Dolunayın Aydınlığından Gelenler

Kendinle yüzleş ve kendini keşfet! Kendi yaşamına dokun!

11.05.2017’de gün 11, günerji ise  26/8 (11+5+2+0+1+7=26)  ediyor.  Öncelikle aydınlanma ve aydınlatmanın sayısı olan 11 ile Dolunay’ın birleşiyor olması bize çok şey gösteriyor. Bu dolunay Akrep burcunda saat 00:44’te oluşuyor. Derecesi 20!

Yeni bir gün gecenin karanlığında başlarken geceyi aydınlatan dolunayın ışığı karanlık ve aydınlığın bir arada yaşandığı bir ortam oluşturuyor. 11 özel bir enerji, saat 00:44, saat bu konuda 44 ile çok özel bir enerji sunuyor. Günerjinin 8’de olması bitiş ve tamamlanmayı da vurguladığından bu dolunayın ilk göstergesi bir dönüm noktası şeklinde karanlıkların aydınlanmaya hizmet edeceğidir. Yaşamınızda özellikle maddi ve manevi olarak nasıl tam(am)lanacağınıza işaret eden gelişmeler ile gölge yanlarınız aydınlanabilir.Bazen yeniden başlamak için tümüyle değişen bir enerjiye ihtiyaç vardır. İşte bu dolunay akrep burcunda 11 sayısı ile karanlık yönlerinizi aydınlatarak yaşamınıza yeni bir şekil vermek amacıyla yapabileceğiniz çok şey olduğunu gösteriyor. Yumuşak bir geçişle olabileceğini söylemek pek mümkün değil. Çünkü karanlıkları aydınlatan süreçlerde uzun dönemdir yapmış ya da yapmamış olduğunuz şeylerin yüzleşmesi gelir. Bu yüzleşme kötü anlamda değil bir şeylerin ne kadar olgunlaşıp olgunlaşmadığı ile ilgili!

Aklınızı kullandığınız kadar pratiklerinizi de kullanmanız , duygularınızı kullandığınız kadar sezgilerinizi de kullanmanız bu dönemde iyi olabilir.  Bir bütünleşme adımı bir tam(am)lanma adımı gelebilir. Bu yönde kendinizi bir halden yeni bir hale geçiyor şekilde olabilirsiniz.  Görünen ve görünmeyen yönleriyle bir durum aydınlığa çıkarken sizin elde edeceğiniz sonuçlar bambaşka bir şekilde ilerlemenize hizmet edebilir. Bir koza hali oluşarak tırtıldan kelebeğe dönüşmek gibi yeni ve bambaşka formlarda yaşamınızda yeni tezahürler olabilir. Bu yönde gelişmeler tetiklenebilir. İstekle, arzuyla olanların yanında beklenmedik sürpriz gelişmelerde olabilir.

Akrepte 20 derece de olan , günerjisi 8 olan bir dolunayda para konularından bolca konuşmak gerekir. Birikimlerinizle yapmak istediğiniz şeyler arasında bir denge kurmaya çalışırken, aynı zamanda birikimlerinizi artıracak yeni gelişmeler olabilir. Neye ne kadar emek verdiğiniz, böyle zamanlarda sizi destekler. Yeterince emek yoksa iki yakayı birleştirmek için yeni ve başka yollar oluşturmak isteyebilirsiniz. Çalışarak kazanılan paranın haricinde farklı kaynaklardan gelecek akışlar olabilir. Bunun içinde sizin öncelikle bunu ne kadar kabul edip etmeyeceğiniz önemli olacaktır.

Bir başka deyişle bu dolunayda para konularında yaşamınızda yeni kapılar açılabilir. Bir taraftan da bazı kapılar kapanabilir. Kapanan bir kapının yerine yenisi açılırken, açılan bir kapıdan sonra başka bir kapının kapanması da olasıdır. Böyle durumlarda sonlanmaları zorlamadan kabul edebilmek, yeni kapıları açarken geçmişin olumlu deneyimlerinden faydalanmak , olumsuz deneyimlerin derslerini hatırlamak iyi olabilir. Yeni kapıları açarken, olumsuz deneyimlerin güvensizliğini ortadan kaldıracak bir çalışmaya da ihtiyacınız olabilir.

Emeklerinizi farklı şekilde değerlendirecek adımlar atmaya yönelik fırsatlar oluşabilir. Geçmiş ve gelecek birbirinden kopuk değildir. Ancak bu dolunayda geçmişin arkasına sığınma dönemi bitti dersek yanlış olmaz. Artık eskiyle vedalaşmak ve yenilerle ilerlemek zamanı. Mevlana’nın o muhteşem anlatımıyla;

Hergün bir yerden göçmek ne iyi
Hergün bir yere konmak ne güzel
Bulanmadan donmadan akmak ne hoş
Dünle beraber gitti cancağızım
Ne kadar söz varsa düne ait
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım

Evet şimdi yeni şeyler söylemek lazım. Gölge yanlarınızı göreceğiniz ve aydınlatacağınız, kendinizle en derinden yüzleşeceğiniz, kimliğinizi görmek için hiç zorlanmayacağınız bir aydınlanmanın gecesinden sabaha doğan aydınlıkta kendi ışığınızı yakalamak ve yakmak için harika fırsatlar var bu dolunayda…

Yaşam Kodu kitabımda şöyle yazmıştım:

Sordum nedir başlamak diye?
Dedi ki umuttur…

Sordum nedir umut diye?
Dedi ki karanlığın içinde parlayan bir ışıktır…

Sordum ışık nedir diye?
Dedi ki o sensin…

İstersen ışık olur parlarsın isterse kararır kalırsın. Karanlıkta sensin aydınlıkta…Umudunu korursan karanlığı aydınlığa, yürekten istersen adım atarsan ışığa, ışığını yansıtırsan amacına ulaşırsın…

Kendini bulmak ve yeniden keşfetmek, kendini yeniden var etmek için ölmek… Bitip yeniden başlamak… Akrep dolunayı, özel enerjilerle yani kendini keşfederek bahşedilmiş yeteneklerinizi açığa çıkarmaya, bunları bütünün ve kendinizin hayrına kullanarak maddi ve manevi değerleri oluşturmaya hizmet edecek yapılanmaları destekliyor. Sizin aklınızda, yüreğinizde ne var?! İçinizdeki ses ne diyor?! Hala geçmişe ya da geçmişin deneyimlerine tutunarak mı yaşayacaksınız, beni harcadılar yok ettiler mi diyeceksiniz, duyguların içinde ya da engellenmiş düşüncelerin içinde mi kalacaksınız, yoksa evet yeni diyarlara ve yeni sulara kendi gerçeğinizi bularak yelken mi açacaksınız?!

Şimdi yeni şeyler söyleme zamanı… Şimdi eskiyle vedalaşma zamanı… Şimdi kabuk beni bırakıp özbeni açığa çıkarma zamanı…Başka olma değil kendin olarak ilerleme zamanı… Kendini kendi yeteneklerini gösterme zamanı… Derin yaralarınız olabilir, iyileştirmek için çalışın… Geçmişten kopamadığınız duygu ve düşüncelerinizden özgürleşin… Kim olduğunuza , ne yapmak istediğinize, kimlerle birlikte nerede olmak istediğinize bakın! Seçimlerinizi yapın! Kendinizi bilerek ve tanıyarak!

Kendinle yüzleş ve kendini keşfet! Kendi yaşamına dokun!

Sevgiyle , aşkla, ışıkla…