Aşkta ve Yaşamda Denge arayışları, Somutlaştırmak ve Harekete Geçmek, Yaratıcılık ve Projeler,

Akıcı ve hızlı bir Mayıs günerjisi var. Mayıs ayında gerek ilişkiler, gerekse iş konularında adım atmak çok daha olumlu yönde ilerleyecek şekilde önünüze gelebilir. 2017 yılı her türlü zorlayıcı etkisine rağmen başlangıçları destekleyen önemli bir yıl demiştim önceki yazılarımda. Bunun ilerlemeye açık önemli bir dönemine adım atıyoruz. Özellikle yaratıcı yönlerinizi kullanarak gerek sanatsal gerekse iş fikirleri açısından projeler üretebilir ya da var olan işleriniz için yaratıcı fikirlerle daha iyi bir konuma geçmek için hareket edebilirsiniz.

Bilgiyi sonuç odaklı kullanmak, bir fikri ya da projeyi hayata geçirecek şekilde ayakları yere basar hale getirmek, somutlaştırmak bu dönemde çok kazançlı olabilir. Sorumlulukları yerine getirmek için bu şekilde yeteneklerin etkin kullanımı da söz konusu olabilir. Tıkanmış ve ilerlemeyen süreçleri daha geniş ve esnek bakış açılarıyla ele almak veya ilişkilerde uzlaşı noktaları oluşturmak bu dönemde çok daha akıcı şekilde gelişebilir. Herhangi bir konuda  ilerleme sağlamak istiyorsanız, özellikle akılcı ve yaratıcı çözümlerle bu ay o konu üzerine eğilebilirsiniz.

Estetik değerlerin, sanatın, ustalıkla yapılan işlerin, sonlanma ve somutlaşma aşamasına gelen işlerin değerlendirilmesi, özellikle dışarıya  dönük aktivitelerle Mayıs ayında canlanması olabilir. Reklam, tanıtım, pazarlama konusunda yine ticari faaliyetleri destekleyecek şekilde yeni projeler uygulanabilir. Yenilenme ve yeni iş yapma şekilleri, ilişkilerde yeni yaklaşımlar yine bu ay için canlı ve değerli fırsatlar sunuyor. Basitçe söylemek gerekirse lütfen düşünürken bile hareket halinde olun.

Sosyalleşmek, arkadaş ve iş çevresinde etkinleşerek yeteneklerinizi göstermek ve sunumlar yapmak bu tip dönemlerde maddi ve manevi kazançlar sağlayabilir. Sosyal ilişkilerin iş konusunda ilerleten etkileri olabilir. Bu ay yabancı kişiler ve kültürler açısından da yine iş fırsatları oluşabilir. Özel ilişkilerde de yine yabancı kişiler hayatınıza girebilir ya da farklı bir şehre, ülkeye taşınmak istiyorsanız bu dönemde bu amaçla harekete geçebilirsiniz.

Evinizde tamirat, tadilat, yenilenme amacıyla bazı değişiklikler yapmak istiyorsanız tam zamanı. Ailevi konularda ilerleme, özellikle aile veya yuvada genişlemeler olabilir. Evlilikler ya da evli kişilerde çocuk sahibi olarak genişleme olurken, maddi ve manevi şekilde elde edilecek şeylerin oluşturacağı genişlemelerde olabilir. Ün,şan,şöhret, bilinirlik, ürünlerinizin daha fazla tanınır bilinir hale gelmesi ve bu yolla daha kazançlı satışların yapılması gibi.

Bir diğer önemli konuda uzlaşı noktaları bulmak ve her türlü ilişkide çözümlere ulaşmak. Çözümün olmadığı yerde ise çatışmaların oluşması. Huzur ve barış istiyorsanız burada çözüme ne kadar katkıda bulunuyorsunuz gözden geçiriniz. Çözüme katkıda bulunmak için ne kadar sorumluluk alıyor ya da almak istiyorsunuz yine bu da çok önemli bir diğer nokta olacaktır. Mayıs ayında denge arayışları öne çıkabilir. Her türlü ilişkide denge kurmaya çalışırken aşırı özgürlükçü yaklaşımla bencilliğinizi ve egonuzu gösterirseniz o zaman çatışmanın içinde kalabilirsiniz. Adım atarken size bir adım atılıyorsa o zaman ortak noktalar bulunabilir. Yaklaşımlarınızda sorumluluk sahibi bir birey olarak adım atmaya azami özen gösteriniz.

Kişiliksiz ve kendinizi karekterize eden özellikleri yok sayarak sağlayacağınız uyumlu denge zamanla sizi silikleştirmekten başka bir işe yaramaz. Paylaşımların romantik yönü çok özel anların yaşanmasına hizmet edebilir. Sevdiğinizi gösterin ancak kişiliğinizi ve karakterinizi de göstermekten çekinmeyin. Sırf uzlaşmış olmak için adım atmaya çalışmayın. Mevcut şartları iyi gözlemleyin ve elinizdeki şeylerin değerlerini bilin. 2017 yılı birikimlerin çok önemli olduğu bir yıl. Ancak eski ile yeni arasında bir çatışma yaşayarak yeni bir başlangıcın yapıldığı yıl. Öyleyse geçmişin size kattığı değerleri iyi kullanın, değersizlikleri de yaşamınızdan temizleyin ve yeniye yer açın. Mayıs ayında kendi yaşamınıza estetikle, güzellikle, barış ve huzurla, sorumlulukla dokunun!

Aşka, romantizme yaşamınızda yer açın. Sevgiye yaşamınızda her daim yer açın. Bolluk ve berekete, aşkla ve sevgiyle, barış ve huzur içinde ulaşın ve daim olsun!