Farklı bakış açılarını kullan ve ezberini boz!

Mart ayında günerji (3+2+0+1+7) 13/4 ediyor.

Öncelikle 4 sayısı düzen ve hizmet etmeyi temsil eder. Bu sayının en önemli göstergelerinden birisi de farkına varmakla ilgilidir. 3 sayısı ile yılın sayısı 1 birleşerek 4 enerjisini oluşturyor. Buna kişisel boyutuyla bakarsak, yapmayı istediğimiz şeylerle ilgili nasıl bir düzeniniz var, eksikleri gözden geçirme ve varsa bunları telafi ederek sistem kurma zamanıdır diyebiliriz.

4 sayısı ilginç bir enerjiyle işler. Madalyonun öteki yüzü vardır deyimini burada kullanarak açıklama yapmak doğru olacaktır. Farkına varmak için dipli bucaklı araştırma yapmak ve gölgede ya da karanlıkta kalan bir şeylerin olmamasına özen göstermek gerekiyor. Bu sebeple bakış açılarınızı olabildiğince geniş tutarak ve farklı perspektiflerden ele alarak değerlendirme yapmanız daha doğru kararlar almanıza hizmet eder. Görmek istediğiniz şekilde değilde olanı olduğu gibi görebilmek bu dönemde çok önemli.

4 sayısı , bir şeylerin oluşumunda ara kontrol durağı gibidir. Bir kılığa sokmak, bir çerçeveye oturtmak ve bundan bir basamak şeklinde faydalanmak adına önemli bir dönemde olduğumuzdan, yapılan ya da yapmakta olduğunuz şeylere biraz yukarıdan bakıp sonra içine girmenizde fayda var. Sadece yukarıdan bakmak ya da büyük resmi görmeden detaylarda uğraşmaktan dolayı kayıplarınız olabilir. Büyük resim sizin için bir kontrol ya da işin çerçevesini çizmeya yararken, detaylara inip bakmak, gerçekte ne oluyor onu görmeye hizmet edecektir. Farklı bakış açıları bu yönde oldukça destekleyici bir yaklaşım için olmazsa olmazdır.

Şimdi bir de ezber durumlardan bahsedelim. 4 için ezber bozan diyebiliriz. Belki de ezberlerinizi bozan / bozmanız gereken durumlar olabilir.Başkalarının ezberini bozarken kendi ezberinizi bozmadan ilerlemeye çalışmak bu ay oldukça sırıtabilir ve bunun görünür olduğu durumlarda kendi kendinizi kandırıyor gibi hissedebilirsiniz. Ne yapıyorsanız yapın kendinizi kandırmadan ilermeye özen gösterin. Sorular sorun korkmadan hem de güçlü sorular. Cevaplarını verin, kaçmadan ve kendinizi kandırmadan. Başkalarını kandırmak için yalan söylemeyin, kendinizi kandırmaktan başka bir şeye yaramaz.

Bu ayın bir diğer önemli konusu da bütçe! Evet bütçenizi iyice gözden geçirin. Gerekirse yeniden bir bütçe oluşturun. Kaçaklar varsa onları bulun.Bu ay devam eden işlerinizin bir rayına oturma dönemi olduğunu unutmayın. Özellikle bu dönemde disiplinli ve gerçekten planlı olmak çok şeye olumlu yönde hizmet edecektir. Planınız yoksa bir plan yapın. Sıkı sıkıya bu planı işletin.

İlişkiler için bir sorgulama dönemi! İlişkilerde işleri ciddiye alma zamanı. Karşınızdaki kişiye bir de farklı açılardan bakıp değerlendirme yapmanız gerekebilir. Bir şeyi kolay yapan onunla ilgili ne bildiğiniz ve bilmediğiniz ya da varsa sorunlar onun üzerine giderek onu çözmenizdir. Çözerken de ezberlerin bozulması olasıdır. Burada belirtilmesi gereken en önemli husus konfor alanınızdan çıkmanızla ilgili durumların olacağıdır.Elinizi taşın altına koyacaksınız ve sorumluluk alacaksınız. Bu her iki taraf içinde geçerlidir. Sorun varsa sadece bir tarafa ait olmadığını bilmek ilişkilerde çözüm yolunda iyi bir başlangıç noktası olabilir. Eleştirel olmak yerine çözüme nasıl katkıda bulunabilirim diye düşünmek gerekiyor. Ayrıca 3 ve 1 sayıları gerekten içten ve samimi şekilde ilişki içinde kendinize ve eşinize/sevgilinize bakmanız gerektiğini gösteriyor. Önce kim olduğunu ve ne istediğini bilmek, sonra eşinize/sevgilinize bu bilgiyle bakmak gerekiyor.  Özetle ilişkiler emek istiyor. Tüm ilişkilerde yoğun bir güven arayışı söz konusu olabilir. Ayrıca gereksiz endişe ve kurgular ilişkilerde ciddi sorunlara sebep olabilir. 4 oldukça şüphecidir ve şüpheci yaklaşımlar özel ilişkilerde güvensizlikle birlikte ciddi sorgulama yaptırabilir.

İş açısından da ilişkilerde yine özellikle endişe ve güven arayışı yoğun olacaktır. 2017 yılı 9 yıllık bir kapının açılış yılı. Böyle bir dönemde bu ay düşünerek ve gerçekten iyi hesap yaparak işle ilgili adım atmak gerekir. Aldatılma ya da kandırılma konusunda dikkatli olmak ve belirsizlikle birlikte oluşan güvensizlik durumlarında biraz daha beklemek ancak bu sürede çalışmalarınızı iyi bir plan dahilinde de ilerletmeniz gerekebilir. Ortaklık enerjisi açısından bu ayın riskli olduğunu düşünüyorum. Sanırım Mayıs ayına kadar beklemek daha doğru olacaktır.

Farklı bakış açılarını kullan ve ezberini boz!

İstikrarlı olmak demek sürekli aynı şeyi yapmak demek değil! Bir türlü olmuyor dediğin durumlarda bir de yapmadıklarına bakmak zihin açıcı olabilir. Farkındalık bu ay en önemli kavram. Ne yaptığın kadar ne yap(a)madığın da önemlidir.

Son bir söz de karma üzerine. 13 karmik bir sayıdır. Böyle bir sayının enerjisi, karmik bir yüzleşme ya da olay yaşamanıza sebep olabilir. Bunun sonucunda dağılmalar gelebilir. Böyle zamanlarda olabildiğince planlı ve farkındalık gözü açık olmak ve derslerini alarak gitmek önemlidir. Geçmişte yaşadığınız  ve ders aldığınız durumlara dikkat ediniz. Aynı hataya tekrar düşmeyiniz! Dersinizi almadıysanız o zaman bu karmik enerji size almanız gereken dersleri öğretecektir.

Mart ayında geçmişten aldığınız derslerin size öğrettiklerini olumlu şekilde kullanarak kendinize çok büyük bir ödül kazandıracak girişimlerde de bulunabilirsiniz. Bunu, deneyimlerinizi etkin şekilde nasıl kullanırım sorusu ile cevaplayarak görebilirsiniz. Ne tür deneyimlerim var? Nerede, ne zaman, nasıl kullanırım?

Bolluk, bereket, aşk ve sevgi, barış ve huzur sağlıkla yaşamınızda daim olsun!

Sevgilerimle…