Dolunay’ın Işığında

Nisan ayında 13 /4 enerjisi hakimdi. Bu ayın günerjisinde, vazgeçmeyin diye yazmıştım. Bu ay belki yeni başlangıçlar için uygun değil. Ancak uzun zamandır emek verilen konuların olgunlaşması ve bir sonuca ulaşması için oldukça kritik bir ay. 2016 yılının 2008 yılından başlayan bir döngünün kapanış yılı olması ve bu suretle o zamanlardan başlayan süreçlerin artık bir başka boyuta geçecek şekilde yeni bir aşamaya gelmesi adına istikrarlı şekilde ilerletilmesi gerekiyor.

Bu dolunay, 22sinde ve 22 büyük usta demektir. İşte şimdi bu ustalığın açığa çıkma zamanıdır. Merkür – Jüpiter – Plüton büyük üçgeninde bu dolunay, büyük ustalığın hem ilişkilerde hem de maddi kazanımlarda kullanımını gündeme getiriyor. Her ne yapıyorsanız bunu yeni bir aşamaya getirmek için elinizdeki bilgi ve deneyimin yetenekle birleşmesi (ayın enerjisi 13, 1 yetenekler, 3 yaratıcılık, toplamı 4 bu da düzen ve istikrar) ve etkin şekilde kullanılmasıyla sizi istediğiniz maddi ve manevi zenginliğe ulaştırabilir. Ne kadar emek verdiniz ve daha ne kadar emek vermeye gönüllüsünüz bir düşünün ! Toprak burçlarındaki bu üçgen, zorluklara rağmen, çalışmaktan vazgeçmeyen ve alternatifler üreterek, kendi yeteneklerini deneyimle birleştirip akıllıca kullananlara şanslar veriyor. Ya ustalığını kullan ya da ustalaş diyor artık !

Yeteneklerinizi ne kadar keşfettiniz, bunu bilgiyle ne kadar birleştirmeye hazırsınız ya da birleştirdiniz, son olarakta bunu cesurca ne zaman kullandınız ya da kullanmaya hazırsınız ? Bu dolunay buna o kadar hizmet eden ve yol açan bir enerjiye sahip ki, kendi kendinize engeller çıkarmayın.

Denemekten korkuyorsanız bununla yüzleşin, bilginizi ya da yeteneklerinizi tam olarak bilmiyorsanız o zaman bunları açığa çıkarmak için bu dolunayın ışığından faydalanın ! Cesur değilseniz, cesaretinizi kıran ne var bunları bulun ve yeniden cesaretinizi toplayıp hareket geçin. Niçin istediğiniz çok önemlidir ? Motivasyonunuzu ve tutkunuzu gösterin !

İlişkilerde de daha kritik bir dönemeç gibi duruyor bu dolunay ! Talihsiz olduğunuzu düşünmeyi bir kenara bırakın ve eskinin getirdiği ağırlıkları atın. Dolunay’ın bu anlamda da bitişlere vesile olacağını söyleyebiliriz. İş için kazançlı ilişkilere, özel yaşamınızda mutlu ve yeni ilişkilere vesile olabilecek bu yeni ayın, tıkanıklıkları kaldırıp yolunuzu açacağını söyleyebiliriz. Siz ne kadar emek verdiğinize ve vermeye razı olduğunuza bir bakın derim !

Kendinizi buna hak görüyor musunuz, hak gördüğünüz her şey de ne kadar emek verdiniz bir düşünün ! Yaptıklarınızla vardığınız yer sizi memnun etmiyor mu o zaman yapmadıklarınıza bir bakın .

Akrepteki dolunay, küllerinden doğmak istersen fırsat var diyor. Karanlıklar aydınlığa çıkar sen aydınlanmak istersen . Aklını nasıl yapacağın konusunda kullan inanmak için değil. İnanmak kalp ile olur! İnanmadığın bir şeyin peşinden ne kadar akılla ve yetenekle koşarsan koş, yapsan dahi bir tatmin sağlamazsın ki genellikle de vazgeçersin. O yüzden sor bakalım kendine vazgeçilmez(ler)in nedir ? Neye inanıyorsun ve emek verdin, veriyorsun ve daha vermeye hazırsın ?

Sevgiyle, aşkla, sağlıkla, bollukla ve bereketle muhteşem zamanların bir kapısı olsun hepimize bu dolunay…