Dolunayın Işığında Aydınlanmak

11 sayısı aydınlanma ile ilgilidir. Gün 11, günün enerjisi  11+2+2+0+1+7=23/5 ediyor. 11 sayısı bir özel enerji ile içsel ve dışsal, görünen ve görünmeyen, maddi değerler ile manevi değerleri anlatır. Bunların arsındaki bağın ne olduğunu anlayıp anlatarak bütünün hayrına kullanılacak şekilde farklı sunumlar yapmaktır. Sanatta, iş dünyasında, sosyal yaşamda veya özel yaşamınızda bu sunumlar sizin farklı yeteneklerinizi oratya çıkarır ve bundan hem bütün hem de siz faydalanırsınız .

Neden bu yazıyı yazıyorum. Bugün bu aydınlanma enerjisine bir de ay tutulması eşlik ediyor. Aslan Bunrcunda büyümüş enerjisiyle görkemli bir ay tutulması 11 sayısına eşlik ederken kendinizle yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Bu yüzleşmelerde karşınızda birisi ya da birileri olabilir. Farklı yönlere çekiliyormuş gibi hissedebilirsiniz. 11 bir terazinin 2 kefesi gibidir. Bir tarafta bir değişim oluyorsa diğer tarafta bundan etkilenerek bir denge kurulacak demektir. Buradan ilişkilere dikkat çekmek gerekiyor. Her türlü ilişkide günerji 5 olduğu için değişime açık bir duygusal dönüşüm yaşanabilir. İlişkilerde gerilen hava kopma ya da güçlenme etkisi yaşatır. Zayıf ilişkilerde kopmalar, kopmayan ilişkilerde ise daha sağlam adımlar gelir. Bu tutulmada dengeyi buluncaya kadar yaşanacak dengesizlik biraz yorucu olmakla birilikte geliştirici ve ilerletici etkide olacaktır.Bir anlamda aydınlanma yaşanacak demektir. Anahtarınız nelerden vazgeçebildiğinizde saklı!

Eskimiş duygu ve düşünceler, korku ve endişeler, kurgularla uzaklaşılmış gerçekler bu tutulmada özgürleşilmesi gereken ana maddeler. Özgürleşme demek kendi başına, bağımsız, bencilce ilerlemek değil. İçinizde yaşayacağınız bir aydınlanma ile başlayacak bu özgürleşme fiziksel yansımalarını yılın ilerleyen aylarında gösterecektir. Yaza doğru olması muhtemeldir. Önce düşüncelerde ve duygularda başlayacak yenilenmenin  sonuçlarını gördüğünüzde üzüldüğünüz şeylerin gereksiz olduğunu da düşünebilirsiniz. İyi kötü şeklinde yorumlar yapmadan ilerlemek ve biraz da akışa teslim olmak bu tutulma esnasında rahatlatıcı olabilir.

Bulunduğunuz pozisyonu değiştirmeden , empati kurmadan alınan kararların daha sonrasında olumsuz etkileri ortaya çıkabilir. Karar almadan önce biraz düşünmek ve fevri hareket etmemek önemlidir.

Her türlü ilişki açısından geliştirici etkisi olan bu 11 Şubat 2017 enerjisini, gerek kendinizi gerekse yaşam alanınızda olmasını istediğiniz şeyleri düşünerek etkili kullanabilirsiniz. Böyle zamanlar hepimiz için fırsatlar sunar. Kriz gibi gelişen durumların altında saklı muhteşem değişim ve dönüşüm fırsatlarını yaşamınıza almak için biraz esnek olmak ve değişimi kabullenmek önemli birer başlangıç adımı olabilir.

Yaşamı sadece kendi gözlerinizle ya da sadece başkalarının gözleriyle değil, her iki pencereden de bakarak gözlemlemek bugün denge arayışlarına çözümler getirecek aydınlanmayı sağlayabilir.

Sevgiyle Kalın….

Mehmet Aktürk