Eylül ayı oldukça hareketli bir ay. Ağustos ayında bahsettiğimiz bitişlerin devamını göreceğiz. Oldukça zorlu bir dönem gibi görünebilir. Bununla birlikte bu zorlu dönemler büyük dönüşümleri de beraberinde getirir. 1 Eylül’de yeni ay enerjisi ile başlayan Eylül ayının Günerji’sinde yanyana gelen iki tane 9’dan bahsedeceğim. Toplamıda en sade hali ile yine 9 ediyor. Yani bu ay tam bir geçiş ayı. 9 enerjisi oldukça ilginçtir. Rakamların sonu olması itibariyle başlangıçlara dönüş sağlar . Ancak oldukça eski bir ruhu canlandıran ve bilgeliği vurgulayan bu enerji, aynı zamanda bitişleri gösterir. Yani büyük dönüşümler gerçekten bilgilikle yapılırsa ya da elde edilen bilgelik büyük dönüşümlere rehber olacak şekilde kullanılırsa bu ayın fırsatlarının çok fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Bitişlerin yanında ödüller ve sıkı dersler de olabilir. Böyle dönemlerde hiç bir şey dengede olmayabilir. Denge arayışları anlamsızlaşabilir. Dönüşüm dönemlerinde denge kurmaya çalışmak yerine , değişim ve dönüşümü akışında kendinizi yenileyerek ve geliştirerek yaşamak oldukça önemlidir. Bir çok kişi için tıkanık ve sıkışmış kaldığı durumdan kurtulabileceği açılımlar olabilir. Biraz sancılı olsa da!

İlişkiler için çok iyi bir dönem olmadığını söyleyebiliriz. Sorunları çözmek veya bu amaçla ilerlemek isterseniz fırsatlar bulabilirsiniz. Ancak bu ilişki kurtulabilir demek değildir. Eğrisi doğrusuna gelirken karşılıklı olarak öğrenmeniz gerekenleri öğrenirseniz en büyük kazancınız bu olacaktır. Yaşamınızın bundan sonraki kısmına ışık tutacak veya size rehber olacak bir öğrenme ile sonuçlanabilir. Oldukça fazla gezegen retroda görünüyor. Venüs bunlardan birisi ve Uranüsle Plüton’da diğerleri. Bu gezegenlerin değişime ve dönüşüme ve ilişkilere işaret eden özellikleri ile bu ay çok sürpriz durumlar olsa da bunun zaman zaman acı çektirerek öğretebileceğini düşünüyorum. Yani ilişkileri bu ay sağlam bir zemin beklemiyor.

İş konusunda ise durum biraz daha farklı. 9 sayısı parayı çeken bir sayıdır. İlk uyarım 9 için ne kadar kazanılıyorsa o kadar gidebilir. O yüzden bu konuda yapılacak şeyler var. Parayı tutmak için bir yerde birikmek ve saklamak ilk önerim olacak. Elinizde likit olarak kalan para çok hızlıca harcanabilir. Ancak bunu bankada bir yerde bir miktarını ayırıp tutarsanız o zaman kalabilir. Bu ay lüks mü ihtiyaç mı sorusunu mutlaka sorunuz ve ona göre harcama yapınız. Alacağınız her şeyde ihtiyaçlarınızı karşılamak  için yapacağınız harcamaları iyice kontrollü yapmanızda fayda var. Bunu çok para kazananlar içinde söylüyorum. Oldukça yoğun bir harcama yapılabilir ve sonra bu paraya ihtiyaç duyabilirsiniz.

İş konusuda hazırlıkların tamamlanması ve bitirilip yeni bir çalışma dönemi için enerjik başlangıçlar yapılması gerekir. O dönem ne zaman derseniz Ekim ayı derim. Ekim için bir daha ki ay da yazı yazacağım ancak unutmayın Ekim de Eylül gibi çok hızlı bir dönem olacak. Hazırlıkların bu dönemden tamamlanması önem kazanıyor.

Para parayı çeker mi evet çeker. Bu sebeple 8 ve 9 eylül günlerinde yapmak isteyenler olursa bu konuda bir ritüel önereceğim. Daha önceki yıllarda 8 Ağustos 2015’te önermiştim. Bana çok sık soruluyor. Bu sene de 8 Ağustos 2016’da tekrar bu konuda bir çalışma yazmıştım. Bunu şimdi bir kere daha 8 Eylül ve 9 Eylül günleri için öneriyorum. Ne mi yapacaksınız?

8 Eylül günü, bir kese ya da kutu ya da bir banka hesabında, kendinize göre belirli miktar parayı, bolluk ve bereket enerjisiyle çoğalmasına niyet ederek biriktireceksiniz. Niyetinizi bu sözlerle tekrarlayın ve başlayın. Miktarın hiç önemi yok. 1 lira ya da 1.000  ya da ya da daha fazla bu size kalmış. Burada niyetinizi bolluk ve bereketle çoğaltmaya yönlendireceksiniz. Bu parayı her ayın 8’inde veya 9’unda mutlaka biriktirmeye ve bu biriken paradan hiç harcamamaya özen gösteriniz. En az 1 yıl boyunca bunu yapacaksınız. Niyetle birlikte yapacağınız bir başka şey de bu niyeti destekleyen eylemdir. Biliyorsunuz ki niyetinizin göstergesi olan hareketleri de yaparsanız bunların geri dönüşü oluşur. Sadece kuru kuruya bir kutuya para atma ve öylece oturma meselesi değil bu!

Bu ay bu ritüeli, özellikle para kazanamıyorum ya da bereketi olmuyor diyenler için , bu konuda arınma ya da bu sorunu çözme konusunda da eyleme geçmeye davet ediyorum. Para ile ilgili tüm düşünce ve inaçlarınızı bir kenara yazmanızı istiyorum. Para ile ilgili siz de ne varsa tabi aynı zamanda iş yapmak ya da yaptığınız iş ile ilgili de düşüncelerinizi yazmanızda fayda var. Bir kağıda hiç üşünmeden işinizle ve para ile ilgili düşüncelerinizi yazın. Kısa kısa değil tam tersi. Çocukluğunuzdan bugüne para ve iş ile ilgili ne varsa içinizde bir kağıda dökün ve bunu okuyun. Hatta biraz daha ileri gidelim bunu bir başkasıyla birlikte okuyun. Bakış açıları sizinle aynı olmayan , dünya görüşü sizden farklı birisi olursa ne iyi olur. Değilse de başka birisi okusun. Bir profesyonelle birlikte okursanız daha iyi. İmkanı olanlar bu konuda bir uzmanla çalışma yaparakta para ve iş yapma enerjilerini yoklayabilirler. İçinden kimbilir neler çıkacak ve belki de siz küçük bir farkındalıkla yaşamınızı değişterecek bir yenilenmeye adım atacaksınız! Denemeye değer!

Eylül ayında , sayı dokuz dedik. Bu sayı oldukça savaşçı ve mücadelecidir.Yani sinrlere hakim olmak gerekiyor. Kavgacı enerjilerle açığa çıkan öfke ve sinir, kaza ve şiddet enerjilerini çoğaltabilir. Bir uyarı yapmakta fayda görüyorum. Aynı zamanda 9 enerjisi ne kadar kavgacıysa o kadar barışcıl olabiliyor. Yani yardım etmek içinde oldukça yüksek bir enerji var. Bu ay yardımlaşma yönünüzü açığa çıkarabilirsiniz. Bayram günleri bu konuda en azından tatilleri düşündüğünüz kadar bu yardımları da düşünün derim! Herkes yardıma ihtiyacı olan bir arkadaşı, dostu , aile bireyi, ya da hiç tanımadığı birisine el uzatabilir.

Son bir uyarı daha , kandırılma ve aldanma, aldatma enerjileri 9 esnasında çok yüksek olabilir. İyi niyetle başlayan herşeyde kandırılabilirsiniz. Bunu suistimal edecek durumlar olabilir. Ayrıca kendi kendini kandırma konusunda oldukça yoğun bir enerji var. Çocuksu yaklaşımlarla kendinizi kandırarak , hatta tam bir hayal dünyasında kendinizi kaptırarak devam edeceğiniz durumların sonucunda hayal kırıklıkları olabilir. Beklentili bir şeyler yapmamaya özen gösteriniz. Özverili olmak ile beklentili olmak arasındaki farkı anlamanız gerekiyor! Özel ilişkilerde ve yapılan işlerde , ortaklaşa çalışmalarda bu konuda hassas olunuz!

Yazımın sonunda bir affetme paragrafı açmak istiyorum. Eylül ayında oluşan dokuz enerjisi kolay affetmeyen bir enerjidir. Affedemediği ve bırakamadığı, özellikle geçmişten gelen durumların etkisini gösterdiği için, bu ayın bu yönde geçmişten bolca hatırlatıcı etki ile gelişen olayları gündeminize getireceğini söyleyebilirim. Bunları yaşamınızdan tamamen çıkarmak için yani arınmak için fırsatlar olarak görün. Ölmüş ve bitmiş artık yaşamınızda yeri kalmamış duygu ve düşünceleri yeniden canlandırmaya çalışmayan, geçmişte kalmış kavgaları yeniden başlatmayın. Defterleri kapatın. Eylül ayı eski defterde yeni sayfa açma zamanı değil. Eski defterleri tamamen mühürleyip , geçmişinizde bırakmanın zamanıdır. Onlardan derslerinizi alın, kendinize ve dahil olan kişilere teşekkür ederin ve sevgiyle bırakın gitsin. Ekim ayı yeni defterde yeni sayfa açma zamanıdır. Eylülde eski defter kalksın ki, yeni deftere yer açılsın. Siz de yeni sayfaları yazmaya başlayın.

Sevgiyle, bolluk ve bereket içinde kalınız. Barış ve huzur, kardeşlik ve birlik yaşamınızda  daim olsun.