Dengeni bul dengini bul. Dengini bul dengeni bul.

Haziran ayında ilişkiler aşk ve sevgi konuları çok öne çıkıyor. Özellikle 5 Hazirandaki yeni ayın bu konuda oldukça destekleyici olduğunu söyleyebiliriz. Bu ayın günerjisinde 15/ 6 sayısı aktif ( 6+2+0+1+6 =15/6).

1 ve 5 sayıları yeni başlangıçları ve değişimleri vurgulayan önemli iki sayıdır ve bu iki sayı yanyana geldiğinde bir dizi değişim olur. Bunların bir kısmı daha önce başladığınız süreçlerin değişimi şeklinde olurken bir kısmı daha sürpriz veya yenilenmiş ve farklı bir düzenle önünüzde olabilir. Bir başka deyişle, isterseniz, yeni ve farklı düzenlemelerle bazı değişimlere gidebilirsiniz. Özellikle 2016 yılının bitişler açısından çok önemli olduğunu her ay yazdığım yazılarda vurguluyorum. Bunun anlamı 2008 yılından başlamış uzun soluklu çalışmalarda bir son duraktasınız demektedir. Yine 2012 yılınındanda gelen değişimler için bu yıl bir son aşama zamanıdır.Haziran ayının günerjisi bu süreçlerin yenilenen farklı formlarla veya tamamen farklı yeni başlangıçlarla desteklenebileceği yönünde. Yılın en hareketli ve değişken enerjilerinin bu ay da olduğunu söylersek sanırım değişimin ve yenilenmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulamış olur.

Geçmişten bugüne özellikle son 8 yılınızın bir değerlendirmesini yapıp neler nasıl gidiyor yaşamınızda bir bakın. Bu ay değişken ve bir o kadar yenilenmeye müsait olan enerjiyle neler yapabilirsiniz üzerinde bir düşünün. Aklınızı, bilgi ve becerilerinizi kullanma zamanı hem de ilham kaynaklarınız oldukça bol.

Aşkta yeni rüzgarlar esebilir. Özellikle bekarlar için oldukça hareketli bir dönem diyebiliriz. Ancak şans rüzgarı sadece aşk ve sevgi temalarında değil aynı zamanda iş ve diğer ilişkiler açısından da çok işlevsel görünüyor.

Yol almak istiyorsanız uğraş vermeniz gereken bir dönem. Bu uğraş öncelikle sorumluklarınızı ele almakla başlıyor. Yani öyle değişiyorum , yenileniyorum demekle olmuyor bu iş. Öncelikle bir karar vermek ve ardından bu kararın bir hedefle birleşerek gereklerini yapmakla oluyor. Sorumluluk kısmı tam da burada devreye giriyor. Üzerinize düşünleri yapmadan, konforunuzu bozmadan yol almaya çalışmak isteyenler için hayalkırıklıkları olabilir hem de çok moralinizi bozacak şekilde. Bununla birlikte gayretle ilerlemek isteyenler için çok parlak bir dönem özellikle değiştirmek istediğiniz durumlar için çok fırsatlar olacaktır. Gözünüz açık olsun ve yüreğinizden gelen sesi aklınızın gücüyle birleştirmeye de hazır olun.

Kazançlar, hem iş hem de ilişkilerde maddi ve manevi olabilir. Bu ayın en negatif konusu gerek içsel gerekse dışşal çatışmalarla birlikte gelen kopmalar ve kendi içine çekilmeler. Aslında dışarıya dönük ve insanları kucaklayan bir enerji var. Bunun temelinde de uzlaşma, arayı bulma, sorumluluk , sevgi ve hizmet etme duygusu yatıyor. Neye hizmet etttiğini bilmek ve bu anlamda tutkularının peşinden gitmek kazancın maddi ve manevini boyutunu çok etkiliyor. Siz biliyor musunuz neye hizmet ettiğinizi  ya da istediğinizi ? Bir düşünün bakalım ! Ailenize, kendinize, işinize, arkadaşlarınıza, topluma, içinde yaşadığınız dünyaya ve çevrenize karşı olan sorumluluklarınızı bir gözden geçirin !

Aşk ve sevgiye yer açanlar için romantizm doruklarda yaşanabilir ve arkası da çok iyi gelebilir . Özellikle bu dönemde ilişkilerde daha yumuşak ve karşılıklı olarak sevgi ve sorumluluk duygusu öne çıkarılırsa o zaman sorunlarda çözüme ulaşmak bir o kadar kolay. Aynı şekilde sevginin ve sorumluluk duygusunun uzağında kalanlar için ciddi kopmalar ve soğumalar gelebilir. Tutkulu aşkların fırsatları var kısaca bunları yakalamak için önce bir yer açmak sonra bu tutkulu aşkları sevgiyle yoğurmak gerekiyor özellikle olgun ilişkiler arayanlara söylüyorum. Kaçamak ilişkiler için bu ayın enerjisi çok iyi değil. Karşınızdaki kişileri incitmeyin ve onları kullanmaya çalışmayın. Duygusal olarak bozulan dengelerin telafi çok ciddi süreçler gerektirebilir. Ah almayın kimseden derim!

İşte ya da aşkta ya da arkadaşlıkta bu ay denge açısından çok önemli. Daha sağlıklı ve sağlam yapılar oluşturmak için sorun çözme konusunda , değişimler ve fırsatlar yakalama konusunda oldukça iyi bir aydayız. Gerçekci, akılcı, mantıklı  ancak yüreğinizin de (vicdanınızda) sesini dinleyerek ilerleyin. Başta söylediğimi burada tekrar edeceğim dengeni bul dengini bul dengini bul dengeni bul !

5’inde Yeni Ay Var

Haziran ayından 5’inde yeni ay var. Özellikle başlangıçlar için bu yeni ayın etkin olduğu zamanları kullanınız. 5 sayısı bir kez daha burada vurgulanıyor. Değişen yeni süreçlerin yaşamımızda etkin olabileceğini  ve bu süreçlerin Ağustos ayı sonuna kadar derek ederek etkilerini göstereceğini söyleyebiliriz. Temmuz’da daha yüzleştiren bir enerji olacak bu aydan değişime ayak uydurmak ve bu konuda adımlar atmak zamanlamanın ne kadar önemli olduğunu gösterebilir. Demiri tavında dövmek dersem sanırım ne demek istediğimi daha iyi anlatmış olurum ! 5’i ilişkiler ve ilham kaynağı olması açısından da oldukça önemli görünüyor.Yeni düşünceler, yabancılarla görüşmeler ve farklı kültürlerden ya da farklı düşüncelerden edinilen farklı fikirlerin getireceği yeni projeler olabilir. Yeniye ve farklı olana açık olunuz ve değerlendiriniz.  

Dolunay 20’sinde

20 Haziranda dolunay var. Dolunay dönemi iş ve para konularında olduğu kadar ilişkiler konusunda da yüksek bir enerji taşıyor. 29 derece Yay’da olacak bu dolunay yeni ve farklı görüşlerin özellikle dünya görüşümüzün değişebileceği bir vurgu yapıyor. Bitişlerin çok hızlı değişimlerle olabileceğini vurgulayan bu dolunayı para ve iş konularında negatif etkileri olan süreçleri yaşamınızdan çıkartmakta kullanabilirsiniz. Basit bir örnek vermek gerekirse paraya ve işe bakışınızı ve bu konudaki temel ya da çekirdek inançlarınızı değiştirmeniz gerekebilir. Bu ana kadar düşünmediğiniz şekilde düşünmek, bu ana kadar yapmadıklarınızı yapmak gibi !

 

Haziran Ayı için Olumlama

Yaşamıma değişimle akıp gelen bolluk ve bereket enerjisini sevgiyle kabul ediyorum. Farklılıklara ve farklı fikirlere samimi ve öğrenmeye açık bir zihinle yaklaşıyorum Tüm bunları hayal ile gerçeğin birleştiği durumlara cesur ve kararlı adımlar atmak için kullanıyor ve ilerliyorum. Yaşamımda aşka ve romantizme yer açıyorum. Aşkların ve sevgilerin en yücesi ile kendim için en mükemmel kişiyi yaşamıma kabul ediyor ve hakediyorum. Seviyorum ve seviliyorum. Ben aşkın kendisiyim.

 

Barış ve huzura çok ihtiyacımız var. Sevgi ve birlik enerjisinin artarak yaşamımızda yer alacağı, çatışmaların yerine uzlaşmaların olacağı, aşkın ve romantizmin, bollukla ve bereketle yaşanacağı harika bir ay diliyorum. Barışın ve uzlaşmanın dili sevgidir. Sevgiyle kalın…