Vazgeçmek yok…

Nisan ayında şartlar ne olursa olsun vazgeçmek yok. Tüm zorluklara rağmen ilerlemeye gayret ederek devam edenlerin başarılı olabilecekleri bir ay. Bu ayın içinde test eden koşullar olsa bile, azmi ve iradesi güçlü olanlar maddi ve manevi yönden kazanabilirler.

Sorunlara odaklanmak yerine, çözüme dönük yaklaşımlar sergilemek, gerek iş, gerekse özel ve sosyal yaşantı içinde ilerlemeye yardımcı olurken, aynı zamanda güçlenmeye ve enerjiyi verimli kullanmaya yarayacak. Seçim sizin, çıkan engellere bakarak pes mi edeceksiniz yoksa , etkisel yaklaşımlarla oluşturmak istediğiniz sonuçlara mı yürüyeceksiniz ?

Nisan ayı,baharın başlangıcı olması sebebiyle , yenilenmeye yönelik bir enerji taşısa da, bu Nisan biraz daha eldekileri iyi kullanma ve bunların üzerinden biraz daha yenilenmeye nasıl gidilir bunu değerlendirme zamanı gibi görünüyor.Özellikle Mayıs ayında değişim enerjisinin Nisan’a göre biraz daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ancak 2016 yılının tamamında daha çok tamamlanmaya yönelik bir enerji olduğundan, Nisan ayınında bu yönde bazı belirtiler göstereceğini ve bu belirtilerin ışığında yenilenmek isteyenlerinde çok emek vermesi gerektiğini vurguluyor. Yapılandırmak için nerede ne var,nelere sahipsiniz ve elinizdeki tüm sahip olduğunuz kaynakları tüm kısıtlara rağmen nasıl kullanabilirsiniz buna bakmanızda fayda var.

Ticari aktiviteler için risk almadan yada tedbirli şekilde yaklaşımlar çok iyi olacaktır. Olan olayları sadece görünen yüzüyle değilde, birazda görünmeyen yüzüyle değerlendirmek gerekiyor. Madalyonun öteki yüzü var sözü tam da Nisan ayı için söylenmiş diyebiliriz. BU tip zamanlarda önünüze çıkan fırsata bile gerçekten fırsat mı diye bakmanızda fayda var. Hiç bir şey göründüğü gibi olmayabilir.

Zorlukların ve sıkıntıların içindeki fırsatları bu arada söylemek istiyorum. Bu yüzden yukarıda belirttiğim gibi, çözüme odaklanmak ve olayları olumlu bir bakışla ele almak çok şey kazandırabilir.Nasıl olacak peki ? Ezberinizi bozmanız gerekiyor. Bu saate kadar bildiğiniz yol ve yöntemler veya alışkanlıklarınız sorunları çözmeye yetmiyorsa o zaman hem yeni bir bakış açısı, hem yeni yöntemler size hizmet edebilir. Bu anlamda yenilenmeye açık olmak ve farkındalıkla bakılan durumlardan değişime fırsatlar çıkarmak çok iyi bir yaklaşım olacaktır.

Ocak ayından bu döneme gelişen süreçler için bir hasat dönemi de olabilir. Durup bir durumun ne olduğunu anlama zamanı da diyebiliriz. Eldeki verilerive ulaşılan sonuçları iyi okumak bir anlamda senenin devamı için bir fikre sahip olmanızı sağlarken, iyi bir plan içinde zemin oluşturabilir. Nisan ayında eldeki mevcut bütçenizin durumunu gözden geçirmenizde çok önemli olacaktır. Gerekirse yeni bir bütçe yapmak ve yeni bir plan  hazırlamak, özellikle işplanınızla paralel yürüyebilecek bir finansal plan oluşturmak bu yıl için çok önemli olacaktır. Tedbirli ve lükse kaçmadan harcamaların yapılması gereken bir yıldayız. Nisan ayı bu amaçla bütçenizi gözden geçirmek için en iyi zaman dilimlerinden birisi olarak görünüyor.

Özel ilişkilerde , yeni başlangıçlar için çok iyi bir dönem olmadığını söyleyebiliriz. Devam eden ilişkilerde sorunları çözmek için karşınızdaki kişiyi iyi anlamanız gerekiyor. Bunun içinde yol öncelikle iyi bir dinleme süreciyle başlarsa o zaman daha kolay ilerlenebilir. Flört enerjisi çok yüksek ve bir o kadar da yanılmak mümkün.Özellikle yeni tanışmalarda ağırdan almak gerekiyor. Yeni başlayan ilişkilerde yada devam eden ilişkilerde aldanma yada aldatılma , kandırılma potansiyeli çok yüksek. Dürüstlük bu ay, sorunların çözümüne olumlu etki yaparken, ilişkilerde temel problem olarak görünüyor.Eğer dürüst değilseniz, yada partneriniz dürüst değilse bu ortaya çıkabilir.

Nisan ayında karmik enerji oldukça fazla. Bu sebeple geçmişten yada ailevi kökenlerinizden gelen problemlerin varlığı ile yaşanacak durumlar olabilir. Bunları büyük bir teslimiyetle karşılamak ve olabildiğince istikrarlı şekilde ilerlemeye çalışmak önemli olacaktır. Elinizdeolmayan sebeplerle yaşanacak problem ve sıkıntılarda , daha kabullenici olmak ve tüm engellere rağmen vazgeçmeden bu sorunlara çözümler aramak çok faydalı ve iyi olacaktır. Bunun uzun dönem faydalarını biraz daha zaman geçince anlayabilirsiniz. Senenin ilerleyen aylarında özellikleyaz bitiminde bunun daha net sonuçları ile karşılaştıkça neden vazgeçmemeniz gerektiğini daha iyi anlayabilirsiniz.

Bu ayın kelimeleri, düzen, sistem,istikrar, azim, çözüm, olumlu düşün, plan, karma.

Sorular Nisan ;

  • İş planım var mı ?
  • Finansal durumum nasıl ve yeni bir plan yapmama gerek var mı ?
  • Bu sorun bana ne gösteriyor ? Görmem gereken nedir?
  • Farkındalıkla bakabiliyor muyum ?
  • Düzenli ve istikrarlı mıyım ? Kendimi bu yönde nasıl geliştirebilirim ?
  • Bundan daha iyi nasıl yapabilirim ?

 

OLUMLAMA

Farklılıkları ve yenilikleri yaşamıma katacağı zenginlikleri bilerek sevgiyle kabul ediyorum. Değişim benim yaşantımı her zaman canlı ve dinamik tutuyor ve bakış açılarımı zenginleştirerek görmem gerekenleri görmemi sağlıyor. Böylelikle kendi yaşamıma sahip çıkıyorum. Ben kendimi olduğum gibi seviyor ve onaylıyorum.