Öyle bir tohum ek ki bu gelecek 9 yılına damga vursun!

Ekim ayı yeni tohum ekmek için ideal bir ay. Bu ayın günerjisi 19/1 ediyor. Yani bitişlerle birlikte gelen başlangıçlar var. 2016 yılındaki tüm yazılarımda bu yılın bir bitişler yılı olduğunu ve dokuz yıllık bir dönemin kapanışı olduğunu belirttim. 2017 yılı ile de yeni bir 9 yıllık dönem açılıyor. Bunun anlamı şu : bu yıl eklecek ne varsa, bu yaşamınızın gelecek 9  yılına damga vuracak. Ekim ayı’da 2016 yılının içinde olmasına rağmen aslında 2017 yılının fiilen başladığı aydır. Bu ayın içinde yapacağınız şeylere gerçekten dikkat edin.

Öncelikle bu ayın başarılı bir şekilde hedeflerinize hizmet edecek bir dönem olduğunu bilincinize yerleştirin. Ne kadar bitişler olsa da size bu bitişlerle birlikte gelen mesajları açık ve net şekilde hiç bir kıvırma veya kendinizi kandırma yoluna gitmeden olduğu gibi okuyarak yeni temeller atmaya özen gösteriniz. Tüm bitişleriniz ve deneyiminiz size bu yeni temelleri atarken yardımcı olacaktır.

Ne yapacağınızı bilmiyor, kendinizi kaybolmuş hissediyorsanız ,korkmayın bu ay bu konuda yeniden başlamak için yeterince kaynağınız var.1 sayısını anlatırken genellikle söylediğim şeyler kendini bilmek ve tanımak, yeteneklerini etkin şekilde nerede nasıl kullanacağını anlamış olmak ve bunu güçlü bir niyetle ve cesaretle birleştirip başlamak veya başlatmaktır. Adı üstünde ekim zamanı şimdi. Hasatınızın ne olmasını istiyorsanız ona göre ekin! Sonra niye olmuyor demek istemiyorsanız bu ay hareketsiz kalmayın.

2016 yılının içinde olduğumuz için hala bunu bilmiyorsanız danışmanlık alın. Yaralarınızı sarmak için bu yılın şifalandırıcı etkisinden yararlanın. Hemen söylemek isterimki 2017 çok kolay bir yıl değil. 2017 yılının içinde gerçekten hakkını vererek çalışmak gerekecek. Hazır olan, bilen, cesur ve atak davranan, daha kararlı ve istikrarlı ilerleyenler 2017 yılının zorluğundan çok faydalanacaklar. Bunun yanında özgün tarzda işler yapanlar, kendilerini ustalaştıran ve dürüstçe çalışanlar yine 2017 yılında daha çok kazanacaklar. Hatta ekim ayında bunun sinyalleri oluşacaktır. Güneş balçıkla sıvanmaz diye güzel bir laf vardır. Gerçekle sahte olan, kopya ile asıl olan bu sene belli olacaktır. Şimdi özgün ve orijinal olanların zamanı!

Karamsarlığı bir kenara bırakın. Yoldaki Işık isimli kitabımda şöyle yazmıştım :

Sordum nedir başlamak diye?
Dedi ki umuttur…

Sordum nedir umut diye?
Dedi ki karanlığın içinde parlayan bir ışıktır…

Sordum ışık nedir diye?
Dedi ki o sensin…

İstersen ışık olur parlarsın istersen kararır kalırsın. Karanlıkta sensin aydınlıkta… Umudunu korursan karanlığı aydınlığa, yürekten ister adım atarsan ışığa, ışığını yansıtırsan amacına ulaşırsın…

Bu satırların amacı şudur: Kendinize bir iyilik yapın ve kendi ışığınızı yansıtın. Ne yapacağını bilmek kendini bilmektir, nereye gideceğini bilmek kendini bilmektir, nasıl yapacağını bilmek kendini bilmektir, kiminle yapacağını bilmek kendini bilmektir, hepsinden önemlisi NİÇİN yapacağını bilmek KENDİNİ BİLMEKTİR.

Bir şey yaparken NİÇİN bunu yapmak istiyorum sorusuna gerçekten iyi bir cevap verin. Para kazanmak istiyorum gibi klişeleri bir kenara bırakın. Kimsin sen, niçin yaratıldın sen ve neden buradasın ve yaptıkların bunlara hizmet ediyor mu bir bak ve bir karar ver! Evet buysa senin amacın ve bunlar için  buradaysan o zaman yap ya da yapmaya devam et yok değilse o zaman amacına uygun yaşa! Bunun için önce karar ver ve kendini kabul et.

Kendini kabul etmek, kim olduğunu bilmekten biraz daha öte bir şeydir. Bunu kabule geçince artık yapmaya başlarsın. Kolay ya da zor kalmaz. Sadece yaparsın olduğu gibi ve doğal akışında… Ekim ayında bu doğal akış kabullerinle birlikte oluşurken, kabul etmedikçe işler daha zor ve yorucu gelecektir… İşte buradan da anlayabilirsin ki daha kendine ulaşamamışsın veya kendini kabule geçmemişsin!

Ekim ayında, finans, aşk, iş olarak parça parça şeyler yazmak gelmedi içimden. Bu ay kendinle olan sorunların varsa çöz! Bu seni gerçek yoluna sokacaktır. Kendini bil, kabul et ve niyetini koyarak harekete geç! Gerisini bırak! Olma haline geçerek ektiğin tohumun sonuçlarını göreceksin.

Sevgiyle, aşkla, bollukla ve bereketle, barış ve huzur içinde sağlıkla yaşayın!

 

OLUMLAMA

Ben değerli ve özelim. Değişen durumlar, yaşamımı renkli kılarak hakkettiğim o muhteşem ve canlı hayatı yaşamama vesile oluyor. Yüreğimin ve ruhumun ışığı ile aydınlanan yolda ne yapacağımı ve nereye gideceğimi biliyorum.