Şubat 2017 İçin Günerji

Şubat ayı 2017 yılı için genişleme ve hareket getiren yönüyle oldukça ilginç bir ay. Bu ay içinde yapılacak çalışmaların sonuçları ilerleyen dönemlerde daha görünür sonuçlar çıkmasına hizmet eder.

Öncelikle , Şubat ayında 2+2+0+1+7 = 12/3 enerjisi işliyor. Bu sayılarda 3 enerjisi kendisini genişletmesiyle ve göstermesiyle öne çıkıyor. Genişlemenin ne yönde olacağı nasıl yaklaştığınıza ya da kendinizi nasıl ifade edip gösterdiğinize bağlıdır.  Şan, şöhret, bilinirlik açısından oldukça önemli bir enerjiyi temsil eden bu sayıda genellikle bolca iletişimin olduğu ve sosyal alanın etkin şekilde kullanıldığını söylemek gerekir. Yeni konseptlerin ve yaklaşımların üretilerek sunulacağı süreçler açısından Şubat ayını değerlendirin.

TİCARET VE PARA

Daha önceden hazırlanmış, özellikle 2016 yılının Ekim ayından başlayarak gelen, şimdi kullanıma sunulan tüm ürün, hizmetler ticari alanda tanıtım yoluyla artık gelir modelleriyle birlikte görücüye çıkabilir. Şubat ayında yapılan tanıtım ve vaatlerin içeriğine uygun olarak aksiyon da Mart ayında istikrarlı şekilde peşinden gelmelidir.

Ticari olarak Ocak ayından kurulan bağların ilerletilmesi ve konuşulacak konuların Şubat ayında ele alınması ile daha görünür hale gelmesine hizmet edecektir. Şimdi görüşmeler için oldukça uygun bir ortam var. Görüşmeleri yaparken kendinizi göstermeniz gerekecek. Perde arkasından işleri yürütmenin çok mümkün olmadığı bir aydayız. Elinizi taşın altına koyarken ne yapabileceğinize iyi bakın. Yapamayacağınız şeyler için sözler vermeyiniz. Kendinizi olduğunuzdan farklı göstermeyiniz. Bazı önemli işlerin plan ve fikir alışverişi bu tip bir dönemde yapılabilir. Ölçüsüz sözler ve vaatler ilerleyen zamanlarda sorun açabilir.

Ticari ve para ile ilgili konularda yine hesaplamaları yaparken gereksiz harcamalar oluşturmamaya, ihtiyaç mı lüks mü sorusunu cevaplayarak harcama yapmaya özen gösteriniz. Kazanç artışı olabilir. Oldukça iyi bir akışa geçen durumlarda elinize geçen maddi değerleri doğru bir tasarruf ile elinizde tutmaya gayret ediniz. Genellikle bu tip akışı ve kazancı yüksek durumlarda iyi bir bütçe ile planlı harcama yapmak ilerleyen dönemler içinde kaynaklarınızın verimli şekilde kullanılmasını sağlar.

VERİMLİ ÇALIŞMA ZAMANI VE ORTAMI

Bu ay amaca hizmet yerlerde amaca hizmet eden kişilerle vaktinizi geçirmeniz yine oldukça büyük önem taşımaktadır. Sosyalleşme enerjisinin çok yükseldiği 3 enerjisinde, yeni kişiler ve ortamlar zaman zaman cazip ve eğlenceli süreçleri de beraberinde getirdiğinden işinize yönelik konsantrasyon kaybolabilir. Enerjinizi ne kadar odaklarsanız ve ona göre kullanırsanız o kadar daha verimli olabilirsiniz. İyi ve düzenli bir çalışma planı olmadan harekete geçerseniz enerjinizi dağıtarak verimsiz olabilirsiniz.

Yaratıcı fikirlerin ve konseptlerin oluşturulması ve sunumu esnasında, fikirlerinizi ortaya koymadan önce iyice düşünün. Başkaları fikirlerinizi alıp kullanabilir. Yeteneklerinizi kendiniz içinde kullanmaya hazır olmalısınız. Bu yönde uyanık ve verimli çalışmaya hazır olmadan , projelerinizi ortaya koymayınız. Eyleme geçmek konusunda eğer hazır değilseniz altını dolduramayacağınız projeleri başkaları yaparak sizin önünüze geçebilir. Şimdi demiri tavında dövme zamanı!

ÖZEL İLİŞKİLER

Şubat ayında özel ilişkiler oldukça hareketli görünüyor. Şıpsevdi aşklar olabileceği gibi tutkulu ve gerçekten sizi saran aşklar içinde iyi bir ortam var. Önceden devam eden ilişkilerde büyüme ve genişleme fırsatları oluşurken özellikle yeni başlangıçları olan çiftler açısından ilişkiler daha sıcak bir noktaya gelebilir.

Çabuk başlayan şıpsevdi ilişkiler olabileceğini söylemiştim. Aynı şekilde hızlıca biten ilişkilere pervasızca söylenen sözler sebep olabilir. Son söylenecek sözleri ilk söylemek sanırım bu ay ders niteliğinde bitişler getirebilir. Acele karar vermeyin ve acele söz söylemeyin.

DİKKAT EDİLECEK KONULAR

  • İnanmadığınız şeylerin peşinden koşmayın
  • Fanatik yaklaşımlardan uzak durun
  • Kendinize dürüst olun
  • Patlayacaksanız sabretmeyin
  • Odaklanmaya özen gösterin
  • Kendinizi geliştirin ve iyi ifade edin
  • Dedikodu yapmayın

 

BİTERKEN

Duygularınızı ve aklınızı, yüreğinizin sesi ile birleştirin. Kendinizi ifade ederken bütünsel olun. Yeteneklerinizi akıllıca kullanırken kendinizi mutlu etmeyi ihnal etmeyin. İnandığınız gibi yaşayın ve inançlarınızı iyi sorgulayın. Değerlerinizi ve inançlarınızı temel alan hedefler peşinde koşun!

2017 yılının yeni başlangıçlar ve dönüşüme en uygun yıllardan biri olduğunu hatırlayınız. Eski ile yeninin çatışması bu yıl biraz zorlayıcı etki yaratabilir. Kendini farkederek ve keşfederek yola çıkanlar için bu yıl tam bir temel atma zamanı. Şubat ayı bu yönde geleceğimizi oldukça etkileyecek bir enerji sunuyor.

Bolluk , bereket, aşk ve sevgi, barış ve huzur, sağlıkla ve sıhhatle hayatınızda daim olsun.

Sevgilerimle

Mehmet Aktürk