Mayıs ayında materyal değerlerin daha önde olduğu bir enerji var. Bu ayın sayısı 14/5 ediyor. 14 sayısı bir ve dört enerjileri ile karışıyor. 1, materyal değerleri oluştururken yaratıcı yönleri ve fikirleriyle öne çıkarken, 4 bunun nasıl yapılacağı ve sistematik olarak işletilmesiyle ilgildir. Her ikisinin toplamından oluşan 5 ise özgürlükleri ve değişimi vurgulayan bir sayıdır. Sebep sonuç ilişkisini anlatan 5 varmak istediğiniz sonuç neyse onun gereksinimlerini ve yollarını iyi bilir. Araştırmacı ve keşfedici yönüyle hızlıca ve çok akıllıca teknikleriyle ilerlemek isteyen bir enerjidir. Peki bu ay böyle mi ? Hızlıca ilerlemeye uygun mu yoksa biraz durup bir bakmak ve yeniden bir değerlendirme yapmak mı iyi ?

Mayıs 2016 günerjisini yazarken 14 toplamından bir beş bulmasaydım yukarıdaki soruya evet bu ay hızlıca ilerle derdim! Ancak bunu bu ay diyemiyorum çünkü 14 karmik bir enerjidir ve olup bitene gerçekten biraz yavaşlayarak bakmak gerekiyor. Hızlıca ilerlemek, çabucak tüketmek, hemen sonuç elde etmek gibi yaklaşımları biraz kenara kaldıralım ve şu hayatın tadı nasıl çıkar, nasıl daha keyifli bir ortamda çalışırım yada işimi nasıl daha keyif alarak yaparım yada biraz daha radikal bir soruyla hangi işi yaparak daha fazla keyif alabilirim ve iyi kazanabilirim gibi soruları soralım. İlişkiniz içinde aynı soruları sorabilirsiniz. Partnerinizle gerçekten keyif aldığınız bir ilişkiniz mi var yoksa alışkanlık haline gelmiş bir rutin mi, ya da gerçekten keyif alarak yaşadığınız bir ilişkiniz ve partneriniz yoksa ilişkilere nasıl bakıyorsunuz ?. İlişki kurma şekliniz nasıl ?

Neden mi ? Şimdi böyle bir zaman, değişime giden bir enerji olmasına rağmen bu öyle paldır küldür olacak bir şey değil ! Hem merkürün hem venüsün hemde güneşin bir arada durduğu bu dönemde, aşka ve ilişkilere bakışınız değişebilir evet evet yanlış duymadınız bu değişebilir öncelikle şu sorunun cevabını verin : ilişkilere nasıl bakıyorsunuz ? Bunu bilirde farkına varırsanız o zaman değişir ! Ne iş yaparak kazanç sağlıyorsunuz ve gerçekten yapmak istediğiniz iş bu mu ? 

Aynı şekilde daha çok kazanmak ya da hem keyif alıp hem de iyi bir maddi kazanç elde edeceğiniz hangi işler var ve bu işler için hangi yeteneklere sahipsiniz? Yeteneklerinizi , nerede ve nasıl kullanırsanız daha iyi bir kazanç elde edersiniz vb. sorular sorun kendinize. Sizin için vazgeçilmez bir iş var mı çok keyif aldığınız ve kazandığınız? Merkürün retro yaparken, venüs ve güneşle bir arada bulunduğu bu dönemde hem ilişkileriniz hem de işleriniz için biraz yavaşlamak ve yeniden bir değerlendirme yapmak çok anlamlı bir sonuca götürebilir. 

Bir önemli soruda çok kazanan kişiler için : Kazandığınızı harcayabiliyor musunuz? Ne kadar bu yaşamdan keyif alıyorsunuz ? Böyle kazanmaya devam ettiğinizi düşünün, ancak yaşamınızda olmayan bir keyifle tad alamadığınız bir süreci deneyimliyorsanız o zaman kazandığınız materyal değerlerin bir anlamı var mı gerçekten ? Biraz yavaşlayın ! Sorun bakalım nelerden zevk alıyorsunuz ve en son gerçekten çok mutlu oldum dediğiniz şeyler nelerdi ?

6 Mayıs’ta bir yeni ay var ve bu yeni ayın karanlığında kalan gerçekten sizi mutlu eden ve keyifle yaptığınız neler var bunları bulun ve bu ayın enerjisiyle onları yaşamaya da zaman ayırın.

Aşk ve ilişkilerde oldukça akıcı bir dönem, 6’sında oluşan yeni ayda bu süreci tetikliyor. 6 sayısı romantizm ve tutkulu aşkların sayısı olarak yeni ayın ertesinde bu yönde başlangıçların olabileceğini gösteriyor. Mayıs ayının enerjisi en saf hali ile 5 , 6 Mayıs 2016’nın enerjisi ise 20’den en saf  hali ile 2’ye varıyor. 20 sayısı maddi zenginliği, 2 sayısı ise ilişkiler, denge, ortaklar ve partneri vurgular. Bunun anlamı şudur : yeni ayda aşk ve iş için gelişen ilişkilerin hem kazanç hem de aşk açısından çok şanslı , bereketli ve iyi olabileceğidir. Siz de istiyor ve görmek için biraz yavaşlayarak yaşamın tadını almaya niyet ediyorsanız o zaman Mayıs ayında çokca fırsat var. Yakalayın !

Bu ayın yorumunu Ölü Ozanlar Derneği filmindeki bir sahneden alıntı yaparak şöyle bitirmek istiyorum : Vakit varken tomurcukları topla ve anı yaşa ( Carpe Diem).

 

MAYIS AYI İÇİN OLUMLAMA

Aklım, duygularım , ruhum ve bedenimle bir bütünüm.Bana bahşedilmiş olan tüm yetenekleri cesaretle ve keyifle kullanmaya gönüllüyüm ve hazırım. Akıp giden zamanın yaşamımda ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Anı anda yaşayarak, çalışkan ve bereketli bir enerji ile yaşamımı maddi ve manevi zenginlik içinde aşkların en güzeliyle yaşıyorum. Şükürler olsun.