2016 yılının ilk üç ayı tamamlandı ve Nisan ayı da tüm hızıyla devam ediyor.  Bu yıl sizin için ne ifade ediyor. Kişisel açıdan düşündüğünüzde nasıl bir etki alıyorsunuz bu yıldan ? Neler yapabilirsiniz ve özellikle fırsatlar ve ders niteliğinde oluşabilecek şeyler nelerdir ? Bütün bunlar için sayıların bilgeliğinden nasıl faydalanırsınız ?

Aşağıda içinde bulunduğunuz yılın sizin açınızdan ne ifade ettiğine dair özet bilgiler var. Öncelikle kişisel yıl nasıl hesaplanır bunu görelim :

KİŞİSEL YIL HESAPLAMA

Doğum gününüzün ve ayınızın sayılarını ve 2016 yılının sayılarını aralarına birer toplama işareti koyarak aşağıdaki örnekte olduğu gibi yazınız ve sonra toplama işlemini yapınız. Bulduğunuz sayıda iki basamaklı bir sayı olacağından onun rakamlarını da kendi içinde toplayarak bir basamaklı bir sayıya dönüştürünüz. Buna sadeleştirme işlemi diyoruz.

Örnek 1;

28.05.1984 doğum tarihli birisi için 2016 yılındaki kişisel yıl sayısını hesaplayalım :

Kişisel yıl      = 2 + 8 + 0+ 5 + 2 + 0 + 1 + 6 = 24

                   = 2 + 4 = 6

 

Örnektede görüldüğü gibi doğum tarihinizin gün ve ay kısmı ile hangi yıl için hesaplama yapmak istiyorsanız o yılın rakamlarını yazarak toplamını alıyorsunuz.

Örnek 2 ;

22.03.1958 doğum tarihli birisi için 2016 yılındaki kişisel yıl sayısını hesaplayalım :

 

Kişisel Yıl      = 2 + 2 + 0 + 3 + 2 + 0 + 1 + 6 = 16

= 1 + 6 = 7

 

KİŞİSEL YIL AÇIKLAMALARI

 1 (BİR)

Başlangıçlar yılındasınız. 2016 yılı sizin için yeni temeller oluşturma zamanıdır. Bitişlerle birlikte gelen dikkat çekici süreçler olabilir. Her zamankinden daha cesur ve kararlı olmak durumunda kalabilirsiniz.

2 (İKİ)

Diplomasi ve denge konuları her zamankinden daha önemli olacaktır. 2016 yılında organize olmak ve grup çalışmalarında bulunmak, ortaklıklar yapmak mümkün. Ancak ortaklıklarda çok dikkat etmek gerekiyor. İnsiyatif kullanmanız oldukça zor olduğundan süreçleri iyi izlemelisiniz. Bekarlar için evlilik konusu gündemde olabilir. Şansları yüksek.

3 (ÜÇ)

Şans sizden yana tabi ki enerjinizi odaklayıp hedeflerinize yönelirseniz. Bu yıl çok sosyallaşerek kendinizi gösterebilirsiniz. Ancak yapmanız gerekenleri ihmal ederek ilerlerseniz fırsatlarınızı iyi değerlendirememenin getireceği kayıplar olabilir. Verimli ve düzenli çalışma gerekiyor.

4 (DÖRT)

Düzen ve disiplin içinde, alacak verecek işlerinde detayları önemsemeniz gereken bir yıl 2016. Borçlanmadan ve eğer varsa borçlarınızı ödeyerek ilerlemeniz çok önemli. İstikrarlı ve oldukça disiplinli giderseniz iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Zorlukları engel olarak değil kendinizi geliştirmek için bir fırsat olarak kullanınız.

5 (BEŞ)

Değişimin göbeğindesiniz. Gerek yaşama bakışınız, gerekse yaşam tarzınız ve stiliniz değişiyor. Çok hızlı hareket etmeye çalışmak detayları kaçırmanıza sebep olabilir. Esnek ve yeniye açık olmak kazandırabilir. Olası yer ve mekan değişimleri , yabancı ülkeler ve yabancı insanlar yaşamınıza renk katabilir. Farklı olana ve yeniye açık olunuz.

6 (ALTI)

Aşkta ve yuva kurmada şanslı bir yıldasanız. Ancak gerçekten aşık mısınız iyi sorgulayınız. Ailevi konular ön planda, yada ailede genişlemeler olabilir. Özellikle evliyseniz çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bekarlar evlenmeyi çok arzulayabilir, eş seçimine özen gösteriniz. Görünür güzellikler yanıltmasın !

7 (YEDİ)

Biraz dinlenme zamanı. Özellikle felsefi veya dini konular yada okült öğretiler ilgi alanınıza girebilir. Bu yıl doğru dinlenme süreleriyle kendinize zaman ayırınız. Yeni ve farklı bir konuyu öğrenmek isterseniz 2016 size iyi gelebilir. Sağlık sorunları için şifa enerjisi yüksek. Ne yapıyorsanız en iyisini yapınız maddi kazançlar için durumu zorlamayınız! Akışı kabullenmek rahatlatıcı olacaktır.

8 (SEKİZ)

Kazanma zamanı. Özellikle ciddi emek verenler maddi değerleri oluşturmakta zorlanmayacaktır. Ancak sekiz bazen ciddi dersler ve karma enerjiside getirebilir. Deneyimlerinizi etkili şekilde kullanarak yolunuza devam etmeye hazır olunuz. Maddi ve manevi kazançlar bir bütün halinde size basamak olur. Deneyim kazandıysanız o zaman onu kullanınız.

 

9 (DOKUZ)

2016 sizin için hem bir kazanç hem de bir geçiş zamanı. Önceki yıllardan verilen emeklerin kazançları devam ederken doğum sancıları ile bir yeniden doğuş için kendinizi hazırlamalısınız. Yeteneklerinizi ortaya çıkarma , geliştirme ve kullanma zamanı. Başlangıçlar bitişlerle birlikte gelecektir. Yeni başlangıçlar için kendinize zaman tanıyın ve hazırlıklar yapın. Elde edilen başarıların tadını çıkarın. Bazı bitişler sancılı olabilir.