Temmuz ayı diğer aylara göre daha rahat gibi görünen bir ay olmasına rağmen tam olarak öyle değil. Bu ayın sayısı 16/7 . 7 sayısı oldukça ilginçtir. Tüm kültürlerde ruhsallıkla bir bağlantısı vardır. Bu sayının enerjisi kişisel olarak düşündüğümüzde içe çekilmeyi biraz inziva hali ile dinlenmeyi anlatır. Şahsen kendim 7 sayısını ruh katmak olarak yorumlarım.

Temmuz ayında saf bir 7 enerjisinden değil 16’dan gelen bir 7 enerjisinden bahsediyoruz. Yani bu karmik bir enerjisi var demektir. Karma dediğimizde bir çok kişi hemen olumsuz duırumları algılar. Durum tam olarak böyle değildir.Bir sayı karmikse o zaman daha öğrenilecek ve öğrenildikten sonra da uygulamaya geçirilecek şeyler var demektir. Yapmadığınız, yapmaktan kaçtığınız, bir şekilde yapmak istemediğiniz şeyler varsa bunlarla yüzleşme zamanıdır.Yüzleşme zamanları insanlar kendilerini biraz çıplak hisseder.

Bu tip ortamların genel havası bir öğretiden almanız gereken dersler olduğu için yenilenme yönünde çok destekleyici bir etki sağlar. Kozaya girmek gibi bir yenilenmeden bahsediyorum. Buradan başka bir şey çıkacak. Tırtılın kelebeğe dönüşümü gibi. İşte Temmuz ayının genel teması bunun üzerine kurulu. 2016 yılının bitişler yılı olarak çok önemli olduğunu her defasında belirtiyorum. Bu bir dönemin kapanması ve yeni bir dönemin başlayacağının göstergisidir. Böyle bir yılın içinde koza zamanı olarak Temmuz ayında, yeniden bir doğuş yaşamak isteyenler biraz yalnız kalarak kendilerine zaman ayırmalılar. Bu ayrılan zamanda olabildiğince akışta kalmalılar. Dinlenmekten bahsediyorum ancak bu tembellik edecek şekilde olmamalı. Deniz kıyısında keyif yapmakta değil. Biraz dinginleşecek şekilde doğayla bütünleşmek, kendi ruhuyla, bedeniyle , zihniyle bir bütün olmak… Buradaki yalnızlıklar uzun dönem yalnızlıklar değil. Bazıları için biraz kendileriyle başbaşa kalıp biraz düşünmek, bazıları için biraz çalışmak, bazıları için biraz öğrenmek…

7 , öğrenmek ve anlamak, kavramak için uzun soluklu zaman harcayan bir enerjidir.Ancak bir kere kavradığında bunu hemen eyleme ve uygulamaya dönüştürür. İşte Ağustos ayında bu eylem ve uygulama enerjisi açığa çıkacak. Yaptığınız ya da yapmakta olduğunuz şeylere son bir dokunuş yapmak , ona ruhunuzdan katmak için yapacaklarınız olabilir. Ağustosta bu dokunuşlarınız sizi diğerlerinden ayırt edecek şekilde sonuçlar verecek. Her ne yapıyorsanız buna ruhunuzdan kendinizden katma zamanı !

Kimileri için bu ay dersler ve yüzleşmeler olacak dedik. Bu esnada durumu zorlamak yerine bırakmayı ve akışta olanı kabullenmeyi öğrenmeniz gerekebilir. Bunun çok önemli olduğunu bir kere daha vurgulamak istiyorum. Eğer vazgeçemediğiniz bir alışkanlık, artık size yaramayan ancak kanıksadığınız , iyisiyle ve  kötüsüyle bildiğiniz, konfor ortamınızdan çıkışınız bu yüzleşmeyle olabilir. Kabullenmediğiniz ve direndiğiniz her durumda yüzleşme ve karmik enerji size önce acı çektirebilir. Bu acı sizi itekleyecektir. Dirençlerinize bakın.Vazgeçişler kayıp demek değildir belki bir testtir ve siz o çok istediğiniz ve beklediğiniz şeyleri belki de  bu vazgeçişin ertesinde bulacaksınız ! Yaptığınız ve yeterince olgunlaştığına inandığınız ne varsa artık elinizden geleni yaptığınız için onu akışa bırakın ! Buna tevekkül ederek bırakmak dersek yanlış olmaz. Kontrol etmeye, yönlendirmeye, zorlamaya çalışmayın artık.

Affederek bırakmak, duygusal yüklerden arınmak, işe yaramayan düşüncelerin pratiklerinden kurtulmak, kendi özünüze ve kaynaklarınıza dönerek onları keşfedip bunlardan güç alarak yolunuzu “derindeki ben” le seçerek devam etmek,Temmuz ayının konuları arasında.Kabuklarınızı sıyırma ve içinizdeki ben’e ulaşmanız dileğiyle… Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Bu ay ki yazımda ilişkiler şöyle, iş para böyle demek istemedim. Kendinizle yüzleşmenin,  kendi yaptıklarınıza ruhunuzdan bir şeyler katmanın, arınmanın ve yenilenmenin bu kadar önemli olduğu bir ay da , iş , ilişkiler açısından da aynı konuların gündemde olacağını söylemek isterim. Siz yolunuzu bulmuşsanız size eşlik edecek olan gelir, ne uğrunda çalışacağınızı ve nelere hizmet edeceğinizi de netleştirmişsiniz demektir. Kendin ol, sorumluluklarını bil ve kendi yolunu seç. Diğerleri o yolun içinde zaten seninle birlikte olacaktır !

4 Temmuz’da yeni ay oldu, 20 Temmuz’da dolunay var. Yeni ayda enerji bu ayın ilişkiler açısından çok önemli olduğunu vurguluyor. Diplomasi, karşıtşık ve zıtlık, düşmanlık, denge kurma ve empati ile yaklaşma, sevgi, birlik ve beraberlik ve aile ,bu yeni ayın konularını oluşturuyor. Dönüşüm varken tüm bu başlıklara kendi açınızdan bir bakınız. Bu konuda atacağınız adımlar 20 Temmuz’a kadar olgunlaşacak ve bazı sonuçlar doğuracaktır.

20 Temmuz büyük ödüllerin günü diyebiliriz. O gün enerji 9’a tekabül ediyor. Yılın enerjiside dokuz ve iki tane 9 enerjisi iç içe oluşacak demektir. Bunun bitişler getireceği aşikardır.Bu bitişlerin ne olacağı ve sonuçları ise neye ne kadar emek verdiğinizle ilgilidir. Öyleyse dokunuşlarınızı yaptığınız her konuda hepiniz için en iyisi neyse onun olduğu bir ay diliyorum. Ülkem ve insanlarımız içinde barış, sevgi, birlik ve beraberliğin artarak kavga ve savaşların olmadığı, huzurun ve sevginin daim olduğu bir dönemin başlangıcı olmasını tüm kalbimle istiyorum.

Barışla, huzurla, sağlıkla, aşkla ve sevgiyle kalın…

 

TEMMUZ AYI İÇİN OLUMLAMA

Ben değerli ve özelim. Değişen durumlar, yaşamımı renkli kılarak hakettiğim o muhteşem ve canlı hayatı yaşamama vesile oluyor. Yüreğimin ve ruhumun ışığı ile aydınlanan yolda ne yapacağımı ve nereye gideceğimi biliyorum.