Kasım’da aşk başkadır!

Kasım ayının günerjisinde ilişkiler, profesyonellik ve para konuları ön plana çıkıyor. Ekim ayında başlangıçlar ve tohum ekme yönünde girişimler olabilir demiştim. Ayrıca 2017 yılının da bir provası niteliğinde enerji içerdiğinden bahsetmiştim. Yılın bu son 3 aylık döneminde oluşan enerji gelecek yıla temel oluşturur. Ekimde eker bunu gelecek yılın hasat dönemi olan Haziran , Temmuz ve Ağustos aylarında biçersin!

Bu ay sayılar açısından baktığımızda öncelikle 11 sayısını ele almak gerekiyor ve  bu sayı yılın enerjisi olan 9 ile birleşiyor. 11 iş dünyası için profesyonellik içeren güçlü bir enerjidir. Aydınlanma , aydınlatma, madde ile manayı , hayalle gerçeği birleştirmeyi esas alır. Böyle bir enerjide , içsel güçünüzü veya yeteneklerinizi kullanarak kendi gerçekleğinizi oluşturursunuz.

Kasım ayında profesyonellik açısından ekilen tohumları ve yeni başlangıçları köklendirecek şekilde geliştirmek ve ilerlemek çok önemli. Ekim ayından başlangıçları yapmamış olanlar bu ay ilişkileri daha önemseyerek güçlü bağlar kurma yoluyla bazı adımlar atabilirler. Bireysel girişimlerinizi yaparken ilişkileri önemseyin ve dikkate alın. Henüz ne yapacağını bulamamış olanlar kendileri ile tam bir yüzleşme yapmak durumundalar. İçsel dünyanızı görmezden gelerek ilerlemeye çalışmak ruhunuzu acıtır. O yüzden kendinizi keşfederek ve bilerek ilerlemeye özen gösterin.

Bu ayın toplam enerjisi para konularına dikkat çekiyor. Özellikle yoğun şekilde yürütülen çalışmaların sonucunda büyük kazançları oluşturmak mümkün görünüyor. Emek verdiğiniz ve yeteneklerinizi cesur şekilde kullandığınız işlerin bu dönemde ciddi kazançlara döndüğünü görebilirsiniz. Zaman zaman deneyimlerin etkin kullanımı da ani ve büyük miktarlı para kazançaları sağlayabilir. Kendi yeteneklerinizi nasıl kullandığınıza bir bakın.

11 sayısında hayal gücü çok yüksektir. Hayalinizdeki bir çalışmayı ya da ilişkiyi bu ay oluşturmak için bir süreç başlayabilir. Kasım’da aşk başkadır sözünü hatırlatmak istiyorum. Kasım ayında gerçekten hayalini kurduğunuz bir ilişki ile yaşamınız yeni bir yön alabilir. Kasım ayı aşkta oldukça tutkulu bir aydır. 11 terazinin iki kefesi gibidir. Karşılık dengesini bulduysa orataya muhteşem bir şey çıkacaktır.  Bu ay aşktan yana ilişkiler için şanslı bir ay!

Başka bir açıdan daha yaklaşalım. İlişkilerde para ile ilgili bazı sorunlar yaşanabilir. Para ile ilgili konuların ilişkileri zedelemesi ve dengesizlik yaratması muhtemeldir. Bu sebeple maddi durumunuzun ilişkilerinizi yıpratmasına ve zarar vermesine müsaade etmeyiniz. Maddi değerlerinde manevi değerlerin önüne geçmesine engel olunuz. Her şeyi para ile ölçmeye çalışmayın! Parayı da önemseyin ancak sevginin ve aşkın yerine koymaya çalışmayın. Para paradır aşk aşktır!

Bu ayın diplomasi açısından çok önemli olduğunu bilin. Açık ya da gizli düşmanlıklara karşı dikkatli olunmalı. Gözlem yapmak ve olanı biteni iyi anlamak gerekiyor. Tam olarak anlamadan ilerlemek zarar verebilir. Bu ay marjinal veya çok uçlarda tezat oluşturan durumlar oluşabilir. Bunları gözlemlemek ve doğru bir denge oluşuncaya kadar beklemek o durumu anlamayı ya da en iyi şekilde yararlanmanızı  sağlar. Acele etmeyiniz! Sabırlı olunuz! Diplomasiyi etkin şekilde kullanınız!

Akıllı olmak mı  bilge olmak mı? Akıllı insanlar kendi akıllarını kullanarak ilerlemeye özen gösterirler. Bilge insanlarda aldıkları bilgi kendi aklıyla üreteceğinden iyiyse o bilgiyi de kullanarak ilerlerler. Bu ay sadece kendi aklınızla değil bilgelikle ilerleyin derim.

Aydınlanmak için bilgiye, aydınlatmak için bilgelikle hareket etmeye ihtiyaç duyulacak bir aydayız. Kasım ayında sorun çözmek için bunu anahtar olarak kullanabilirsiniz. Sinirli ve gergin yaklaşımların, ihtirasların, birikmiş nefretlerin ve düşmanlıkların kimseye kazandıracağı bir şey yok!

Son sözler, önce kendi içinizde denge kurun sonra bu dışarıya yansır. İlişkiler için kendi dengenize bakın. Altını doldurmadan, başladığınız şeyler için emek vermeden karşılık almaya çalışmayın. Sorumluluklarınızı bilerek kareket edin. Kasım ayı hem sıcak hem de soğuk bir aydır. Sıcaklıkta soğuklukta denge, sorumluk, emek ve empati ile değişmeye müsait durumda!

Bollukla bereketle bol kazançla, barış ve huzur içinde, sevgi ve aşk dolu harika bir ay diliyorum.

 

OLUMLAMA

Ruhuma ve inançlarıma göre kendime en uygun olan hayatı yaşıyorum.Yaşamımda aşka ve romantizme yer açıyorum. Aşkların ve sevgilerin en yücesi ile kendim için en mükemmel kişiyi yaşamıma kabul ediyor ve hakediyorum. Seviyorum ve seviliyorum. Ben aşkın kendisiyim.