Ne yöne gitsem acaba? Bedelini ödemeye hazır mıyım?

Bu ayın en önemli konusu eylem! Eyleme geçmek ama yönü neresi? Neyin ne kadar farkındasınız, kendinizin ne kadar farkındasınız, karar verirken süreçleriniz nasıl işliyor, yaptığınız ya da yapmak istediğiniz şeyler var ancak bunlarla ilgili ne kadar bilgiye sahipsiniz ve hepsinden önemlisi yapacaklarınız gerçekten sizin yaşam amaçlarınıza hizmet edecek şeyler mi bu anlamda kendinizi ne kadar tanıyorsunuz? Özgürleşmek ve kendinizi daha iyi ifade etmek istiyorsanız en çok “kendinizi tanımaya” ihtiyacınız olacak.

Seçmek bazen çok zordur bazen de çok kolay! Onu zor yapan ya da kolaylaştıran onunla ilgili bilgi dağarcığınızda ne olduğudur ve bununla ilgili deneyimlerinizin sizi ne kadar cesaretlendirdiğidir.  Geçmiş deneyimleriniz ve bilginiz dahilinde olanlar sizi ilerletebilir de , geri çektirebilir de. Şimdi bu konuda sisli puslu gibi görünen yollar aslında sizin yolunuzu ne kadar aydınlattığınızla ilgili. Bu ayın en önemli konusu, kendi bilgeliğinizle yolunuza devam edecek misiniz etmeyecek misiniz? Bunun sorumluluğunu üzerinize alıyor musunuz almıyor musunuz?

Farkındaysanız hep sorular soruyorum? Siz de kendinize sorular sorun ve cevaplar isteyin? Cevapları kendinizden isteyin! Sorularınızı sorarken yolunuzu açmaya niyet edin ve aydınlatmaya da! Her sorunun cevabı içindedir. Cevapsız soru yoktur aslında. Bir soru sorulabiliyorsa muhakkak ki bir cevabı da var! Bir zorluk varsa onun kolaylığı da var!

Yaşamımda hep zorluklar var diyenler acaba bu zorluklar niye var diye sorabilir. Çözüm arayışında olan herkes zorluktan yakınabilir. Hatta belirsizlikten, muallakta kalan durumlardan… İş, özel ya da sosyal alanda , aile içinde ilişkilerde, sağlığınızda vs bir çok konuda muallakta kalan durumlar için sorun sorularınızı ve cevaplarınızı arayın! Nisan ayında bu arayış oldukça yoğunlaşacak ve hatta mayıs ayında da bu arayış kısmen devam edecek. Çözümlemek istiyorsanız arayınız , sorularınızı sorunuz. Başkalarına değil kendinize! İş istiyorum, para kazanmak istiyorum, evlenmek istiyorum, sağlığıma kavuşmak istiyorum vs gibi tüm istekleriniz için önce bu isteklerinizi “niçin istediğiniz” boyutundan bakarak değerlendirin! Sahip olmak istediğiniz şeyler için yine sorularınızı sorun!

Sonra ne mi olacak. Sonra eylem gelecek. Eylem için karar gerekiyor. Kararınızı verdikten sonra eyleme geçip o istediğiniz şeye sahip olmanın bedelini ödeyeceksiniz. Yani onu hakkettiğinize inanıyorsanız o bedeli de ödeyerek ona sahip olacaksınız. İşte asıl sorunuzda bu! O bedeli ödemeye ve konfor alanınızdan çıkmaya hazır mısınız?

Nisan ayında değişim ve dönüşüm enerjisi tıpkı uyanan toprağın yeşillenmesi gibidir. Toprağınız ne kadar verimli kökleriniz ne kadar sağlamsa yeşeren şeyler de o kadar sağlıklı olur. Temellerinizi sağlam atacağınız, varsa bu yönde kendinizi tamamlamanız gereken ya da değiştirmeniz gereken şeyler bunların üzerinde kendinizi geliştirdiğiniz ve yenilediğiniz harika bir Nisan ayı diliyorum.

Sevgiyle, aşkla, bollukla , bereketle, barış ve huzur içinde …

 

Sordum neden çok soruyorum diye ?
Dedi ki arayıştasın…

Sordum neyi arıyorum diye ?
Dedi ki kendini …

Sordum kendimi kaybetmedim ki neden bu arayış diye?
Dedi ki kendini hiç bulmadın ki …
Sordum nasıl yani diye ?
Dedi ki bulsaydın arayışta olmazdın …

Sordum bulan aramaz mı diye?
Dedi ki bulsan ister ve yapardın…

 

OLUMLAMA

Geçmişten bugüne yaptığım ve bana ait olan her deneyimin bana öğrettiklerini sevgiyle kabul ediyorum. Kendimi tüm kısıtlayıcı düşünce ve duygudan arındırıp özgürleşerek hayatımı doyumlu şekilde yaşamayı seçiyorum. Duygularımı ve düşüncelerimi özgürce ifade ederken yaşamıma sahip çıkıyorum. Kendimi şahane hatalarımla seviyorum.