Yeni ayın karanlığında saklı değişim…

28 Mart 2017 de gün 28/1 günerji 23/5 ediyor. 23 oldukça ilginç bir sayıdır. 2 ve 3’ten oluşan bu sayı, bir asal sayıdır. Yani böleni çarpanı yoktur. O zaman temelde  5 eden bu enerji için öncelikle bu yeni ay enerjisi için şunu söylemek gerekiyor :

Bu karanlığın içinden bir değişim gelecek… Bu değişim sarkacın her iki ucunu görmüş ve deneyimlemiş kişiler için tezatların içinden çıkan bir dönüşümün başlangıcı. Öyle bir ateşin kıvılcımını yakıyor ki… Belki arkasını getirmek için yeni bir ben ile çıkmanız lazım. Çünkü gün 28/1 ‘i gösteriyor. Yeni ayın Koç burcunun 7nci derecesinde olması da özellikle 7 sayısını öne çıkarıyor. Kendinizi bulmak ve keşfetmek ve yeni bir ben olmak… Baharın doğuşu gibi… Karla kışla örtülü doğanın yeniden yeşermesi be uyanması gibi… Karanlıkların aydınlanması gibi… Gecenin gündüze kavuşması gibi…

2 su elementi ve duyguları anlatır, 3 ise ateş elementi ve ruhu anlatır. Yeni bir ruhla şekillenen duygusal dünyaların oluşturacağı bu yeni benlik , köklerden gelen değerlerle oluşacak. Köksüz temelsiz bir yoktan geliş değil. Kendi değerini bulmak ve anlamaktan geçiyor. Kendinizi göreceğiniz,  size sizi yansıtan olaylar olabilir. İlişkiler, ortaklıklar, birliktelikler, aile bu konuda en büyük yansıtıcı görevini görecek.

28 sayısı, 2 ve 8 den oluşuyor. 4 X 7 ile elde ediliyor. Bu anlamda kendinizi sorgulamak, eleştirmek, zaman zaman çok endişeyle aşırı kontrolcü olmak, herkesten kaçma isteği ve yalnızlaşmak ve hatta kendini görmezden gelmek bu dönemde negatif etkiler olarak ortaya çıkabilir. Birey olmak, büyümek ve olgunlaşmak gerekiyor. 7nci derecede olan yeni ay olgunlaşan her şeyin meydana çıkacağını anlatıyor. Şimdi neyi olgunlaştırdığınıza bakınız. Endişe ve kaygı ile kendinizi içe çekerek korkularınızı mı olgunlaştırdınız, yoksa deneyimle gözlemlerinizi birleştirip atağa geçerek cesaretle kendinizi daha iyi ifade edecek şekilde göstereceğiniz adımları mı?

Bu yeni ay, kuru cesaret gösterilerinin zamanı değil… Bilginin, tecrübenin, kendinizi katarak yapacağınız şeylerin ete kemiğe bürüneceği ve sizinle vücut bulacağı bir yenilenmenin zamanı… Unutmayın bu baharın daha yazı var! Yani baharda başlayan yaza pişer…

Bu yeni ayda , karanlık yönlerinizi aydınlatmak, içinde sıkışıp kaldığınız duygulardan ve ilişkilerden sıyrılıp kendinizi var etmek zamanıdır. Duyguların hapsinden çıkmak için kendi benliğinize ve ruhunuza (yaratılışınıza) uygun bir ilişki, iş, yaşam, çevre vb. için yapmanız gereken değişimlere başlayabilirsiniz… Eylemsiz ve ifadesiz kalmayın. Harekete geçin ve kendinizi gösterin! Kendiniz olarak… Kendi değerinizi bilerek… Denginizle ilerleyerek… Bozulan dengeler denginizi bulmaya hizmet eder… Yeni kurulacak dengelerin içinde  kendiniz olarak varolun ve kendinizi olduğunuz gibi ifade edin! Ne bir eksi ne bir fazla (4 X 7 = 28) . Tam olarak! İlişkilerle tamamlanmaya çalışmayın!

Bu yeni ay için Yoldaki Işık kitabımdan seçtiklerim ;

Sordum nedir başlamak diye ?
Dedi ki umuttur…
Sordum nedir umut diye?
Dedi ki karanlığın içinde parlayan bir ışıktır…
Sordum ışık nedir diye?
Dedi ki o sensin…

İstersen ışık olur parlarsın istersen kararır kalırsın. Karanlıkta sensin aydınlıkta… Umudunu korursan karanlığı aydınlığa, yürekten ister adım atarsan ışığa, ışığını yansıtırsan amacına ulaşırsın…

Ben değerli ve özelim. Değişen durumlar, yaşamımı renkli kılarak hakettiğim o muhteşem ve canlı hayatı yaşamama vesile oluyor. Yüreğimin ve ruhumun ışığı ile aydınlanan yolda ne yapacağımı ve nereye gideceğimi biliyorum.

Sordum nasıl yaparım diye ?
Dedi ki aklına sor…
Sordum nasıl başlarım diye ?
Dedi ki yüreğine sor…
Sordum nasıl tamamlarım diye?
Dedi ki ruhuna sor…

Yaşamıma değişimle akıp gelen bolluk ve bereket enerjisini sevgiyle kabul ediyorum. Farklılıklara ve farklı fikirlere samimi ve öğrenmeye açık bir zihinle yaklaşıyorum Tüm bunları hayal ile gerçeğin birleştiği durumlara cesur ve kararlı adımlar atmak için kullanıyor ve ilerliyorum. Ben her şeyin en mükemmelini hakediyorum.