Gökyüzünde tutulma , yeni ayın karanlığından aydınlığa!

26 Şubat 2017 , büyük bitişlerin ve büyük başlangıçların zamanı…Bu tarihte oldukça önemli bir gökyüzü olayı gerçekleşiyor. Günerjisine baktığımızda,  gün 26/8 , günün toplam enerjisi ise 38/11 ediyor.11 ile 8 sayılarının etkili olduğu böyle bir günde Balık burucunun 8 derecesinde de yeni ay oluyor ve bu yeni aya güneş tutulması eşlik ediyor.

Şimdi yeni aylar başlangıçları destekler diyeceğim ancak bu yeni ay öyle büyük bir döngünün kapanışını gösteriyor.Balık burcu zodyaktaki son burç ve buradaki tutulma bir büyük devrin kapanışını gösteriyor. 8 sayı olarak bitişleri, alma ve verme döngüsünün eşitlendiği yerdir. Bitişler bir alma ve verme döngüsünün eşliğinde yeni ve büyük bir döngüye zemin oluşturacak. Buna son 18 yıllık dönemin birikimi ile yeni bir yola çıkmak diyebiliriz. Özellikle 2017 yılının da başlangıçlar açısından yeni bir döngünün kapısı olması bu yeni döneme destek veriyor.

Deneyimler büyük bir ustalıkla kullanılarak istenilen düzeyde zenginliğe ulaşmak için araç olabilir. 11 sayısı günün toplamında özel bir enerji ile aydınlanmayı gösteriyor. Elde edilen deneyimlerden bu aydınlanmaya kaynak olacak çıkarımları yapmak gerekiyor. Bugüne kadar biriken enerji bugünden sonrasına yeni bir soluk olacak.

Eskimiş yapılar yıkılırken güçlü ve sağlam olanlar ayakta kalacak. Baskın ve dominant yaklaşımlar, güç gösterileri, elde edilen gücün yanlış yönde kullanılması böyle dönemlerde karmik ve karışık enerjilerin oluşmasına hizmet eder. O yüzden elinizdeki gücü nasıl kullandığınız çok önemli olacaktır. Gücünüzü adil kullanmazsanız bunun kötülük tohumları ekmeye hizmet ettiğini bilmeniz gerekiyor. Bu tohum kim tarafından ekilirse o kişi ya da kişilere bunun geri dönüşleri olacaktır. Bugüne kadar ektiklerinizin de yansımalarını yine bu dönemde görebilirsiniz. Ne ektiysen onu biçersin sözü tam da bu günler için. Ne ekeceğinde bu dönemin konusu. 11 sayısı terazinin iki kefesi gibidir. Bir kefede kazançlar var deyip diğer tarafa bakmazsan orada oluşacak kayıpları görmezden gelmenin bedeli çok ama çok ağır olacaktır. Her düzeyde kişinin bunu iyice anlaması gerekmektedir.

Emek vermeden almak, zorbalık, başkalarını kendi çıkarları uğruna harcamak bu dönemin olası negatif etkileri. Bunun kişisel yaklaşımlar içinde dikkat edilmesi gereken boyutu şu : Yeni bir sayfa açmak istiyorsan emek vermek için yeteneklerini ve kendini ortaya koymalısın. Bunu yaparken elindeki kaynakları en iyi düzeyde kullanmayı bilmelisin başkalarını ya da başkalarının kaynaklarını değil. Deneyimlerinin en önemli kazançların olduğunu bilmelisin. Şahane hatalarından ders çıkarmalı, aldığın derslerin sana kazandırdığı deneyimi cesurca ve kendine güvenerek kullanmaya gönüllü olmalısın. Alışkın olduğun yoldan değil, bilmediğin yollardan yürürken de deneyimlerini bilgilerinle ve sezginlerinle birleştirmelisin. 8 ve 11 sayılarının birleşimi en alt düzeyde 1 eder(11+8=19/1) . 1 sayısı yeni ve özgün bir enerjiyle hareket etmeyi esas alır. Kendini bilmek ve tanımak, niçin yaratıldığını bilmek ve misyonuna hizmet edecek alanlara adım atmak bu dönemin vurgulanması gereken konuları. Kendini yeniden var etmek istiyorsan kendinle yüzleşmeyi bilmelisin. Korku ve endişe yerini bilerek ve seçerek atılan adımlara bırakmalı.

Başlangıçlara giderken, içsel ve dışsal denge, aydınlanma, madde ve mana, akıl ve sezgi birleşmelidir. Bütünsel yaklaşımlar bu dönemde büyük resmi oluşturmak ve sonra içini doldurmak için anlamlı olacaktır. Maddi değerleri oluşturmak için bu dönemde atılacak çok önemli adımlar var. Bunlara kendinizi keşfederek, yeteneklerinizi ve deneyimlerinizi en etkin şekilde nasıl kullanırsınız sorusuna cevap vererek başlayabilirsiniz. Gölgede kalan yanlarınızı ya da karanlıkta kalan düşüncelerinizi günyüzüne çıkarmak yine böyle bir dönemde oldukça önemlidir. Kendinizle yüzleşirken çevrenizdeki kişiler size bu yönde ışık tutabilir ya da ayna olabilir. Unutmayın içinizdeki her şeyin yansıması bu dönemde dışarıda yansıması ile görünür olacaktır. Ondan kaçmayın ve görmezden gelmeyin!

Barış, huzur, adalet, kardeşlik, sevgi, bolluk ve bereket hepimiz için daim olsun ve çoğalarak artsın…