14 Kasım 2016’da uzun yıllardır ilk kez olan ve bir daha tekrarı 2034 yılında olacak bir Dolunay olayı var. Bunu sayıların bilgeliğinde bir değerlendirmeyle ele alacak olursak öncelikle hangi burçta ve derecede oluyor ona dikkat etmek gerekiyor. Boğa burcu ve 22 derece görünüyor. Boğa zodyakta ikinci burç.

Şimdi ilk bakışta 22 ve 2 sayıları elimizde. Bunu 14 gibi karmik ve 11 gibi bir master sayı izliyor ve günün toplam enerjisi de (1+4+1+1+2+0+1+6 =16/7) 7 ediyor. 22 bir master enerjidir ve büyük ustalığı temsil eder. 2 sayısı ilişkiler , sevgi ve diplomasidir. 7 sayısı günün toplamında derinlik, dönüşüm, koza, bir şeye ruh katmak demektir. Yılın enerji de 9 ve o da bitişlerle yeniye geçişi anlatıyor.

Hepsini bir toplayalım ve öncelikle diyelim ki 14 karmik enerjisi değişime olan direnci bırakarak geçmişin tortusundan kurtulmak gerektiğini vurguluyor. 7 sayısı işlemeyen ve zarar veren bağları, taşıdığınız ve ilerlemenizi engelleyen yada zorlaştıran tüm duygusal yükleri, zararlı alışkanlıkları,  bırakmayı ve kendinize ruhsal bir eziyetten çıkarak onu onurlandıracak şekilde hareket etmeyi gösteriyor. Kendinizi keşfetmediyseniz önce bu keşfi, keşfettiyseniz bu keşfin size gösterdiklerini yapmanın zamanıdır.

7 için koza zamanı dedik. Bu kozadan tırtıl girip kelebek çıkmak var! Yenilenmiş bir ruhla tamamen değişmiş olarak! Bu dolunay maddi manevi yenilenmeye ışık tutuyor. Para kazanma şeklinizden yaşama bakışınıza, iş ilişkilerinizden özel ilişkilerinize dipli bucaklı , ezber bozucu etkiler beraberinde gelebilir.

Kabuklarınızı kırma ve yeniden başlangıçlar için büyük dönüşümleri yaşama geçirme zamanıdır. 11/11 ile 22/11 Kasım aralığında bu enerji çok büyük oranda işleyecek. Yaşamınıza değişim ve dönüşüm noktasında altın dokunuşlar yapmak istiyorsanız bu iki tarih arasında özellikle yaşamınızdan çıkarmak istediğiniz şeyler için çalışmalar yapabilirsiniz. İşlemeyen artık yaşamınıza hizmet etmeyen şeyleri göndermek için harika bir zaman. Yenisine yer açmak için eskisini çıkarmak gerekiyor!

Aşk ve sevgi, sanat ve estetik, para kazanma şekli, topraklarla ilgili işler, kanunlar ve yönetimsel konular, devrim niteliğinde değişimler bu dönemde gerçekleşebilir. Ezberlerin bozulacağı böyle bir zaman diliminde, diplomasiye, sevgi ve empatiyle yaklaşımlara çok ihtiyaç var. Zira yeni dengeler kurulmadan önce ciddi bir dengesizlik süreci yaşanabilir. Gerek bireysel gerek toplumsal yeni bir dengeye geçiş süreci olabilir. Bu süreçte özünü bilen ve bu özün değerleriyle hareket edenler ayakta kalacaklardır. Özünü ve kendini reddedenler içinse arayışlar devam edecektir!

İlişkilerde uzun dönemli bir bağ kurmak ve kalıcı adımlar atmak için de çalışmalar olabilir. Bunun için belki de süpriz gelişmeler bile olabilir. Karşınızdaki kişiyi bu yönüyle daha iyi görme fırsatı yakalayabilirsiniz. İlgi duyduğunuz birisine daha fazla yakınlaşabilirsiniz, yakınlaşmanızı engelleyen durumlar varsa bunları kaldırmak için çalışmalar yapabilirsiniz.

Kazanç kapılarınız farklı şekilde etki alabilir. Kazancınızı artırmak için daha yeni ve farklı çalışmalar içine girebilirsiniz. Yeni ve sürpriz gelişmeler size yeni kazanç kapıları açabilir. Karmik bir enerji de olduğundan ters etkiler alıp bazı kazanç kapılarınızı kaybedebilirsiniz. Bu sürüçle mecburi bir yenilenme olabilir!

Herkese bütünün ve kendisinin en yüksek hayrına olacak etkileri getirmesini diliyorum. Ülkem içinde yine aynı dileklerle öncelikle barış ve huzurun, kardeşliğin ve dostluğun kazandığı günlerin başlamasını diliyorum. Ekonomik olarak herkesin tedbirli ve hesaplı olması gerektiğini, yeni dengelere hazırlıklı olmanızı öneriyorum.

Aşkla ve sevgiyle, bollukla ve bereketle kalın!