yaklaşım, gerçekten kozaya girerek büyük bir dönüşüm isteğiniz var mı yok mu buna bir bakınız! Bu ihlasla yani gerçekten samimiyetle ve tutkuyla ve inançla yapılırsa o zaman anlamlı olacaktır.

Aklınızı kullanırken sebep sonuç ilişkisi bazı çözümler getirecektir. Ne yapacağınızı bulmaya ışık tutabilir ancak yeterli olmayabilir. İşte burada sezgileriniz ve kalbiniz devreye girmelidir. Bütünselliğinizi içinizdeki birlikten alacağınız güçle sağlayabilirsiniz. Akıl, ruh, beden, duygu birleşimi sizi kendi benliğinizle doğru yere, kişiye, iş ve kariyere, vb. ortamlara götürecektir.

7 sayısı yine teslimiyeti, olma haline geçişi, mükemmeliği ve ruhsallığı anlatır. Bu ay yapacaklarınızı yapınız ve sonra teslimiyet haline geçiniz. Özellikle iş,kariyer ve sorumluluklarınız açısından elinizden geleni yaparak olma haline bırakacağınız şeylerde kontrol duygusundan uzaklaşarak tevekkül haline geçmek çok şey kazandıracaktır. Dikkat edeceğiniz konuysa endişeden ve şüphe etmekten uzaklaşmak. Evet endişeyi bir kenara bırak ve teslim ol. Madem elinden gelenin en iyisini yaptım diyorsun o zaman bırak o olgunlaşsın ve sana karşılığı gelsin! İnanmıyorsan oluşmayacaktır. İnanıyorsan ve kendini gerçek benliğinle katarak yaptıysan o zaman oluşacaktır.

Neye ne kadar emek verdiğin, yaptığın şeye kendini ne kadar kattığın haziran ayında öne çıkan önemli bir detay olurken, buna ne kadar inandığın ve ne kadar iyi niyet ve düşüncelerle destek verdiğinde o kadar önemlidir.
Kendime yeni bir ben lazım diyorsan uzaklarda arama. Yolculuk yapacağın yer kendi sinendir. Orada kendini bulduğunda yapacakların olacaktır. Gerçekten ne yapacaksan kendini bularak yap!Kendini bilerek yap! Yoksa nereye gidersen git, ne yaparsan yap bir şekilde yaşama yerleşmeden oyalanmış olacaksın. Yaşama yerleşirken, şükret ve sana bahşedilenleri gör. Olan hikaye bu! Zorluk ya da kolaylık hepsi sana bunu göstermek için. Kötü eş, arkadaş, iş ortağı, sevgili bunlar aslında sana bir şeyler gösteriyor! Bakmak ve görmek istersen! Kendini ya da onları yargılamayı bırak ve kendini bul!

Yaşam Haziran ayında büyük değişimlere ve sürprizlere gebe. Sen sürprizlere açıksan sana gelir! İyi düşün ve kelimelerini iyi kullan. Neyi nasıl düşündüğün, nasıl dillendirdiğin çok önemli. Ha bir de dillendirmeden dinlemek var ya! İşte belki de tüm çözümler ordadır. Konuşmadan dinlemek! Aklının sesinin yüreğinin sesini boğduğu yer belki de senin kendini bulacağın yerdir. Susmak bu anlamda çok önemli… Dinlemek yine bu anlamda çok önemli… Kalbinin sesini duy… Kafa sesini biraz kıs! Her ikisininde ölçülü bir şekilde birleştiği yerde sen varsın! İlla ki aklını kullanacaksan bu kendi aklın olsun. Başkalarını dinle onlardan aldıklarını kendi akıl ve mantık süzgecinden geçir sonra kendi aklınla bir seçim yap!

Yaşam ya o ya da o diyerek yaşanmaz. Hem o hem o tarafından bir yaklaşım belki de çok şeyi kolaylaştırabilir. Siyah-beyaz yaklaşım yerine siyah-gri-beyaz yaklaşım neden olmasın? Çözümlerini ararken, yenilenirken, geçmişin ağır tortusuyla oluşmuş alışkanlıkları ve düşünce modellerini bırakmak gerekebilir. Kaynaklarını köklerinde bulmak varken nafile yerlerde aramak anlamsızdır. Kıyafetlerinizi yenileyerek değişemezsiniz. Gerçek değişimin zihinde olacağını kabul ediniz. Zihniyet değişince , bunun kökleri ruhunuzdan ve derin benliğinizden destek bulunca, gerçek kişiliğnizle yaşama yerleşebilirsiniz.

Kendi değerlerinizi/değerlerimizi bularak yaşama yerleşmek en büyük dileğimdir. Her şeyin gerçek değerini bularak yaşadığı bir ortama tüm kalbimle inanarak bu ayın hepimize barış, huzur, mutluluk, kardeşlik, sağlık, bolluk ve bereket getirmesini diliyorum.

Sevgiyle ve aşkla…