Ağustos ayı, senenin en güçlü adımlarının atılabileceği oldukça etkili bir enerjinin yüklü olduğu ay. Bu ay numerolojik olarak 17/8 (8 +2+0+1+6 =17= 1+7=8) . 8 numerolojide bitişleri simgeleyen ve son aşamayı gösteren enerjik bir sayıdır. Fiziksel dümyayı ve maddi tatmini önemseyen bir enerji olmasına rağmen temel anlatımı yaşamın alma ve verme dengesi üzerine kurulu bir sistem olduğudur. Sona varan her konuda alma ve verme döngüsüne göre sonuçlar çıkar. Bu tip zamanların iyi değerlendirilmesi ve girişimsel olarak geçmiş dönemlerden başlayan süreçlerin vardığı sonuçları iyi okumak gerekir.

Temmuz günerjisinde şöyle  yazmıştım ;

 7 , öğrenmek ve anlamak, kavramak için uzun soluklu zaman harcayan bir enerjidir.Ancak bir kere kavradığında bunu hemen eyleme ve uygulamaya dönüştürür. İşte Ağustos ayında bu eylem ve uygulama enerjisi açığa çıkacak. Yaptığınız ya da yapmakta olduğunuz şeylere son bir dokunuş yapmak , ona ruhunuzdan katmak için yapacaklarınız olabilir. Ağustosta bu dokunuşlarınız sizi diğerlerinden ayırt edecek şekilde sonuçlar verecek. Her ne yapıyorsanız buna ruhunuzdan kendinizden katma zamanı !

Bu tip ortamların genel havası bir öğretiden almanız gereken dersler olduğu için yenilenme yönünde çok destekleyici bir etki sağlar. Kozaya girmek gibi bir yenilenmeden bahsediyorum. Buradan başka bir şey çıkacak. Tırtılın kelebeğe dönüşümü gibi. İşte Temmuz ayının genel teması bunun üzerine kurulu. 2016 yılının bitişler yılı olarak çok önemli olduğunu her defasında belirtiyorum. Bu bir dönemin kapanması ve yeni bir dönemin başlayacağının göstergisidir…… 

Bireysel olarak kendinle yüzleşme konusunu çok vurguladığım Temmuz günderjisinde de belirttiğim gibi, kendinizden ne kattıysanız , bunun dengesi oluşacaktır. Daha yukarıdan bütünsel bir bakış açısıyla 2016 yılının 9 olan enerjisi tüm yıl için bitişleri vurguluyordu. Bu tip dönemsel etkilerde, bitişlerle birlikte gelen yeni ve bambaşka bir dönemin kendinize yansımasına dikkat etmelisiniz. Ne ektiyseniz onu biçeceksiniz. Bu sistemin doğal döngüsüdür ve gerçektir. Hayalden uzak , ne için varsınız, gerçekten uğraş vermeniz gereken konularla mı ilgilisiniz ve bu yolda neye ne kadar hizmet ettiniz bunu gerçek boyutları ile bu ay gözlemleyebilirsiniz.

Ben sadece gözlemlemeyin, bu sonuçlara etkinizi de iyice anlayın ve eylemlerinizi ona göre olgunlaştırın diyorum. Temmuz ayındaki “ruhundan katmak , kendinden katmak” deyimi bunun içindi. Kendinizle  ne boyutta yüzleştiniz ve özeleştirinizi ne kadar adil ve soğukkanlı yaptınız, kendinize ne kadar çıplak bakabildiniz bunlar bu ay ki eyleminizi o oranda pozitif şekilde etkileyecektir.

Aşkta ya da işte bu ay şanslı zamanlar var. Bunlara yeni ve olgun bir gözle bakabilmek oldukça önemli. Var olan ilişkilerde yine ilerlemek için bu hayalci bakış açısı yerine daha somuta inmiş ancak kendi iç sesinizden uzaklaşmadan ruhunuzun sesini de dinleyerek vereceğiniz kararlar ve atacağınız adımlar olabilir. Korkmadan , deneyimlerinizi ve becerilerinizi kullanma zamanındasınız. Bitiş dönemleri kendinizi gösterme zamanıdır. Kahramanlık peşinde koşmayın ve illa ki kahraman olmak istiyorsanız kendinizin kahramanı olun ! Kendi işinize bakın ve ne yapıyorsanız hakkını vererek ve alarak yapın. Bu süreçte adaletsiz, dengesi olmayan, alma ve verme döngüsü tamamlanmamış ne varsa bunun sonuçlarının çok uzun sürmeden açığa çıkacağını biliniz. Bunu hem kişisel bazda hem de örgütsel bazda söylüyorum. Devlet işleri, yönetim , düzen ve sistem kavramları , toprak ve toprağa dayalı, üretime dayalı konular hepsi 8 sayısı ile ilgilidir. Bu sebeple özellikle ülkemizdeki gelişmeler de düşünülerse oluşacak düzen adil ve gerçekçi yönleriyle ele alınmazsa o zaman bunun bedeli çok ağır olabilir.

Kişisel anlamda ayın enerjisine dönecek olursak, oturma ve bekleme zamanı değil. Tatiller vs bu yazın sıcak günlerinde bu yönde adım atmanıza engel olmasın. Siz bu yönde gayretinizi gösterin. Temmuz ayında tevekkülden ve akışta kalmaktan bahsetmiştim. Sanırım çevremizde olanlardan herkes bu tevekkül ve akışta olmayı biraz daha anlamıştır. Siz ne kadar zorlarsanız zorlayın ilahi planda olgunlaşan durumlar mutlaka yansımalarıyla ortaya çıkar. Daha henüz bu yansımalar oluşmakta ve ortaya çıkmak durumunda ! Gerçekleri görmeden atılan adımlar kişisel olarak zarar verebilir. Herkesin kendi işini yapması ve bunu yaparken en iyi performansı ortaya koyması, işi olmadığı halde başkalarının işine ayar vermeye çalışmanın veya üzerinde konuşmanın hiç bir anlamı olmadığını belirtmeliyim.

Ağustos ayının içinde 2 Ağustos’ta başlayan yeni ay gerçekten yeni başlangıçlara hizmet eden bir enerji sunuyor. Bu iç sesinizi yani ruhunuzun sesini dinleyerek olmalı!!! Bu sesi fiziksel dünyanın gerçekleri ile birleştirme becerisini gösterecek şekilde eyleme geçmek çok anlamlı olacaktır. Adaletli , alma ve verme döngüsü ve dengesi sağlanarak atılacak adımlar gerek işte gerekse aşkta iyi sonuçlar getirir. Buna özen gösterenler hem maddi hem manevi kazanacaktır. Ağustos ayında emek vermeden kazanmayı düşünenenler varsa , alma verme döngüsü haksız şekilde ilerleyen düzen yada sistem içindeyseniz , o zaman bundan kazancınız olsa bile bunun yansımalarından hayır görmeyi çok beklemeyin diyebilirim. Karşılığında ödenecek diyet, yada bu yönde geleceğe dönük ekilen karmik etkiler çok ağır bedellerle ileriki dönemlerde size zarar verebilir ya da sizden sonrakilere (sizinle bağı olan sevdiklerinize)  bunun mirası kalabilir.

Bu ay seven sevdiğine sevdiğini söylesin. Bu ay sevdiğiniz ve en iyi yaptığınız iş neyse onu yapınız. Ruhunuz neye hizmet etmek için yaratıldıysa, ne yaparak mutlu oluyorsanız, kim(ler)le birlikte olduğunuzda kendinizi muhteşem hissediyorsanız tüm bunları dikkate alarak hareket ediniz.  Emek veriniz ve alınterinizi akıtınız. Kolay olan değil yapılması gereken yapılmalı. Sorunların altında yatan gerçek sebeplere bakarak çözümler üretilmeli. Ne yapılıyorsa bu bütünsel ve sistematik olarak gerçekçi adımlarla yapılmalı. Hayallerinizi harekete geçirmek için korkularınızdan arınmalı, kendinizi sevmeli, çıkar için yürütlen kavgaları bırakmalı, sahip olduklarınızın kıymetini anlamlı ve bilmelisiniz. Aksi durumda bunların kaybının sonuçlarıyla yüzleşmek durumunda olabilirsiniz. Bunu sadece kişisel bazda değil aynı zamanda ülkem açısından da söylüyorum.

Her zaman hatırla ne ekersen onu biçersin!

Ertelemeyiniz, ertelenmiş ihmal edilmiş ne varsa bunların gündeme gelebileceğini ve halledilmesi gerektiğini biliniz. Tamamlayarak sonlandırma sürecine hizmet ediniz ki bunların karşılığını görebilesiniz. Yükselen ve maddi/manevi bir basamak yukarı çıkanlar, birlikte ilerledikleri kişileri unutmasın ve onlara hakkettiği değeri versin. Yükselmenize hizmet edenleri yüceltmeyi sakın unutmayın! Sizi aşağı düşürenler olduysa , bu yönde hizmet edenleri de unutmayın! Lütfen sonuçları iyi okuyun!

 

Ayın 18’nde bir tam ay tutulması var. Bu ay tutulması otorite figürleri ve bu dünyadaki misyonumuzla ilgili alanlara vurgu yapıyor. Kendizi ifade etme ve gösterme şekliniz, ne yapmak istediğiniz ve ne yaptığınız, anne ve  baba ile ilişkileriniz, iş yerinizde patronunuzla ilişkileriniz, özel yaşamınızda aşka ve sevgiye olan yaklaşımınız gibi bir çok kritik konuda bu tutulma sarsıcı etkiler yaratacaktır. Ben iyimser bakıyorum ve bu etkileri olumlu yönde emek vererek kendinizin ve bütün hayrına niyetle değerlendirmek isterseniz çok harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Niyetiniz ve emeğiniz bu konuda anahtar rol oynacaktır. Ağustos ayı oldukça enerjik bir ay. Bu ay konfor alanınızdan çıkarak emek vermeniz gerektiğini bir kez daha vurguluyorum. Aşk ve özel ilişkilerde emek istiyor. Kolaycı yaklaşımlar gelip geçici heveslerin zamanı değil ! Tam tersi sağlam temelli ilişkiler kurmanın ve adımlar atmanın zamanıdır.

Ülkeme ve ülkemin tüm değerli kurumlarına ( özellikle Türk Silahlı Kuvvetlerine) sahip çıkmamız gereken bir zamandayız. Yazılarımda siyasi mesaj vermek istemediğim için ülkemizde olan olaylara yönelik detaylar vermedim  ancak “asker” önemlidir. Bu konuda eğitim almış birisi olarak bu konudaki zafiyetlerin ve yanlış uygulamaların bedelinin çok ağır olabileceğini ve bunu millet olarak hepimizin ödeyeceğini lütfen aklınızdan çıkarmayınız! Tüm değerlerimize sahip çıkalım. Asker, polis, adalet, sağlık, eğitim hepimiz için temeldir ve çok önemlidir. Bir kere kaybolursa bir daha yerine koymak için neler yapmamız gerektiğini sanırım burada yazmama gerek yok!

Herkese , gerek iş gerekse aşkta kazandıkları bolluk ve bereket içinde sevgiyle ve aşkla yaşayacakları muhteşem bir ay diliyorum. Barışın, huzurun, birliğin ve beraberliğin, kardeşliğin ve insanlığın yüceldiği bir döneme niyet ediyor ve bu dönemin hem ülkemde hem de dünyada bir an evvel başlamasını diliyorum.

 

Sevgiyle kalın.